Cobra Kai 5. sezon ne zaman çıkacak?

Netflix, Karate Kid filminin yan ürünün hayranlarının yıl sonundan önce Cobra Kai’nin beşinci sezonunu izleyebileceklerini duyurdu. Üçüncü sezonu için dört Emmy adaylığı elde ettikten sonra, Netflix’in Karate Kid spin-off’u henüz sona ermedi. Cobra Kai’nin dördüncü sezonu beğeni toplarken, beşinci sezon ise yıl sonundan önce geri dönecek.

Cobra Kai 3. sezon, En İyi Komedi Dizisi de dahil olmak üzere dört Emmy adaylığı kazandı. Heyecan verici bir notla ayrıldıktan sonra, Cobra Kai’nin dördüncü sezonu, hem genç hem de eski nesil karate arasındaki artan gerilimi tırmandırmaya devam etti ve şimdi görünürde beşinci sezon var.

Cobra Kai 5. sezon tarihi

Cobra Kai 5. sezon, 9 Eylül’de resmi olarak Netflix’e geliyor. Bu, dizinin Aralık-Ocak’taki olağan yayın penceresinden daha erken. Sezonun tüm bölümlerinin bir anda düşmesi bekleniyor.

Netflix, hayranların Cobra Kai’nin Eylül 2022’de yeni aksiyon dolu dizilerle geri dönmesini bekleyebileceğini duyurdu. Duyuruya, yaklaşmakta olan All Valley turnuvası için bahislerin her zamankinden daha yüksek olacağını kanıtlayan bir teaser fragmanı eşlik etti.

Cobra Kai

Cobra Kai 5. sezon hikayesi

4. Sezon, Cobra Kai için büyük bir paradigma kaymasıydı, bu nedenle 5. sezonun serpinti ile başa çıkmasını bekleyebiliriz. Birincisi, Miyagi-Do ve Eagle Fang’ın (veya Miyagi-Fang) birleşik güçleri, hem turnuvanın kızlar tarafını hem de genel ödülü kazanan Cobra Kai’yi All Valley’de yenmek için yeterli değildi. Büyük galibiyetin ardından Terry Silver, Vadi’nin her yerinde yeni dojolar açma sözü verdi – bu da gelecek sezon Cobra Kais’e karşı mücadeleyi çok daha zor hale getirecek.

Ve büyük olasılıkla bir kavga olacak. Miyagi-Do veya Eagle Fang’ın turnuvayı kazanamaması durumunda karate öğretmenliğini bırakma anlaşmasına rağmen, Daniel LaRusso hala Cobra Kai’yi devirmeye kararlı. Bu sefer Chozen’den yardım istedi. Chozen’in en son ne zaman tanıştıklarını düşünürsek, Daniel’e gizli (ve çok etkili) bir Miyagi-Do tekniği aktardı, eski rakibin yeni sezonda daha fazla numara yapmasını bekleyebiliriz. Ayrıca, ortaklığın Silver ve Cobra Kais için ciddi bir meydan okuma olması da muhtemel.

cobra-kai

Cobra Kai, akış platformlarını değiştirdikten sonra büyük bir ün kazandı. Dizi ilk olarak 2018’de YouTube Red’de çıkış yaptı ve ikinci sezonu için orada kaldı. Üçüncü sezonun yayınlanmasından önce Netflix, Karate Kid spin-off’unu aldı. 2020 yazında ilk iki sezon Netflix’te yayınlandı ve Cobra Kai’nin üçüncü sezonu 2021’in başında çıkış yaptı. Netflix’in son duyurusu ile hayranlar artık en yeni sezonu beklediklerinden daha erken izleyebilecekler.