Umut Veli Develi kimdir?

Tanınmış siyasal iletişim danışmanı Umut Veli Develi, Kartal Belediyesi’nde Basın Yayın Müdürü olarak görev yapmaktadır. Peki Umut Develi kimdir? İşte Umut Develi hakkında bilmek isteyebileceğiniz tüm bilgiler.

Umut V. Develi 1971 yılı Tokat doğumludur. Gazeteci ve yazar olarak çalışmalar yapan Umut Veli Develi, üç çocuk babasıdır. İşte Umut Veli Develi’nin iş yaşamı ve kariyer bilgileri ile detaylı biyografisi…

Umut Veli Develi kimdir?

1 Eylül 1993 yılında medya sektörüne giren Umut Develi, çeşitli Radyo ve Televizyonlarda programlar sundu ve yöneticilik yaptı. Kısa bir süre sektörel faaliyetlerde de bulunan Develi, 1997’de yerel yayıncılığa girdi.

1998’de yerel gazete Kent Yaşam’a ortak oldu. Yıllar içinde internet yayıncılığı, sektörel ve yerel yayınlar üzerinde ihtisaslaşan Umut Develi bünyesinde Kent Yaşam Gazetesi, Olay34 Gazetesi ve Extrahaber.com haber portalını bulunduran Yaşam Medya Grubu’nun ortaklığından 6 Temmuz 2013 tarihinde ayrıldı.

1 Eylül 2013’de merkezi Beşiktaş Balmumcu’da olan Sirius Medya’yı kuran Umut Develi, medya alanında yeni çalışmalara başladı.

2005 ile 2018 yılları arasında 6 kitap yayınladı. Bir çok sivil toplum örgütünde aktif görevler aldı. Gazetecilik ve yöneticilik alanlarında bir çok başarı ödülü aldı. Aynı zamanda CHP üyesidir.

2019 yılından itibaren Kartal Belediyesi’nde çeşitli görevler almaya başlayan Umut Veli Develi, 2021 yılında Kartal Belediyesi’nde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak atanmıştır. Başarılı çalışmalarının ardından Develi, 2023 yılında Basın Yayın Müdürü olarak atanmıştır.