İstanbul’da bayramda Marmaray ücretsiz mi?

İstanbul’da dini ve milli bayramlarda toplu ulaşım ücretsiz oldu. İstanbul’da şehir içi ulaşımı sağlayan ve aynı zamanda İstanbul ile Kocaeli arasında şehirler arası ulaşımı sağlayan Marmaray da bayramda ücretsiz hizmet verecek.

Marmaray olarak bilinen Halkalı-Gebze banliyö tren hattı, dini ve milli bayramlarda ücretsiz oldu. İETT otobüsleri gibi Marmaray da bayramda ücretsiz olarak yolcuları taşıyacak. Ücretsiz ulaşım heyecanı Marmaray’a geldi. Bayramda Marmaray’da tam ücret uygulaması kaldırıldı ve ulaşım ücretsiz hale getirildi.

İşletmeciliği ise TCDD’ye bağlı olan Marmaray için Cumhurbaşkanlığı kararnamesi çıkarıldı ve bayramda Marmaray’ın ücretsiz olması kararlaştırıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de 2019’da bayramlarda İstanbul’daki ulaşımı ücretsiz hale getirmişti.

İstanbul’da Marmaray bayramda ücretli mi?

Bu konuda size mutlu bir haber veriyoruz. Marmaray bayramda ücretsiz olacak. Bayramda İstanbul içi tren ulaşımını yapan Marmaray ücretsiz olacak. Metro ve tramvay bayramda ücretsiz olurken, Marmaray da bayramda ücretsiz olacak.

İstanbul’da bayramda sadece Marmaray ücretsiz olmayacak, aynı zamanda İETT otobüsleri, Metro, Füniküler, Tramvay ve vapurlar da ücretsiz olacak. Ücretsiz ulaşım hakkında daha detaylı ve kapsamlı bilgi için altta ilişkili yazıyı okuyabilirsiniz.