En iyi Marvel filmleri

Süper kahraman filmlerinin hayranıysanız, en iyi Marvel filmleri tam da size hitap ediyordur. Çok sayıda MCU filmine sahip Marvel kütüphanesinde fantastik ve eğlenceli filmleri seçebilirsiniz. Sizin için en iyi Marvel filmlerinin kesin bir listesini derledik. Çoğumuzun Marvel filmlerinin tamamını izlemeye ayıracak çok fazla zamanı yok, bu yüzden izlemeniz gereken en iyi Marvel filmlerinin bir listesini hazırladık.

1. Thor: Ragnarok

Thor Ragnarok

Thor: Ragnarok, komedi unsurlarına sahip bir Marvel filmi. Yönetmeni Waititi, ilginç komedilerle tanınıyordu. Daha önce yaptığı filmlerin zekasını, çok daha büyük bütçeli bir filme getiriyor. Ayrıca Ragnarok’ta Hulk ve Thor’un kafa kafaya gittiğini göreceksiniz.

2. Avengers: Endgame

Avengers Endgame

Gözyaşlarına, kahkahalara ve üç saat boyunca koltuğunuzdan kalkamamaya hazırlanın. Endgame, Avengers serisinin son filmidir. Ve 5 milyar dolarlık destanı umduğumuzdan daha iyi bitiriyor. Infinity War hikayesinin doğrudan bir devamı. Ve eğer o filmi izlediyseniz, o sonu unutma şansınız çok az. Film tüm satış öncesi rekorlarını kırdı ve bugüne kadarki tüm rekorlardan 2 milyar dolar daha hızlı hasılat elde etti.

3. Black Panther

Black Panther

Marvel, filmlerini yönetmesi için ilginç, her zaman bariz olmayan yönetmenleri işe alma ve onlara yaptıklarını yapmaları için biraz alan verme alışkanlığına sahip. Yönetmen Ryan Coogler’ın söz konusu olduğunda yaptığı şey, tartışmasız bugüne kadarki en beğenilen Marvel filmini yapmak ve daha az tartışmalı olarak, Akademi Ödüllerinde En İyi Film ödülünü kazanan ilk film olmak.

4. Captain America: The Winter Soldier

Falcon and the Winter Soldier

Kaptan Amerika filmlerinin etkileyici üçlüsünün tartışmasız en iyisi, bunu bir kenara koyan şey, politik gerilimin alt akıntısına doğru itme. Ayrıca, Russo kardeşlerin yönetmenlik yeteneklerini MCU’ya getirdikleri ve kısmen komedi şovu Community’nin muhteşem sahnelenen bölümlerindeki çalışmalarından sonra işe başladıkları filme damgasını vurdu. Sinemaya olan aşkları, zarif bir şekilde sahnelenen asansör dövüş anlarından şapkanın uçlarına kadar her yerde parlıyor.

5. Guardians Of The Galaxy

Guardians of the Galaxy

Galaksinin Koruyucuları, Marvel Comics’in aynı adlı süper kahraman ekibinden uyarlanan Amerika yapımı bilimkurgu, süper kahraman filmi. Film, Marvel Studios tarafından üretilen onuncu Marvel Sinematik Evreni filmidir.

6. Avengers: Infinity War

Avengers Infinity War

Dünyayı fetheden Avengers: Infinity War hakkında özellikle etkileyici olan şey, her birini hala yapacak bir şeyler bulan bir anlatı ile hokkabazlık yaptığı çok sayıda karakterdir. Thor ile Rocket arasındaki etkileşimler kendilerine ait bir spin-off filmi için resmen ağlıyor…

7. Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Hikaye, ‘Spider-Man: No Way Home’da anlatılan olaylardan bir süre sonra geçiyor, ancak tam olarak ne zaman olduğu belirtilmedi. Net olan ise 2025 yılında da yer alması. Marvel Studios’un Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ta MCU, Çoklu Evrenin kilidini açar ve sınırlarını daha önce hiç olmadığı kadar zorlar. Hem eski hem de yeni mistik müttefiklerin yardımıyla Çoklu Evrenin akıllara durgunluk veren ve tehlikeli alternatif gerçekliklerini geçerek gizemli yeni bir düşmanla yüzleşmek için Doktor Strange ile bilinmeyene yolculuk yapın.

8. Spider-Man: Homecoming

Spider-Man Homecoming

Spider-Man’in MCU’daki ilk tam filmi hakkında ilginç olan şey, Marvel kahramanlarının etrafında büyüdüğünü gören bir karakterin perspektifinden ilk film. Tom Holland’ın Peter Parker’ı canlandırması da bir zevk, şapkasını 80’lerin gençlik filmlerine düzenli olarak veren bir filmde, aynı zamanda MCU’nun en hafif, en eğlenceli filmlerinden biri olarak ortaya çıkıyor.

9. Iron Man

Iron Man

Orijinal Iron Man filminin ne kadar iyi olduğunu unutmak kolaydır. Iron Man, 2008 yapımı, Marvel Comics’in yayımladığı ilk Marvel Sinematik Evreni filmidir. Demir Adam isimli çizgi romanın beyazperde uyarlamasıdır. Robert Downey Jr., filmin kahramanı Demir Adam’ı canlandırmıştır. Filmde oyuncuya Terrence Howard, Gwyneth Paltrow ve Jeff Bridges eşlik ediyor.

10. Captain America: Civil War

Captain America Civil War

Civil War’ı geri izlemek ve filmin şimdi ne kadar ‘küçük’ hissettirdiği şaşırtıcı – ve bu bir eleştiri değil. Konu çok büyük: Avengers, Age of Ultron olaylarından sonra bölünüyor. Tony Stark’ın, süper kahramanların kontrol altında tutulması gerektiğini düşündüğü için Kahraman Kayıt Yasası’na kaydolma kararını destekleyenler var. Bir de Kaptan Amerika’nın yanında hükümete güvenmeyen ve onun yardımı olmadan dünyayı kurtarmayı tercih edenler var. Film, Ultron’da ortaya çıkan tüm yeni Avengers’ı bir araya getirmenin yanı sıra Kara Panter ve Örümcek Adam’ı ilk kez sergileme konusunda iyi bir iş çıkarıyor.