The Tenants inceleme

The Tenants’da iç mimar, emlakçı ve ev sahibini oynuyoruz, daireleri döşeriz, kiracıların endişelerini gideririz ve kiralarını ödemediklerinde onları dışarı atıyoruz. İnşaat modu ve yüzlerce mobilya ile The Sims benzeri sosyal oyun ile tycoon oyununun bu karışımında, daireleri döşeriz, kiracıların endişeleriyle ilgileniriz. Yeni ev ve apartman yatırımları, hamamböcekleri, alkolikler veya depremler, uğraşmamız gereken sorunlardan sadece birkaçı. The Tenants, Ancient Forge Studio tarafından geliştirildi ve 25 Mart 2021’de Frozen District tarafından yayınlandı.

The Tenants inceleme

The Tenants’da ilk başta herhangi bir dairemiz yok. Ama usta bir tamirci olan amcamızın da yardımıyla yatırım yapmamız gereken parayı yavaş yavaş elde ediyoruz. Bunu, kiracılarının dairelerini yenilemek için diğer brokerlerden iş alarak yapıyoruz. Burada genellikle ayrı odaların nasıl döşenmesi gerektiğine dair kaba kurallar vardır. Mobilyaların yaklaşık olarak hangi kalitede olması gerektiği sınırlı bir bütçe ile belirlenir. Amcamız temizlik ve tamir işlerini ve onarımlarını yapar. Ondan sonra tasarım ve mobilyalarla ilgileniyoruz.

the-tenants-inceleme 2

The Tenants, The Sims’i çok anımsatan güzel bir bina modu sunuyor. Kendi binalarımızı tam olarak yapamıyoruz ama en azından duvarları çizip yıkıp kapılar koyabiliyoruz. Daha sonra iç dekoratör modunda çok sayıda duvar kağıdı, fayans, zemin ve çok sayıda mobilya, lamba, halı ve birçok eşyaya sahibiz. Böylece daireleri siparişlerin gereksinimlerine göre uyarlayabiliyoruz ve oyun gerçekten oldukça süslü odalar ve evler döşememize izin veriyor. Başarılı eylemler için ayrıca deneyim puanları alıyoruz ve seviyelerde ilerliyoruz. Bu seviyelerin her biri için yeni mobilya, duvar kağıdı vb. kilidini açıyoruz, bu nedenle seçeneklerimiz sürekli genişliyor.

The Tenants oynanış

Bunun yanında başka işler de var. Bazılarında, birkaç günlüğüne diğer brokerlerin dairelerine bakmamız gerekiyor. Kiracılar, hamamböceği veya fare istilasından, kırık ısıtıcılara veya patlayan su borularına, arızalı elektrikli aletlere veya depremlerden duvarlarda çatlaklara kadar her türlü sorunu yaşayabilirler. Çoğu zaman, amcamızı hayvanlara bakmak veya onarım yapmak için göndermemiz gerekir. Daha karmaşık durumlar için bir profesyonel gönderiyoruz. Burada çok fazla zaman kaybetmemek gerek, çünkü sorunlar yeterince hızlı çözülmezse, kiracı bir uzmana yönelecektir ve bu da çok daha yüksek maliyetlere ve şirketimiz için kötü bir derecelendirmeye neden olur.

the-tenants-inceleme 3

Böylece yavaş yavaş kendi dairelerimize ve evlerimize yatırım yapabileceğimiz bir miktar sermaye kazanıyoruz. Burada da bankadan alınan krediler yardımcı olabilir ama tabii ki yüksek faiz oranları getiriyorlar. Oyun burada birbiri ardına kilidini açtığımız ancak daha sonra birlikte kullanabileceğimiz üç bölge sunuyor. Ancak mevcut versiyonda, üçüncü bölgenin kilidi henüz açılmamıştır. Böylece gecekondulardan başlıyoruz, daha zengin banliyölere çıkıyoruz ve sonunda, şimdiye kadar kilitli olan yüksek fiyatlı şehir merkezi de var. Tüm bu hikaye size bir yerlerden tanıdık gelebilir, House Flipper oyununa benzeyen işler ve zaten House Flipper’i de aynı şirket yayınlıyor.

The Tenants ses ve grafik

Grafikler basık tarzda, ancak çok sayıda farklı model nedeniyle kesinlikle sıkıcı değil. Çeşitli dokular da yüksek çözünürlükte değil. Ancak genel olarak, oyun aslında oldukça hoş bir genel görünüm yaratıyor. Oyun görsel bir şaheser değil, ancak grafikler amaçlarına hizmet ediyor, çeşitli ve bazen ışık uygun olduğunda biraz da güzel.

Karakterlerin animasyonları bu tarz oyunlarda elbette çok ön planda. Ve burada geliştiriciler çok iyi bir iş çıkardılar. Çünkü dairelerimizin ve evlerimizin kiracıları çok sayıda farklı şey yapabilir ve her şey cömertçe canlandırılır. Bazen sakinler yoga yaptıklarında, cep telefonlarında oyun oynarken gerçekten takılırken ya da ısıtma tekrar bozulduğunda titremeye başladığında sizi bir gülümseme alabilir.

the-tenants-inceleme 4

The Tenants’ın müziği pratik ama şaşırtıcı değil. Pek çok şey uygun ses var, sakinler, ruh hallerini ve hareketlerini kabaca seçebileceğiniz Sims benzeri sesler çıkarır. Ayrıca rahatsız etmeyen ama heyecanlandırmayan kısa müzik parçaları da var.