Netflix’teki en iyi Çin dizileri 2024

Asya ülkesinin kaliteli içerik sunamayacağını düşünüyorsanız, karar vermeden önce hazırladığımız Netflix Çin dizileri listesini görmek için bekleyin.

Çin hükümetinin diğer Batılı ülkelerle arasına koyduğu sınırların zamanla oradan kalktığı gözlense de, bin yıllık Asya ülkesinden gelen içeriğin keyfini çıkarmak hala zor. Ancak, televizyon dizisine ek olarak sineması, bu öneriler listesinde size daha önce bahsettiğimiz Japonya gibi diğer komşu ülkelerde olduğu gibi çekiciliğini yitiriyor. Şimdi, Netflix’te Çin dizilerinin zamanı.

Asya ülkesinden gelen Netflix içerikleri çok kapsamlı değil, batılı yapımlar zaten baskın konumda ama bize birkaç dakikanızı ayırırsanız kırmızı platformda Çin dizilerini merak ettireceğimize eminiz. Nowhere man’da olduğu gibi cezai soruşturmalardan hoşlanıyorsanız ya da kahramanları iblislerle akıllara durgunluk veren maceralara atılmak istiyorsanız, Demon Punisher’da sizin için mükemmel bir dizimiz var. Daha fazlası için okumaya devam edin.

Nowhere Man

netflix-cin-dizileri-1

Nowhere Man, hapishanede idam edilmeyi beklerken kaçırılan oğlunu öğrenen idam mahkumu Quan’ı takip eder. Quan, oğlunu kurtarmak ve ailesini korumak için bir firar planı yapar, ancak kendisini daha da tehlikeli bir durumda bulur. Bu, iç açıcı bir kardeşlikle örülmüş, karmaşık bir gangster zemini ve etkileyici bir firarda geçen bir hikaye.

The Devil Punisher

netflix-cin-dizileri-2

Dizinin adı, onu izlemeye başladığımızda ne bulabileceğimiz konusunda bize zaten bir takım ipuçları veriyor olsa da, bu fantastik hikayenin başladığı temel önermeyi korku filmi imalarıyla açıklamak gerekir. Muhtemelen bir tanrının reenkarnasyonu olan, alçakgönüllü ve bir fırında çalışan bir adam, geceleri korkunç iblisleri avlamaya adamıştır. Ancak, onu sevmenin bir yolunu bulabilmesi için, bin yıllık aşkı olan hafızasını kaybetmiş bir kadınla da uğraşmak zorunda kalacaktır.

Detention

netflix-cin-dizileri-3

Liselerdeki gençlik dizileri, Netflix’te mevcut olan bu televizyon dizisinin konusunu öğrendiğinizde göreceğiniz gibi, Batı ülkelerine özel değildir. Genç bir öğrenci boş bir binada korkunç bir kazaya tanık olur ve o andan itibaren hayatı önemli ölçüde değişir, etrafındaki garip varlıkları fark etmeye başlar ve her gün gittiği enstitü hakkında rahatsız edici sırları keşfeder.

Chosen

netflix-cin-dizileri-4

Zevkler hakkında hiçbir şey yazılmamış olmasına rağmen, bir film veya dizi hakkında şaşırtıcı bir argüman okuduğumuz zaman, işin merakımızı gidermek için de olsa hemen ilgi gördüğü konusunda hemfikiriz sanırım. Durum böyle olabilir, çünkü evde gizemli bir paket alan ve katılmadığı takdirde sahip olduğu her şeyi kaybedebilecek bir cerrahın ve bir aile babasının ayakkabılarına girmemizi öneren bir dizi ile karşı karşıyayız.

Ice Fantasy

netflix-cin-dizileri-5

Tek sezonunda mevcut olan bölümlerin sayısı nedeniyle neredeyse telenovela formatında olan bu televizyon dizisi, bize biri buz kabilesine, diğeri başka bir kabileye ait olan iki kardeşin hikayesini sunmak için Çin mitleri ve efsanelerinden yararlanıyor. Kötülüğün ilerlemesini durdurmak ve onu bir kez ve herkes için devirmek için zayıf bir şansları varsa, cesaretlerini ve sadakatlerini test etmesi gerekiyor.

The Victims’ game

netflix-cin-dizileri-6

En iğrenç suçlar ve cinayetler sınır tanımıyor. 2022’de ikinci sezonu planlanan bu televizyon dizisini araştırmak istiyorsanız, konusunun kızıyla gizemli bazı kişiler arasındaki ilişkiyi keşfedecek, cinayetler ve bu suçların çözümünü bulmak için bildiği her şeyi nasıl riske atmak zorunda kalacak ünlü Asperger sendromundan muzdarip bir adli tıp araştırmacısına odaklandığını bilmelisiniz.

Flavorful origins

netflix-cin-dizileri-7

Ve tatlar, kokular ve tatlar dünyası o kadar geniştir ki, bu türden herhangi bir üretim ruhumuzu sarhoş eder. Bu vesileyle, Asya ülkesinin lezzetli mutfak geleneklerine kendimizi kaptıracak ve hayatlarını mutfak sanatına adayan insanların yardımıyla Çin’i keşfedeceğiz.

Meteor Garden

netflix-cin-dizileri-8

Netflix’te bulunan Çin dizileri için bu tavsiye listesini, romantik hikayelerden çıkan, pembe dizi formatında ağzımızda harika bir tatla devam ettiriyoruz ve bu örnekte bize 18 yıllık bir dönemi anlatıyor. Üniversite eğitimine başlayan yaşlı kız, çok özel bir arkadaş grubuna ek olarak, uzun zamandır beklediği aşkla tanışacaktır.

Yanxi Palace: Princess Adventures

netflix-cin-dizileri-9

Milyonlarca vatandaşın kalbini fetheden ve dedikodulara göre Çin hükümetinin kendisi tarafından iptal edilen Netflix’te mevcut olan bir dizinin keyfini çıkarabilmek için kıtayı atlıyor ve mistik Çin’e geçiyoruz. Bu adımı atmaya karar verirseniz, saltanatının altıncı yılında olan Qianlong’un ve doğuda başka bir şey olacak bir eş olan Wei Yingluo’nun hikayesini öğrenebileceğinizi bilmelisiniz.

Heaven Official’s Blessing

netflix-cin-dizileri-10

Aynı adlı bir Çin romanına dayanan bu Netflix televizyon dizisi, bize 800 yıl önce Xian Le krallığının veliaht prensi olan Xie Lian’ı anlatıyor. Vatandaşları tarafından derinden sevilen hükümdar, o vesileyle cennete yükseldi ve sekiz yüzyıl sonra üçüncü kez tekrar yükseldi, Xie’nin geçmişinin gizlediği sırları ortaya çıkarmak için onunla güçlerini birleştirecek olan hayalet kral Hua Cheng ile buluşacak.

Legend of Exorcism

netflix-cin-dizileri-11

Yüzyıllardır kullanılmayan, en azından mevcut platformların en yaygın içeriği arasında, 3D olarak faturalandırılan alışılmadık bir animasyon serisi konseptiyle, Kong Hongjun’un Chang’an’a savaşmak için geleceği Çin kökenli bu diziyi buluyoruz. Ve hepsi de iblisler ve bir şeytan çıkarma ekibinin lideri olan Li Jinglong ile halkı rahatsız eden kötülüğü sona erdirmek için güçlerini birleştiriyor. Destansı hikayeleri seviyorsanız ve bilgisayar animasyonlarından hoşlanıyorsanız bu dizi tam size göre.

J-Style Trip

netflix-cin-dizileri-12

Bizi Jay Chou ile tanıştıran bir yapımla Netflix’in en başarılı Çin belgesel dizilerinden birine geçiyoruz. Karaoke söyleyip eğlenceli go-kart yarışlarında yarışacakları Singapur ya da Cadılar Bayramı gecesinin ruhunu açığa çıkaracakları ve seyircilerini hayretler içinde bırakacak bazı sihir numaraları yapacakları Tokyo veya basketbol oynayacakları Paris.

Well-intended Love

netflix-cin-dizileri-13

Asyalı izleyicilerin favori türlerinden biri olmasına rağmen, aşkın sınırlarını aşıyoruz, Netflix’te mevcut olan ve bize önemli bir şirketin CEO’sunun teşhis konulan bir lösemi hastasına ilik bağışı yapmayı nasıl kabul ettiğini görüyoruz. Ancak zaman geçtikçe aşk ve sırların bir arada var olmaya başlaması gerekecek, ikincisi birlikte yaşam mücadelesinde aşılması gereken bir engeldir.

The Rational Life

netflix-cin-dizileri-14

Bu televizyon dizilerinden birinin sırası geldi, pembe dizi de bu sefer mükemmel bir niteleyici olacak, bölümlerin aynı sezonda uzatılması, izleyicilerin bu yoğun olay örgüsü ve karmaşık olay örgüsü hakkında bize bir ipucu veriyor. Bu vesileyle, otuzlu yaşlarında ve iş hayatına çok odaklanmış bir kızın, çok ağır bir anne, aşk üçgeni ve çok zorlu bir çalışma ortamıyla nasıl uğraşmak zorunda kalacağına tanık olacağız.

Triad Princess

netflix-cin-dizileri-15

Bu Netflix televizyon dizisi, bize farklı dünyalardan iki insanın sevgisini gösterirken, bizi Asya suç örgütlerinin gizli tarafına götürmeyi amaçlıyor. Üçlünün önemli bir üyesinin kızı, ünlü bir kadının koruması olarak işe girecek, aynı zamanda genç bir televizyon yıldızı hayatına tam anlamıyla girecek ve onun büyük aşkı olacaktır. Ailesinin meşguliyetini gizlemek ve şöhretle yaşamak, hikayenin kahramanı Angie için kolay bir iş olmayacak.

Scissor Seven

netflix-cin-dizileri-16

Ana vatanı Çin’de Killer Seven olarak da adlandırılan, Netflix’te bulunan ve komedi türünde çerçevelenen bu animasyon televizyon dizisi, Çin mizahını da gösteriyor. He Xiaofeng tarafından yazılan ve yönetilen dizi, bizi geceleri bir kiralık katilin işini öğrenen ve fark edilmek için kendi makasını kullanan bir kuaförün meraklı hayatına daha da yaklaştırıyor.

The Daily Life of the Immortal King

netflix-cin-dizileri-17

Her gün tefrika edilen ve şimdi beyazperdeye taşınan bir romandan ziyade, beğenilen bir kitaptan çıkan, Netflix’te de bulunan bir başka Çin animasyon dizisiyle karşı karşıyayız. Bu vesileyle, henüz 6 yaşındayken bir iblisi yenmeyi başaran, ancak şimdiki zamanına, enstitüye girmenin ve onun gibi yaşamanın her zaman karmaşık aşamasına odaklanması gereken, erken gelişmiş bir sihirbaz olan Wang Ling’in hikayesiyle karşı karşıyayız. Özellikle ilk sezonun sonunda epik bir hikaye istiyorsanız bu animasyon dizisini kaçırmamalısınız.

More than Blue: The Series

netflix-cin-dizileri-18

Çin sineması ve televizyon dizileri ülkemizde Japonlar kadar ya da her şeyden önce Güney Kore’den çıkanlar kadar başarılı olmadı, ancak farklı platformların bizi gereğinden fazla yakınlaştırmasının nedeni kesinlikle yapım eksikliğinden kaynaklanıyor. Netflix’te yayınlanan Çin dizisi, bu satırlarda sizlerle buluşturduğumuz, Asya ülkesinde aynı adlı çok başarılı bir filme dayanıyor ve bizi tarih belirlenmiş bir hastalığa yakalanmış orta yaşlı bir adama yaklaştırıyor.

A Taiwanese Tale of Two Cities

netflix-cin-dizileri-19

Hafifçe Charles Dickens’ın ünlü hikayesine dayanan bu ilginç hikaye ile kendimizi, Taipei’den bir doktor ve San Francisco şehrinde yaşayan bir mühendisin her iki ülkenin sınırlarını aşacak ve nasıl olduğunu keşfedecekleri bir gezi ile birlikte buluyoruz. Farklı yaşam biçimleri çok güzel şeyler getirebilir, ancak öngörülemeyen bazı komplikasyonlar da getirebilir. Alternatif dramaları seviyorsanız, belki de bugün Netflix’te bulabileceğiniz Çin’den gelen en iyi seçeneklerden biri budur.

The Prince of Tennis

netflix-cin-dizileri-20

Takeshi Konomi tarafından aynı başlıktaki mangada yaratılan konsepti ödünç alıyor. Lu Xia, tenis dünyası için tartışılmaz bir yetenek. Hem tenis takımının diğer üyeleri hem de sınıf arkadaşları için bir referans kişidir, ancak gerçekte Netflix’te yayınlanan televizyon dizisi bu sporu bize neredeyse bir pembe dizi gibi bir drama sunmak için kullanıyor. Sporun aşıladığı değerler ve takımın farklı üyeleri ile enstitü arasındaki kişisel ilişkilerin nasıl gerçekleştiği hakkında çok eğlenceli bir dizi.