Çocukları seven köpek türleri

Köpekler ve çocuklar en iyi kombinasyonu yapar! Her ikisi de sadece birer sevinç demeti değil, aynı zamanda koşulsuz sevgi ve bağışlamanın mükemmel bir örneğidir ve çocuklarınızı eğlendirmek için yeterli enerjiye sahiptir. Ancak çocuğunuz için en iyi arkadaş olabilecek ve aileniz için doğru olabilecek bir köpek bulmak biraz araştırma gerektirecektir. Burada, ailenize tüylü bir üye eklemeden önce akılda tutulması gereken şeyleri ve seçebileceğiniz en iyi köpek ırkını tartışacağız.

Çocuklar İçin En İyi Köpek Cinsi Nasıl Seçilir?

Bir köpek almayı planlarken göz önünde bulundurmanız gereken üç şey, ailenizin yaşam tarzı, bütçesi ve mizacıdır. Herkesin onunla iyi bir ilişki kurabilmesi için köpeğinizin ailenizle iyi uyum sağlaması gerekir.

1. Köpeğin Boyutu

Bazı insanlar, yaşam tarzlarına uygun olduğu sürece bir köpeğin boyutuyla pek ilgilenmezler. Bazı büyük köpekler, daha küçük köpeklerin yanı sıra, iç mekanda yaşamak için mükemmel şekilde uygundur.

2. Köpek Yavrusu veya Yetişkin Köpek

Yavrular bebektir. Genç oldukları ve her şeyi merak ettikleri için birinin evde kalmasını ve onlara göz kulak olmasını isterler. Yetişkin köpekler genellikle daha sakindir ve çok fazla zaman ve çaba gerektirmez, ancak köpeğin çocukların etrafında olmaya alışkın olup olmadığı sorgulanmalıdır.

3. Mizaç

İnsanlar gibi, köpeklerin de karakterlerini oluşturan farklı kişilikleri vardır. Bazı köpekler korkak, bazıları ise kendinden emin. Gergin veya endişeli köpekler, sizi bilinmeyen bir kişinin varlığına karşı uyarma olasılıkları daha yüksek olduğu için mükemmel bekçi köpekleri olurken, kendine güvenen bir köpek daha arkadaş canlısı olacaktır.

4. Yaşam Tarzı

Yüksek enerjili köpekler daha aktiftir ve çok fazla egzersize ihtiyaç duyacakları için daha aktif bir yaşam tarzına sahip olan sahiplerine ihtiyaç duyarlar. Bazı köpeklerin doğal olarak düşük enerjileri vardır ve şekerleme yapmaktan veya düşük enerjili aktivitelere dalmaktan mutlu olurlar.

5. Alerjisi Olan Çocuklar İçin Köpekler

Çocuğunuz için en iyi köpek türleri, eğer alerjisi varsa, fazla tüy dökmeyen köpeklerdir. Daha az dökülme, daha az kepek anlamına gelir ve bu da daha az alerjik reaksiyon anlamına gelir. Amerikan Tüysüz Teriyeri, Bichon Frise, Poodles ve İspanyol Su Köpekleri, popüler hipoalerjenik köpek ırklarından bazılarıdır.

6. Maliyet

Köpek için peşin ödenen fiyat, bahsettiğimiz maliyet değildir; başıboş bir köpek yavrusu sahiplenerek bunu her zaman önleyebilirsiniz (yine de onu eve davet etmeden önce köpeğin aşılarını ve ilaçlarını aldığınızdan emin olun). Bununla birlikte, köpeğe bakmak için gereken para, kaçınamayacağınız bir maliyettir. Bu maliyet, farklı ırklar için de farklı olacaktır. Örneğin, daha büyük bir köpek daha fazla yiyeceğe ihtiyaç duyarken, uzun tüylü bir köpek, özellikle tropik iklimlerde yaşıyorsa daha fazla tımarlanmaya ihtiyaç duyacaktır. Safkan köpekler de genetik problemlere daha yatkındır, bu nedenle veteriner faturalarına ilk tahmin ettiğinizden çok daha fazlasını harcamanız gerekebilir.

7. Bakım

Uzun kürklü köpekleri tımarlamak oldukça zahmetli olabilir. Bu nedenle, birçok kişi onları profesyonellere göndermeyi tercih ediyor. Bakımcılara koşmaya devam etmek istemiyorsanız, kısa kürklü bir köpek düşünün.

Çocuklarınız Tarafından Sevilecek En İyi Çocuk Dostu Köpek Irkları

Burada sizin için küçük çocuklar için en iyi köpek ırklarının bir listesi var:

1. Beagle

Beagle

Beagle’lar tatlı, nazik ve çocuklara karşı sevecendir. Etrafta olmak bir zevktir ve küçük ila orta boy köpeklerdir.

2. Newfoundland

Newfoundland

Peter Pan’ı izlediyseniz, Darling ailesinin evcil köpeği Nana olduğu için ünlü Newfoundland karakterini bilirsiniz. Bu cins, tatlı kişiliğiyle tanınan bir köpek olduğu için nazik devlerden biridir. Aynı zamanda mükemmel yüzücülerdir.

3. Bull Terrier

Bull Terrier

Çoğu küçük köpek ırkının aksine, bu köpekler çok sağlam oldukları için sert oyunlardan kolayca yaralanmazlar. Bu köpekler korkutucu görünebilir, ancak arkadaş canlısı ve eğlenceyi seven kişilikleri olduğu bilinmektedir.

4. Bichon Frise

Bichon Frise

Bu küçük köpek çoğunlukla hipoalerjeniktir ve aynı zamanda mutlu, enerjik ve hayat doludur. Bu köpeklerin düzenli olarak taranması gerekebilir, ancak alerjisi olan bir çocuğunuz varsa kürkleri fazla sorun yaratmaz.

5. Collie

Collie

Collie cinsi, popüler televizyon programı “Lassie”deki sevimli turuncu beyaz, uzun burunlu köpeği akla getirebilir, ancak bu sadece bir türdür. Bir başka yaygın türü, güzel siyah beyaz tüyü ile ayırt edilen Border Collie’dir. Bu köpekler enerjik, sevecen ve son derece zekidir ve çocuklar için harika bir arkadaştır.

6. Mutt

Mutt

Karışık cinsler olarak da adlandırılan köpekler, safkan köpekler kadar sevecen ve zekidir. Bununla birlikte, çoğu sığınma evinden evlat edinildiği için, çocuğunuza nezaket hakkında bilgi vermenin ek yararı vardır. Barınaklarda bulunan köpeklere bir ev vermek, çocuklarınıza üzerinde düşünecekleri bir şey verecektir ve bir köpeği kurtardıklarını bilmek, çoğu zaman aralarındaki bağı güçlendirmeye yardımcı olur.

7. Vizsla

Vizsla

Bu orta boy köpekler av köpeği olarak yetiştirildi ve oldukça zekidir. Her gün belirli bir miktarda egzersiz yapmaları gerekecek ve çocuklarla birlikte enerjilerinin oyun yoluyla ortaya çıkması muhtemeldir. Bu köpek çocuğunuza sadık bir arkadaş olacaktır.

8. Boxer

Boxer

Bu güzel köpekler güçlü, uyanık ve çok atletiktir. Rehber köpek olarak yetiştirilmiş orta boy köpeklerdir. Birçok Boxer, savaşlar sırasında kurye köpeği olarak kullanıldı. Özellikle çocuklar için özel bir ilgi sevgisi var.

9. Kaniş

Kanis

Oliver and Company’yi izlediyseniz, ayrıcalıklı ödüllü kaniş Georgette’e aşina olacaksınız. Kanişler, eğitilmesi kolay ve çocuklarla arkadaş canlısı, akıllı bir köpek ırkıdır.

10. Labrador Retriever

Labrador Retriever

Sarı, çikolata ve siyah, bu güzel köpekler en ünlü köpek ırklarından biridir ve arkadaş canlısı ve sevgi dolu aile hayvanları olarak bilinirler.

11. Golden Retriever

Golden Retriever

Bu tatlı, oyuncu köpekler, hem çocuklar hem de yetişkinler için harika birer arkadaş oldukları için aileler arasında favori haline geldi.

12. Pit Bull

Pit Bull

Bu köpekler saldırgan köpekler olarak kötü bir üne sahiptir, ancak gerçekte öyle değildirler. Aksine, eğlenceli, zeki ve sevgi dolu doğaları nedeniyle harika aile hayvanları yaparlar.

13. Pog

Pog

Çocuklar için en iyi küçük köpek ırklarından biri olan bu küçük sevgililer sizi mutlu etmek için yaşıyor gibi görünüyor. Aileye sonsuz miktarda eğlence ve neşe sağlayacaklar, ayrıca küçüğünüz için bile iyi bir kucaklaşma için mükemmel boyuttalar.

14. Alman Çobanları

Alman Cobani

Bu köpekler çok zeki bir cins oldukları için her listede yer almaktadır. Onlar sevimli aile hayvanlarıdır ve hemen hemen her şeyi yapmak için eğitilebilirler.

15. Mastiff

Mastiff

Bu, nazik devlerin başka bir cinsidir ve dünyanın en eski ırklarından biridir. Çok sevecen bir yapıya sahiptirler ve ailelerine bitip bitmezler ve severler. Çocuklar için harika arkadaşlıklar kurarlar.

16. Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier King Charles Spaniel

Bu köpeklerin gerçekten de süslü bir soyağacı var. İlk kucak köpeği ırklarından biridir ve Fransız kraliyet ailesi tarafından çok sevilirdi. Çocuklara karşı harikadırlar ve gün boyu evcil hayvan olmaktan başka hiçbir şeyi sevmezler. Otizmli çocuklar için ideal köpeklerdir.

17. Basset Hound

Basset Hound

Bu köpekler aslında avcı olmak için yetiştirilmiş olsalar da, doğaları gereği oldukça tembeldirler ve uzun şekerlemeler yapmayı severler. Çocuklardan gelen ilgiyi severler ve onlara oldukça bağlanırlar.

18. Bulldog

Bulldog

Bu köpekler candır ve çok sevecendir. Onlar harika aile hayvanlarıdır. Yavruyken çok enerjileri vardır ve çok oyuncudurlar ama yaşlandıkça sakinleşmeye başlarlar.

19. Fransız Bulldog

Fransiz Bulldog

Apartman hayatı için mükemmel olan bu küçük köpekler, az bakım gerektirir ve sessizdir. Uyanık kişilikleri ile uyanık ve oyuncudurlar.

20. Cocker Spaniel

Cocker Spaniel

Leydi ve Serseri’yi hiç gördün mü? Sahip olanlar bu cinsi hemen tanıyacaktır. Düzenli egzersiz ve oyun ile bu köpekler arkadaş canlısıdır ve çocuklarla iyi geçinir.

Bir Köpeğe Sahip Olmak Çocuklarınıza Nasıl Fayda Sağlar?

Her çocuğun neden bir köpeği olması gerektiğine dair basit gerçek, köpeklerin çocukları çok mutlu etmesidir. İşte çocuklar için köpek edinmenin birkaç faydası:

1. Suç Ortağı

Herkes büyürken birlikte oynayacak bir kardeşi olacak kadar şanslı değildir, ancak kucaklaşıp oynayacak sevimli bir arkadaşları varsa, asla yalnız hissetmezler. Köpekler, büyük ve karmaşık hayat derslerinden geçtikleri bir dönemde bile, çocuklar için genellikle büyük bir rahatlık kaynağıdır.

2. Köpek Güveni

Yeni yürümeye başlayan bir çocuğunuz varsa, köpeğinizin varlığı bile çocuğunuza teşvik ve sohbet etmesi için bir arkadaş sağlayacak ve böylece onlara sözlü becerilerini uygulama şansı verecektir. Köpeklerin çoğu, söylenen bir şeyi anlamasalar bile, küçük çocukların gevezeliklerini sabırla dinleyecek kadar tatlıdır ve bu, çocuğunuza konuşmaya ve öğrenmeye devam etmesi için daha fazla güven verecektir.

3. Mükemmel Oyun Arkadaşı

Köpekler, çocuklarınızı video oyunlarını bırakmaya ve çocuğu herhangi birinin içine sokmanın aptalca bir yolu olduğu için aktif olarak etrafta koşmaya teşvik eder. Çocuklarınız o sevimli yavru köpek bakışlarından vazgeçemeyecekler.

4. Doktor Köpekler

Bir köpekle yetiştirilen çocukların alerjisi veya astımı olma olasılığı çok daha düşüktür ve ayrıca çok daha güçlü bir bağışıklık sistemi geliştirir.

5. Kişisel Koruma

Boogie adam yatağın altında saklanıyor olabileceği için çocuğunuz yalnız uyumaktan rahatsız mı oluyor? Köpeğiniz, çocuğunuza rahatlık ve güvenlik hissi vererek tüm bunlara kesinlikle bir son verecektir.

6. Hayat Dersleri

Çocuğunuzun size yardım etmesini sağlayabileceğiniz bir köpeğin yürümesi, yıkanması, eğitilmesi ve beslenmesi gerekecektir. Bu onlara başka bir canlıya bakmanın nasıl bir şey olduğu konusunda küçük hayat dersleri verecek, büyüdükçe işe yarayacak dersler.

7. Küçük Empatiler

Çocuklarınız bir köpekle büyürlerse çok empatik olacaklar ve hayata daha fazla saygı duyacaklar. Bir köpek çok etkileyicidir ve diğerlerinin yanı sıra korku, sıkıntı ve neşe gibi farklı duygular gösterecektir ve çocuklarınız arkadaşlarını teselli etme ihtiyacını hissetmek zorundadır.

8. Sosyal Destek

Köpekler, özellikle çocuğunuzun hayatındaki geçiş dönemlerinde mükemmel sosyal destek sağlar. Bir çocuk ergenliğe geçtiğinde ve aynı zamanda ailedeki şeylerin değişebileceği zamanlarda, aile köpeği, bu süreçten geçmelerine yardımcı olacaktır. Yeni bir yere ve yeni bir okula taşınmak gibi şeyler ya da ailede bir bozulma ya da ailede hastalık olması durumunda, bir köpek çocuğunuza rahatlık sağlayabilir.

9. Ruh Durumu

Çocuğunuzun kötü bir gün geçirmiş olması veya bir şeyden mutsuz olması önemli değildir. O aptal yüze ve o sevgi dolu gözlere bir kez bakın ve çocuğunuz neşelenmeye mahkumdur.