One Piece benzeri 10 anime

One Piece’in yaratılmasıyla Eiichiro Oda, tüm zamanların en iyi manga yaratıcıları arasındaki yerini sağlamlaştırdı. Pek çok anime hayranı için One Piece, şimdiye kadar var olan en iyi kurgu parçaları arasındadır ve aksini iddia etmek gerçekten zordur.

One Piece mangası 1997’de dizi olarak yayınlanmaya başladı ve onlarca yıl geçmesine rağmen hala güçleniyor, bu da çeşitli adalarda destansı bir macerada seyahat ederken ki inanılmaz hikayesi sayesinde gerçekleşiyor. Bu devasa dizinin tamamını izlemiş olan hayranlar için benzer hikayelere sahip animeler var, kesinlikle keyif alacaklar.

Naruto

Naruto

Masashi Kishimoto tarafından yazılan Naruto, tüm zamanların en popüler anime serileri arasındadır. Uzun bir süre boyunca, Kishimoto ve Oda, Shueisha’nın Shonen Jump’ında haftalık olarak birbirleriyle yarıştıkları için rakiptiler. Dizi, Gizli Yaprak Köyü’nün Hokage’si olmayı hayal eden yetim bir çocuk olan Naruto’yu takip ediyor. Luffy gibi, Naruto da zaman zaman pervasızdır ve arkadaşlarına zarar gelmemesini sağlar. Hikaye çok iyi yazılmış ve çok heyecan verici bir izleme sağlıyor.

JoJo’s Bizzare Adventure

JoJos-Bizarre-Adventure

JoJo’s Bizarre Adventure, Hirohiko Araki tarafından yazılmıştır. Her bölüm benzersizdir ve farklı bir karakter kadrosuna sahiptir. Aynı zamanda en uzun soluklu manga serilerinden biridir. One Piece ile benzerliklerini fark ettiniz mi? Anime topluluğuna anime ve manga tarihinin en ikonik anlarından bazılarını sağladı ve bunu yapmaya devam edeceğini umarız. Abartılı tuhaflıkları, ikonik pozları ve iç içe geçmiş hikayesi One Piece hayranlarının kesinlikle keyif alacağı şeyler.

Hunter x Hunter

Hunter-x-Hunter

Hunter x Hunter, Yoshihiro Togashi’nin eseridir. Babasını bulmak için bir maceraya atılan genç bir çocuk olan Gon’un macerasını takip ediyor. Gon yolculuğunda, Phantom Troupe gibi güçlü düşmanları alt etmesine yardım eden birçok yeni müttefik bulur. Hunter x Hunter’ın popülaritesi sadece bir avuç başka diziyle eşleşiyor. Bazıları hayranlar üzerinde kalıcı bir izlenim bırakan inanılmaz derecede çeşitli bir karakter kadrosuna sahiptir. Hunter x Hunter’ın Nen kavramı, One Piece’in Haki ve Şeytan Meyveleri sistemine benzer.

Toriko

Toriko

Toriko, dünyanın en iyi yemeğini yeme hayalini gerçekleştirmek isteyen bir Gurme Avcısı olan Toriko’yu takip eden destansı bir macera mangasıdır. Ancak, bu görevi gerçekleştirmenin yolu kolay değildir ve bu nedenle Toriko, arayışında çeşitli zorluklarla karşı karşıyadır. Pek çok karakter Monkey D. Luffy ile aynı seviyede iştahla övünemez, ancak Toriko, Luffy’ye parası için şans verebilecek seçkin birkaç kişiden biridir. İki dizi de hayranları tarafından iyi karşılanan çapraz bölüm vardı.

Gintama

Gintama

Gintama kolayca var olan en tuhaf animelerden biridir. Her zaman başı belaya giren Sakata Gintoki ve arkadaşlarına odaklanıyor. Gintama, tek başına onu izlemeye değer kılan One Piece dahil olmak üzere diğer animelere birçok gönderme yapıyor. Gintama’nın hikayesi karmaşık ama eğlenceli, bu da onu tüm zamanların en iyi shonen dizilerinden biri yapıyor.

Dragon Ball

dragon-ball

Dragon Ball ile aynı popülerliğe sahip çok az anime vardır. Dragon Ball, shonen türünün temelini attı. Akira Toriyama, bu nihai klasiği 1984’te manga biçiminde serileştirmeye başladı ve bu güne kadar anime’nin temel dayanağı olmaya devam ediyor. Dragon Ball, amacı yedi Dragon Ball’un hepsini toplamak olan Son Goku’yu takip ediyor. Bir dövüşçü olarak sınırlarının ötesine geçmesine neden olan yeni arkadaşlar ve düşmanlarla tanışır. Goku ve Luffy birbirlerine çok benzerler çünkü ikisi de kalplerini kollarında taşırlar.

Seven Deadly Sins

Seven-Deadly-Sins

Nakaba Suzuki tarafından yazılan Seven Deadly Sins, yıllar içinde adından söz ettiren bir shonen dizisidir. Seven Deadly Sins’in dünyası, herhangi bir anime izleyicisinin dikkatini çekmek için fazlasıyla yeterli olan sihir, şövalyeler ve şeytanlardan oluşur. Hikaye, Meliodas ve yanlış çerçeveye alındıktan sonra dağılmak zorunda kalan dağılmış şövalyeler grubunun etrafında dönüyor. Hem Meliodas hem de Luffy, arkadaşları dışında dünyadaki pek çok şeyi umursamayan cana yakın kişilerdir.

Black Clover

Black-Clover

Black Clover’ın popülerlik kazanması çok zaman aldı. Pek çok izleyici serinin büyük bir düşüş yaşaması için bahşiş verdi ancak dizi her şeye meydan okumayı ve kendine bir isim bulmayı başardı. Black Clover’ın hikayesi, doğuştan büyü yeteneği olmayan genç bir çocuk olan Asta’yı takip ediyor. Arkadaşı büyülü güçlerini uyandırdığında Asta’nın kararlılığı bir darbe alır. Ancak, daha da fazla antrenman yapmaya karar verir ve bu, fantastik bir rekabetin başlamasına yol açar. Asta’nın bir sonraki Büyücü Kral olma hedefi, Luffy’nin Korsan Kral olma hayaline benziyor.

One Punch Man

One-Punch-Man

One Punch Man, inanılmaz bir ilk sezonla sahneye çıktı ve birçoğu, tüm zamanların en iyilerinden bazılarını yerinden oynatacağına inanıyordu. One Punch Man’in ikinci sezonu, ilk sezona kıyasla soluktu ve bu büyük bir hayal kırıklığıydı. Bununla birlikte, One Punch Man, ciddi aksiyonla birlikte yürek parçalayan mizahla doludur. Aksiyon dolu dizi, herhangi bir kötü adamı tek bir yumrukla yenebilen bir süper insan olan Saitama’yı takip ediyor. Serinin komedi stilleri ve yoğun anları inanılmaz derecede One Piece’i andırıyor.

Bleach

Bleach

Bleach, Naruto ve One Piece ile birlikte Shonen ‘Big Three’nin bir parçası. Tite Kubo tarafından yazılmıştır. Bleach’in hikayesi, Soul Reaper olan Ichigo Kurosaki’yi takip ediyor. Ichigo yeni güçler kazanır ve bu nedenle, insanlığı gizlenen kötülükten korumak gibi devasa bir görevle karşı karşıya kalır. Bleach, Shonen serisinin çoğundan farklı, kendine özgü bir hikaye sunuyor. Her şeyden önce, hikaye izleyicilere kara mizah ve aksiyonla dolu büyüleyici bir deneyim sunuyor.