En iyi psikopat dizileri

Netflix gibi ana akış platformlarında gerçek hayattan esinlenilen suç dizileri epey popüler olduğundan, şu anda çok daha fazla korku türüne ve polis türüne hayran durumdayız. Tekrar canlandırılan gerçek vakaların sayısı oldukça fazla, ancak burada tamamen tavsiye edilenlerden bahsedeceğiz ve bu korkunç olayların zihnimizde uyandırdığı merak, cinayetler ve psikopatlar ile alakalı dizileri sevmemizin nedenlerinden bazıları.

Aşağıdaki satırlara çok dikkat edin, çünkü kurbanlarının düzinelerce olduğu ve polisin genellikle bu kişilerin bir adım gerisinde olduğu en şaşırtıcı psikopat katil vakalarını anlatacağız. Bizi neden büyülediklerini, motivasyonlarının ne olduğunu öğrenin ve sürükleyici içeriklere kendinizi kaptırın. Gerçek vakalarla yüzleştikçe ürpermekten kaçınamayacak, son zamanların en şaşırtıcı ve beklenmedik dizileri ile kurşunu ısıramayacaksınız.

I am a killer

I am a killer

İlk bölümü izlemeye başladığımızda göreceklerimizin hakkını veren bu dizi, ezber bozacak ve belli ki size müstehcen sahneler göstermeyecek. Ancak farklı katillerin ardındaki hikayeyi ve onları düzinelerce insanın hayatına son vermeye iten motivasyonları ilk ağızdan bize anlatacak.

Don’t F**k With Cats: Hunting an Internet Killer

Hunting an Internet Killer

Bu dizinin ne hakkında olduğunu biraz açıklamak için size açıklamak istediğim herhangi bir ayrıntı, gereksiz bir iç çekiş ve neredeyse tarafsız olmaya çalışacağım sürpriz faktörünün ortadan kaldırılması olacaktır. Diyelim ki son derece tuhaf olan bu eserin başlığı, dizinin yapımından bu yana, bir internet forumundan çıkan, mübarek bir buluştan yola çıkan bir araştırmayı anlatmak için kullanılan bahanedir. Tüyler ürpertici videolar, çeşitli cinayetleri ve alışılmadık bir katili ortaya çıkarmak.

Acosador Nocturno

Acosador Nocturno

Size kesinlikle tanıdık gelmeyen Richard Ramirez’in hikayesi, Kuzey Amerika topraklarında işlenen suçların karanlık tarihinde en iyi bilinenlerden biridir. Bu vesileyle, söz konusu karakterin ve seri katilin 1980’lerde halkını terörize etmeyi uygun gördüğü Los Angeles şehrinde bulunan cehenneme seyahat edeceğiz. Polis eyleminin nasıl geliştiğini, nasıl geliştiğini gözlemleyebileceğiz. Soruşturma, sözde Night Stalker’ın kim olduğunu ve tutuklanmasının fitilini ateşlemekten bir vatandaşın nasıl sorumlu olduğunu açıkça ortaya koydu.

Mindhunter

Mindhunter

David Fincher’ın son onyılların dizi dünyasının başyapıtlarından birini eklemeden, katillerin ve psikopatların olduğu dizilerin bir listesini yapamazsınız. Bu kurgusal dizi bize, psikolojik profiller olarak bilinen geleceğin seri katillerine zulmetmek için kilit prosedürlerden birinin başlangıcını gösterecek. İki sezon boyunca, şu anda daha fazlasına sahip olmadığımız için şanslı olmayacağız gibi görünüyor.

Who Killed Sara?

Who Killed Sara

Meksika yapımı bu dizi, bizi, kız kardeşi Sara’nın cinayetinden suçlu bulunan Álex’in Sara’nın ölümüyle ilgili gerçeği aydınlatmak için yaptığı mücadeleyi anlatıyor.

Making a murderer

Making a murderer

Netflix’in yıllar geçtikçe hafızamızdan silinen ve unutulmaya yüz tutmuş bir başka mücevheri, cinsel saldırı ve cinayete teşebbüsle suçlanan Steven Avery’nin cezaevinden çıktıktan sonra serbest bırakıldıktan sonra tutuklanışını anlatan bir belgesel dizisi gösteriyor. Bu dizi, New York ve Wisconsin arasında 10 yıl boyunca çekildi ve bize Amerikan yargı sisteminin zulmünü gösteriyor.

The Confession Killer

The Confession Killer

Henry Lee Lucas’ın hikayesi birden fazla belgesel için kullanılabilirdi, ancak bu sefer Netflix, davası bir anda altüst olan Lucas’ın yüzlerce cinayetin itirafını içeren bir anlatının içini ve dışını anlatmak istedi. İtiraf, katilin sonu gibi görünüyor, ancak yasa dışı müfettişler ifadesini sorguluyor ve Henry’nin tutuklanması ve polisin çalışmaları hakkında bazı sırları ortaya çıkarmakla tehdit ediyor.

Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

Elize Matsunaga

Bize Güney Amerika ülkesinde korkunç bir kargaşaya neden olan kocasını vuran ve parçalayan Brezilyalı kadın Elize Matsunaga’nın korkunç hikayesini sunuyor. Pek çok tanıklık olmasına rağmen, sizi asıl korkudan titretecek olan şey, katilin yaşadığı zihinsel süreci nasıl itiraf ettiğini ve kocasının hayatına nasıl son vermeye karar verdiğini ilk elden bilmektir.

Serial Killer with Piers Morgan

Serial Killer with Piers Morgan

Her şeyden önce insan ruhunun en derin ve en karanlık yönlerini ele alan suç türünden keyif almaya devam ederseniz, Netflix’te izlenebilen, özellikle Piers Morgan’ın üç röportaj serisini beğeneceğinizi düşünüyorum. Bu araştırmacı muhabir, her bölümü belirli bir seri katile ayırıyor.

El destripador de Yorkshire

El destripador de Yorkshire

Netflix’teki bu gerçek suç mini dizisine tam olarak adını veren modern zamanların en ünlü ve korkunç katillerinden biriyle tanışmak için Birleşik Krallık’a gittik ve bölgede çalkantılı bir zaman olan 70’lere varacağız. Polisin, yerini tespit etmesi çok zor olan, ancak genç bir ergeni öldürdüğünde tüm kırmızı çizgileri aşan bir fahişe katiliyle yüzleşmesi gereken yer. Suçluyu bulup davayı kesin olarak kapatabilecekler mi?

Slasher

Slasher

Sunacağımız bir sonraki yapımda olduğu gibi, başlığında görünen türe bir başlık daha ekleyen bu televizyon dizisi, bize herhangi bir mal gibi kurbanlarını takip etmeye çalışan bazı seri katillerin bir turunu sunuyor. Korkunç bir kan gölüne dönüşmeyi amaçlayan son bölümüyle, bölümleri boyunca bir insanın ne kadar kötülük biriktirebileceğini bize hatırlatacak.

Scream

Scream

20. yüzyılın sonlarında bir döneme ve akıma damgasını vuran korku filmi destanını referans alan Scream, gizemli bir katilin önünde yeniden çığlık attırmak istiyor ve rolleri neredeyse çizilmiş bir dizi genci izlemekten keyif alacaksınız. Fakültede ve şehirdeki talihsiz gençler belki bir delinin gazabına uğrarlar. Lakewood, bu vesileyle, bizi ürkütücü ve ilginç bir ortama yerleştirmek için seçilen yer olacak.

La Mante

La Mante

Fransız yapımı bu dizi, tavsiye listelerimizde size gösterdiğimiz çoğu kurgu ve gerçeklik eseri gibi bizi, polisle anlaşma yapacak hüküm giymiş bir seri katilin zihnine götürecek. Onlarla işbirliği yapmak, onların suç yöntemlerini kopyalıyor gibi görünen yeni bir katili yakalayabilmek için vazgeçilmez bir koşul. Yeni bir suç dalgası geldiğinde, polisin daha fazla ölümü önlemek için La Mantis olarak bilinen Jeanne Deber’e güvenmekten başka seçeneği kalmayacak.

Somewhere between

Somewhere between

Netflix’te yayınlanan bu 2017 mini dizisi bize bir dizi cinayetin soruşturmasına tamamen dahil olan ve aniden ve bir dizi garip tesadüf nedeniyle trajik bir haftayı yeniden yaşamak zorunda kalan bir haber yapımcısını sunuyor. Tesadüfler sona eriyor gibi göründüğünde, onlardan muzdarip gibi görünen bir polis müfettişi ile tanışacak, buna önsezi denebilir ve o zaman öz kızını yaşıyor olarak görmek istiyorsa elinden gelenin en iyisini yapmak zorunda kalacak.

The Valhalla Murders

The Valhalla Murders

Son olarak, Nordic Noir’in bu yüzyıldaki kurgusal suç dünyasını anlamanın anahtarı olduğu göz önüne alındığında, sizi, özellikle dünya çapında büyük popülerliğe sahip olan İskandinav suç temaları içeren filmlerini ve televizyon dizilerini izlemeye davet ediyoruz. Bu vesileyle Netflix sayesinde, Reykjavik limanında meydana gelen ve seri katilin bağlantılı olduğu görülen korkunç bir cinayeti soruşturmakla görevli bir Oslo müfettişinin izinden gitme fırsatı bulacağız.