Pokerde joker kartlar nelerdir?

Poker oyununda joker kart, oyuncunun seçtiği başka bir kartı temsil edebilen özel bir karttır. Poker kartlar önceden belirlenmiş kartlardır. Bir poker oyununda joker kart varsa, bu, o oyunda, hangi kart joker olarak kabul edilirse edilsin, oyuncunun istediği herhangi bir kart için geçerli olabileceği anlamına gelir.

Örneğin, 2’lerin joker olduğu bir oyunda, elinizde As-As-2-2-Kraliçe varsa, 2’lerin As olduğuna karar verebilirsiniz. Böylece elinizde 2 adet As ve 2 adet 2 yerine 4 adet As olmuş olur.

Pokerde Joker Kartlar

Poker oyununda joker kartlar da her zaman joker olarak kabul edilir ve bir oyuna joker kartlar eklemek için deste içinde bulunan joker kartları kullanabilirsiniz.

Pokerde Bug Joker Kartlar

Aslında joker kartlar neredeyse sadece ev oyunlarında kullanılır. Bunun istisnası, jokerin bir Bug (hata) olarak kullanılmasıdır. Bir joker kart burada Bug Joker olarak adlandırılır. Bu durumda joker kart seçtiğiniz herhangi bir kartı temsil edemez.

Bunun yerine, bir floş veya düz tamamlamak için kullanamadığınız sürece bir as olarak kabul edilir.

Örneğin, 3-4-5-6-Jokeriniz varsa, joker’i 7 olarak düz yapmak için kullanabilirsiniz, ancak 3-3-4-5-Jokeriniz varsa, 3-3-4’ünüz kalır ve -5-As şeklinde Joker sadece bir as olabilir, 3 olamaz.

Bir poker oyununa joker kartlar eklemek, ek bir sürpriz unsuru ekleyerek gerilimi artırır.