Çamlıca Kulesi giriş ücreti ve fiyatlar 2024

İstanbul’un en yüksek kulesi olarak kayıtlara geçen Çamlıca Kulesi, İstanbul’un fethinin 568. yıldönümünde hizmete açıldı. Çamlı Kulesi’ni ziyaret eden vatandaşlar, 7 tepeli İstanbul’un en yüksek tepesi ile karşılaştırıldığında, ondan daha yüksek bir görkemli kuleden şehri izleyebilecek.

Vatandaşların asıl merak ettiği konu ise böyle bir manzarayı görebilmek için kaç para ödeyecekleri. Çamlıca Kulesi’nin 2024 yılı giriş ücreti belli oldu. Çamlıca Kulesi hakkında bilmek isteyebileceğiniz her şeyi bu yazıda bir araya getirdik.

Çamlıca Kulesi giriş ücreti ne kadar?

Çamlıca Kulesi’ni ziyaret edecek olan yerli turistler için iki türlü giriş ücreti belirlendi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kule giriş ücreti tam bilet 225 TL olurken, indirimli bilet 100 TL oldu. Yabancı turistler için kule giriş ücreti 500 TL olarak açıklandı.

 • Bilet tipi
 • Ücret
 • Yerli – Tam
 • 320 TL
 • Yerli – İndirimli
 • 140 TL
 • Yerli – Hızlı geçiş
 • 800 TL
 • Yabancı
 • 900 TL
 • Yabancı – Hızlı geçiş
 • 1600 TL
Tablonun tamamı için sola kaydırın.

Çamlıca Kulesi çalışma saatleri ve iletişim

Çamlıca Kulesi, hafta içi ve cumartesi günleri hizmet verecek. Çalışma saatleri 10:00 ile 21:00 arasında olacak. Çamlıca Kulesi pazar günleri kapalı olacak. Normalleşme sürecinde çalışma saatleri 10:00 – 22:00 olarak düzenlenecek ve her gün açık olacak.

Adresi: Küçük Çamlıca Mahallesi, Oyma Sokak – Küçük Çamlıca Televizyon Kulesi No:1 Üsküdar/İstanbul. Telefon numarası: (0216) 440 40 40

Çamlıca Kulesi’ne nasıl gidilir?

Çamlıca Kulesi’ne gitmek için Çamlıca Camii’ne gidebilirsiniz. Camiden itibaren oluşturulan rotayı takip edebilirsiniz.

Ayrıca Altunizade ve Acıbadem metrodan kuleye vatandaşlar otobüslerle taşınacak.

Çamlıca Kulesi fiyat tarifesi

Çamlıca Kulesi’ndeki restoran ve kafelerde çay içebilir ve giriş ücreti ödeyerek İstanbul’un eşsiz bir manzarasını keyifle izleyebilirsiniz. Çamlıca Kulesi’ne para ödemek istemiyorsanız, aynı manzarayı bedavaya da elde edebilirsiniz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Panorama İstanbul hizmeti ile aynı manzarayı bilgisayarınızdan bedavaya görebilirsiniz.

Çamlıca Kulesi’nin içecek menüsünde Türk kahvesi, soğuk içecekler, limonata, taze sıkma meyve suyu, yeşil elma suyu, portakal, elma ve havuç karışımından oluşan karışık meyve suyunu gibi içecekler yer alıyor. Kahvaltı menüsünde ise serpme kahvaltı, hızlı kahvaltı tabağı yer alıyor. İki kişi kulede kahvaltı ederseniz, birer de çay içerseniz giriş ücreti ile birlikte oldukça yüklü bir para ödemeniz gerekecek.

Menü fiyatlarına sürekli zam geldiği için güncel tutma imkanımız kalmadığından menü fiyatları sayfadan kaldırılmıştır. Ancak giriş ücreti güncel olarak yukarıda yer almaktadır.

Çamlıca Kulesi yüksekliği kaç metre?

İstanbul’daki Çamlıca Kulesi benzersiz bir törenle hizmete açıldı. Kuleye giriş ücretini karşılayabilen ziyaretçiler, devasa kuleden İstanbul’un enfes manzarası seyretme ayrıcalığını yaşayacak. Peki bu muhteşem Çamlıca Kulesi toplam kaç metre yüksekliğinde? Çamlıca Kulesi’nin yüksekliğini öğrenmek ve bu kuleye kaç para harcandığını bilmek için okumaya devam edin.

Üsküdar ilçesine bağlı Küçük Çamlıca Mahallesi’ndeki tepede yer alan Çamlıca Kulesi’nin yüksekliği ile ilgili araştırma yaptık. Kule ile ilgili resmi bilgilere göre, Çamlıca Kulesi’nin toplam yüksekliği 365 metredir.

 • Çamlıca Kulesi yüksekliği: 365 metre (1.198 ft)
 • Çamlıca Kulesi kat sayısı: 220 metrelik kısmı 53 katlı betonarme yapı
 • Çamlıca Kulesi anten sayısı: 145 metrelik kısmı ise anten
 • Çamlıca Kulesi inşaat tarihi: Ekim 2015 – Eylül 2020
 • Çamlıca Kulesi maliyeti: 170 milyon TL

Çamlıca Kulesi maliyeti

2015 yılında yapımına başlanan ve 2020 yılında tamamlanan Çamlıca Kulesi, fiyatları kadar teknik özellikleri ile de dikkat çekiyor. Şehirdeki diğer antenlerin ve anten kulelerinin kaldırılmasını sağlayan Çamlıca Kulesi, toplamda 53 kat betonarme yapıdan ve 145 metrelik anten kısmından oluşuyor. Antenli bir yerde bulunmak sağlığa zararlıdır, ancak Çamlıca Kulesi’nde böyle bir tehlike olduğuna dair bir bilgi bulunmuyor.

Çamlıca Kulesi’nin 5 yıllık inşaatı için toplamda 170 milyon TL harcandı. Çamlıca Kulesi’nin maliyeti 170 milyon TL olarak açıklandı. Kulenin giriş ücreti ve 360 Kule restorandaki menü hakkında bilgi almak için yukarıda ekli makaleyi açabilirsiniz. Böylece kule hakkında bilmek isteyeceğiniz her bilgiyi almış olacaksınız.