Pokémon Go’da AR Mapping nedir?

Niantic, artırılmış gerçeklik teknolojisini ve yazılım içindeki etkileşimleri ilerletmek için geliştirmelerine devam ediyor. Oyundaki AR özelliklerinin Pokémon Go’daki AR Eşleme anlamına gelen AR Mapping özellikleri ile gerçekleştirilen bir süreç.

Şirket, geçtiğimiz yılın başlarında Seviye 20 veya üzeri olan ve Niantic Kids hesabı olmayan herhangi bir oyuncunun belirli PokéDurak’lar ve Spor Salonları ile yeni bir şekilde etkileşime girebilmesini sağlayan bir özellik duyurdu. AR Mapping olarak belirtilen özellik ile Spor Salonu ve PokéDurak’larda eşleme yapılabilecek.

AR Mapping nedir?

Bazı PokéDurak’lar ve Spor Salonları bu özellik nedeniyle biraz farklı görünecek, bu da onları döndürmek için size AR Mapping görevleri verecekleri ve normal eşya düşüşleri verecekleri anlamına geliyor. Bu görevler, onları nasıl tamamladığınızın dışında, normal günlük Saha Araştırması görevleri gibi işlev görecektir.

İlk olarak, görevi aldığınız PokéDurak’ta bir AR Eşleme eylemi tamamlamanız gerekecek. Bunu, görevde görünecek bir oka dokunarak ve PokéDurak Tarama sistemini kullanarak PokéDurak’ı çevreleyen alanı keşfederek yapabilirsiniz. AR Eşleme ve PokéDurak Tarama sistemini nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  1. “Scan PokéDurak”’a dokunun. İlk kez bir tarama kaydediyorsanız, ekrandaki komutlar aracılığıyla özelliği etkinleştirin.
  2. Taramayı başlatmak için kameranızın uygulama içinde sunduğu kayıt düğmesine dokunun.
  3. Nesneyi çerçeve içinde tutun ve mümkünse nesnenin etrafında yavaşça yürüyün.
  4. PokéDurak Scan’inizi yüklemek için Daha Sonra Yükle veya Şimdi Yükle’ye dokunun.

PokéDurak Tarama nedir?

PokéDurak Tarama, nitelikli eğitmenlerin PokéDurak’lar veya Spor Salonları’nın görüntülerini yayınlamasına izin veren ve Niantic’e ilgili bilgileri sağlayan bir özelliktir. Bu, Pokémon Go uygulamasının tamamen isteğe bağlı bir parçasıdır ve kaydın zamanı ve yeri, kayıt sırasında telefonunuzun nasıl hareket ettiği ve gönderilen verilerde cihazınızın bazı genel özellikleri gibi bilgileri içerebilir.

Niantic temel olarak bu bilgiyi gerçek dünyadaki çeşitli nesnelerin dinamik 3D görüntülerini oluşturmak ve cihazların gerçek zamanlı olarak gerçekliği nasıl artırdığını geliştirmek için kullanır. İşte Niantic’in bir PokéDurak’ı başarılı bir şekilde taramak için verdiği ipuçları ve ortamın görüntü yakalamanızı nasıl etkileyebileceği.

  • PokéDurak taramaları genellikle yaklaşık 20 ila 30 saniye içinde tamamlanabilir ve PokéDurak’ı çerçevenin ortasında tutmak ve çerçeve içinde yukarıdan aşağıya görünür olduğundan emin olmalısınız.
  • Siz ve nesne arasında tutarlı bir hareket hızı ve mesafe sağlayın.
  • Mümkünse PokéDurak’ın etrafında tam 360 derece yürüyün. Tüm yolu yürümek mümkün değilse, çoğu durumda 180 derece yine de işe yarayacaktır.
  • Çeşitli çevresel koşullarda (günün çeşitli saatlerinde aydınlatma, farklı hava türleri vb.) alınan taramalar.

Taramalarınızı ne zaman yüklemek istediğinizi seçebilirsiniz, böylece bir tanesini tamamlarsanız, Niantic’e veri göndermek ve görevinizi tamamlamak için eve gidene kadar bekleyebilirsiniz. Ayrıca bir PokéDurak tararken açılan pop up’lar olabilir, bunlar genellikle, tespit edilirse taramanızın kalitesiyle ilgili sorunları düzeltmeye yardımcı olmak için kullanılır.