Spotify’de bir şarkıcının tüm şarkılarını görmek

Bu kılavuz, Spotify aracılığıyla aradığınız müziği bulmanıza veya ufkunuzu genişletmek için yaratıcı bir şekilde yeni müzikler bulmanıza yardımcı olacaktır. Spotify güçlü bir müzik arama motorudur ve gününüzü geçirmenizi sağlayacak melodileri bulma arayışınızda göz ardı edilmemesi gereken bir motordur. Spotify’de bir şarkıcının tüm şarkılarını nasıl göreceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Spotify’de sanatçının tüm şarkılarını arama

Programı başlattıktan sadece birkaç dakika sonra, Spotify’ın kendi başına çok güçlü ve anlaşılır bir müzik arama motoru olduğunu fark edeceksiniz.

Çoğu insan gibi ben de ekranın üst kısmındaki o küçük arama kutusuna bir kelime yazarak başladım. Aramalarınızda bazı basit niteleyiciler ve bağlaçlar kullanarak müziğinizden en iyi şekilde yararlanmak için çok daha fazlasını yapabileceğinizi çabucak öğrendim.

Arama kelimesi: haluk levent Sonuçlar: Parça başlıklarında, sanatçı adlarında ve albüm başlıklarında “Haluk” ve/veya “Levent” kelimeleri olan şarkıları gösterir. Bu, Google’daki gibi kapsamlı bir aramaya eşdeğerdir ve size bazı beklenmedik sonuçlar verebilir.

Arama kelimesi: artist:haluk levent Sonuçlar: Sanatçı adının “Haluk” ve/veya “Levent” içerdiği tüm müzikleri verecektir.

Arama kelimesi: artist:”haluk levent” (tırnak işaretleri ile) Sonuçlar: Sanatçı adının “Haluk” ve “Levent” içerdiği tüm müzikleri verecektir.

Bu, sanatçınızla eşleştirmeye ve yalnızca sanatçınızın yer aldığı şarkıları bulmaya en yakın şeydir. Bu makalenin başlığının karşılığını veren doğru uygulamadır.

Arama kelimesi: title:haluk levent Sonuçlar: Parça adında “Haluk” veya “Levent” ve Sanatçı veya Albüm Başlığında “Haluk” veya “Levent” kelimeleri olan parçaları verir.

Arama kelimesi: title:”haluk levent” (tırnak işaretleri ile) Sonuçlar: Parça adında “Haluk” ve “Levent” kelimeleri olan parçalar.

Spotify, parça başlığında bulunmadıkça sanatçı veya albüm adlarını aramaz.

Arama kelimesi: album:haluk levent Sonuçlar: Albüm adında “Haluk” veya “Levent” ve Sanatçı veya Parça Adında “Haluk” veya “Levent” kelimeleri bulunan albümler.

Arama kelimesi: album:”haluk levent” Sonuçlar: Albüm adında “Haluk” ve “Levent” kelimeleri bulunan albümler.

Albüm adında bulunmadıkça sanatçı veya parça adlarını aramaz.