DEVA Partili Erhan Erol kimdir?

DEVA Partisi’nde İstanbul İl Başkanı olarak Erhan Erol görevlendirildi. Erhan Erol, İstanbul’da tanıdık bir isim. Geçmişte Gaziosmanpaşa belediye başkanı olarak görev yaptı. Bu yazıda Erhan Erol hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

DEVA Partisi’nin İstanbul İl Yönetimini görevden almasının ardından il başkanığı makamında bir değişiklik yapıldı ve Erhan Erol atandı.

ERHAN EROL KİMDİR?

Erhan Erol, 1965 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini 1990 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

1991 ve 1993 yılları arasında Kütahya ve Bingöl’de yönetici hekimlik görevinde bulunduktan sonra, 2019 yılında İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) Sosyoloji Bölümü’nü tamamladı.

1993-1995 yılları arasında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Projesi İl Koordinatörü olarak görev yaptı. 2004 yılına kadar İstanbul Gaziosmanpaşa Sağlık Grup Başkanı olarak çalışan Erol, 2004-2014 yılları arasında iki dönem AK Parti’den Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. Erol, evli ve iki çocuk babası.