Sultanbeyli – Kartal İETT hatları

Sultanbeyli ile Kartal arasında çalışan İETT hatlarına genel bir bakış attığımız bu rehbere hoş geldiniz. Kartal ile Sultanbeyli güzergahında sefer yapan hatlar, her iki ilçe arasında önemli bir ulaşım imkanı sağlıyor.

Kartal’dan Sultanbeyli’ye giden otobüslerin hangileri olduğunu merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu kılavuz ile Sultanbeyli’den Kartal’a giden otobüslerin hangileri olduğunu olduğunu öğrenebilirsiniz. Böylece Sultanbeyli ile Kartal Köprüsü, Sultanbeyli ile Kartal Anadolu Adalet Sarayı ve Sultanbeyli ile Kartal sahili arasında nasıl ulaşım kurabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

132A Çamlık Mahallesi – Kartal hattı

Sultanbeyli Petronlar’dan kalkan 132A hattı, İSKİ tesisleri önünden Şehit Hikmet Efendi Caddesi ve Cahit Zarifoğlu Caddesi’ni kullanarak Pendik yönünde ilerliyor. Pendik’e giren 132A, Çamlık ve Sülüntepe’yi geçerek Aydos Caddesi üzerinden Pendik sahiline iniyor. Sahil yolu üzerinden devam eden 132A, İstMarina AVM önünden de geçerek Kartal merkezindeki İETT garajına varıyor. Tek yön sefer süresi 48 dakika olan 132A hattı, ilçe halkının Pendik’in batı tarafına, Kartal sahile ve Kartal merkeze ulaşmasını sağlıyor.

132M Sultanbeyli Mimarsinan – Kartal Metro / Cevizli hattı

Sultanbeyli Endüstri Meslek Lisesi önünden kalkan 132M hattı, Karadeniz Caddesi ve Bosna Bulvarı’nı kullanarak Hasanpaşa yönünde ilerliyor. Hasanpaşa‘dan Samandıra‘ya geçen 132M, Yakacık Caddesi’ni kullanarak, Ortadağ Mahallesi’ne geçiyor. Bu güzergah üzerinde seyrederek Kartal Köprüsü’ne ve Kartal Metrosu’na varan 132M, metro durağının ardından Adalet Sarayı yönünde ilerliyor. 132M Adalet Sarayı durağının ardından Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçerek seferini tamamlıyor. Tek yön sefer süresi 68 dakika olan 132M hattı, ilçe halkının Kartal Metrosuna, Kartal Adliyesi’ne ve Kartal Devlet Hastanesi’ne ulaşımını kolaylaştırıyor.

132C Sultanbeyli Gölet – Kartal

Sultanbeyli Petronlar’dan kalkan 132C hattı, İSKİ tesisleri önünden Şehit Hikmet Efendi Caddesi ve Trabzon Caddesi’ni kullanarak Sultanbeyli Merkez yönünde ilerliyor. Hasanpaşa‘dan Samandıra Caddesi’ne geçen 132C, Kartal Sanayi Caddesi ve Spor Caddesi’ni kullanarak, merkeze iniyor. Bu güzergah üzerinde seyrederek Kartal Köprüsü’ne ve Kartal Metrosu’na varan 132C, seferini Kartal sahilindeki İETT garajında tamamlıyor. Tek yön sefer süresi 56 dakika olan 132M hattı, ilçe halkının Kartal’dan Sultanbeyli Merkeze ve Gölete ulaşımını kolaylaştırıyor.

132P Veyzel Karani / Sultanbeyli – Kartal

Sancaktepe Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’nden kalkan 132P hattı, Hasanpaşa yönünde ilerliyor. Hasanpaşa‘dan PendiK’e geçen 132P, Pendik içinden, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi ve Ankara Caddesi üzerinden sahile iniyor. Bu güzergah üzerinde seyrederek Pendik YHT istasyonuna da varan 132P, seferini Kartal sahilindeki İETT garajında tamamlıyor. Tek yön sefer süresi 75 dakika olan 132P hattı, ilçe halkının Pendik’e ve Kartal’a ulaşımını kolaylaştırıyor.

132Z Sultanbeyli Uzundere – Kartal

Sultanbeyli Petronlar’dan kalkan 132Z hattı, Eşref Bitlis Bulvarı’nı kullanarak Fatih Bulvarı yönünde ilerliyor. Buradan Selçukhan Caddesi ve Bosna Bulvarı üzerinden D-100 altına doğru geçen 132CZ, Sultanbeyli Merkezi geçerek Yakacık Caddesi’ni kullanarak, Kartal merkeze doğru iniyor. Bu güzergah üzerinde seyrederek Kartal Köprüsü’ne ve Kartal Metrosu’na varan 132Z seferini Kartal sahilindeki İETT garajında tamamlıyor. Tek yön sefer süresi 60 dakika olan 132Z hattı, ilçe halkının Kartal’a ulaşmasını kolaylaştırıyor.