Ağlanacak diziler listesi

Televizyonu her açtığımızda, bizi yüksek sesle güldüren dizilerden birini görmek istemiyoruz. Bazen ağlayacak, hüzünlü bir güne eşlik edecek ya da kendimizi daha az kötü hissettirecek diziler ararız. Ağlamanın iyi hissettirdiği zamanlar vardır ve bunun için genellikle şarkılara veya TV dizilerine başvururuz.

Birbirinden güzel ve rahatlatıcı hikayeleri olan Modern Love gibi ağlatan dizileri sadece biriktirmekle kalmıyoruz. Ayrıca Chernobyl veya Gilead’deki Offred hikayesi gibi daha zorlarını da getiriyoruz. İzlemeye başlayacaksanız, kanepenin yanında iyi bir mendil paketi hazırlamanız gereken diziler ve dramalar.

Netflix’te ve diğer platformlarda ağlamak için izlenecek diziler arasında her türden farklı türü bir araya getiriyoruz… The Handmaid’s Tale bilim kurgudan 13 Reasons Why gibi zorbalık ve genç hikayelerine kadar. Hepsi sert ve duygusal hikayeler.

The Handmaid’s Tale

The Handmaids Tale

Ayrıca The Handmaid’s Tale izlenebilecek en zor dizilerden ve ağlatan en iyi dizilerden biridir. Margaret Atwood’un eşsesli romanındaki orijinal hikayesi ve bize kadınları mülkü olarak gören otoriter bir devlet olan Gilead’de neler olduğunu anlatıyor. Kadınların devletin hizmetine ait olacağı, başkalarının sahip olacağı çocuklara sahip olmak için cinsel köleliğe zorlanacağı distopik bir kurgu. Doğurgan olmayanlar ise her türlü ağır ve zalim işleri yapmak için köle muamelesi göreceklerdir.

Aşırı sert anları olan ve totaliterliğin, hayatta kalmanın veya zulmün hüküm sürdüğü bir dizi, ama aynı zamanda yas tutmayı, bazı kahramanlara özgürlükleri ve kendi yaşam hakları olmadan empati duymayı sağlayacak kederli anları olan bir dizi. Ayrıca, Gilead eyaleti oluşmaya başlayınca beklenmedik bir şekilde elinden alınan genç kızına yeniden kavuşmak için her şeyi yapacak bir kahramandır.

13 Reasons Why

13 Reasons Why

Thirteen Reasons Why’ın ağlanacak en iyi dizilerden biri olmaması mümkündür, ancak üzerinde düşünülmesi gereken en çok önerilenlerden biridir. Bu, hayatına son vermiş ancak daha önce bunu neden yaptığını, sebeplerinin neler olduğunu veya bu kararı vermekle kimin suçlanacağını açıklamak için yedi kaset kaydeden bir lise öğrencisi olan Hanna Baker’ın intiharının hikayesidir. Zorbalık veya sonuçları hakkında konuşan bir hikaye. Gençlere odaklanan ve eylemlerinin etraflarındakilere nasıl çok fazla zarar verebileceğini yansıtan bir yapım.

This is us

This is us

Ağlamak için en iyi dizilerden birini arıyorsanız, This is us sizi hayal kırıklığına uğratmayacak. Amazon Prime Video’da görebileceğiniz son zamanların en başarılı dizilerinden biri. Bir doğum tarihi ve bir ailenin hikayesidir. Kahramanlar, üçüz bekleyen bir çift olan Jack ve Rebeca’dır ve 36 yaşına girdiği gün doğarlar. Ancak çocuklarından sadece ikisi, Kate ve Kevin, üçüncü erkek kardeşin doğmadığı çoklu bir doğumda doğarlar. Ebeveynler, kardeşleriyle aynı doğum gününü paylaşan ve babası olacak olan Afrikalı-Amerikalı bir çocuğu evlat edinmeye karar verir. Randall, Kate ve Kevin ve babaları Jack, doğum tarihi ve aralarında 36 yaş farkı olan dört kahramandır. Ve birlikte bir dizi dram, suçluluk, duygusallık, aşk, aile oluştururlar…

This is Us, bizi seksenlerle günümüz arasında, Kate, Kevin ve Randall yetişkinleri veya daha yeni doğdukları an arasında hareket ettiriyor. Her türlü hikayeyi ya da sorunu yaşayacağımız bir trajikomedide başrol oynayan ama aynı zamanda bize iyimserlik ve sonunda her şeyin yolunda gittiği hissini de bulaştıracak birleşik bir aile. Şüphesiz This Is Us, 54 bölümü mevcut ve önerilenler arasında önemli bir başlık ile izlenmesi en göz yaşartıcı dizilerden biri.

Outlander

Outlander

Outlander, romantik ve eski bir şey istiyorsanız, son zamanlarda görebileceğiniz en iyi tutku ve aşk hikayelerinden biridir. Bu, 1945 yılında savaş hemşiresi olarak çalışan evli bir kadın olan Clair Beauchamp’ın aniden ve gizemli bir şekilde zamanda geriye yolculuk etmesinin hikayesidir. 200 yıl önce, 1745’te ortaya çıkıyor ve hayatı sonsuza dek değişecek. Kendine ait olmayan bir zamanda, Beahchamp, İskoç şövalyesi ve savaşçı Jamie Fraser’a aşık olacak ve iki farklı zamanda ve tamamen farklı iki dünyada aşkı yaşayacak.

Bir dönem ve tarihi drama, bir aşk draması arıyorsanız ağlanacak en iyi dizilerden biri. Dizi, doksanlarda yayınlanan Outlander romanına dayanmaktadır.

Chernobyl

Chernobyl

2019 yılının en iyi dizilerinden biri olan Chernobyl, seyirci ve eleştirmenler için mutlak bir başarı olmayı ve tarihin en çok övülen dizilerinden biri olmayı başarmıştır. Güzel vakit geçireceğimiz “hoş” bir dizi değil, daha ziyade yaşanan felaketin görüntülerinin acımasızlığını bize göstermekten çekinmeyen gerçekçi bir örnek. Çernobil sizi ağlatacak ya da en azından empati ve acıyı hissettirecek bir dizi. Burada 1986’da Çernobil nükleer santral kazasının bize bıraktığı güçlü mesajlar ve sert görüntülerle insani, gerçek, yakın bir bakış açısına sahibiz. Karakterlerle birlikte acı çekeceğiz.

Sorun zamanında durdurulsaydı kaçınılabilecek veya zararı daha az olabilecek bir felaket hakkında yalanlar ve sırlar hikayesi. Chernobyl bugün görebileceğiniz en zor dizilerden biri ama aynı zamanda en çok tavsiye edilen ve en kaliteli dizilerden biri. İkinci bir sezonun olması beklenmiyor, bu yüzden sadece beş bölüm göreceksiniz ve yaklaşık altı saat içinde tamamını görebileceksiniz ve herkesin neden Çernobil’den bahsettiğini bilmek buna değecek.

The Cathedral of the Sea

The Cathedral of the Sea

Belki de The Cathedral of the Sea, sizi bu şekilde ağlatmak için en iyi ağlatan dizilerden biri değildir, ancak ağlamanız kaçınılmaz olacaktır. Kahramanının hayatı doğduğu andan itibaren zordur, varlığı boyunca ona eşlik eden ve ona zulmeden sefalet, adaletsizlikler ve dramlarla dolu bir hayattır. Deniz Katedrali, Ildefonso Falcones’in aynı adlı romanına dayanıyor ve bize, 14. yüzyılda Barselona’da babasıyla birlikte yaşayan mütevazi bir aileden genç bir adam ve serf oğlu Arnau’nun hikayesini anlatıyor.

Arnau, annesinin lordun yeni doğan bebeğini emzirmek için kaleye götürüldüğü bir kan davasından kaçtıktan sonra Barselona’da yaşıyor. Katalan başkentinde Santa María del Mar kilisesi inşa edilirken aynı zamanda anlatılan bir hikayede Arnau büyümeli, hayatta kalmalı, ilerlemeli ve özgür bir adam olmak için savaşmalıdır. İnşaat sırasında Arnau, eşitsizliklerin, işkencelerin, kanın ve adaletsizliklerin eksik olmadığı bir dönemle yüzleşmek zorunda kalacak. Ama aynı zamanda kalp kırıklığını, ölümü, kaybı veya annesinin yokluğunu da sever.

Lovesick

Lovesick

Lovesick ile üç sezonunun tüm bölümlerinde gülüp ağlayacağız. Ayrıca her an izleyebileceğimiz 20-30 dakika arası bölümleriyle rahat bir formata sahip. Ağlamak ve gülmek için en iyi dizilerden biri, aşka ve hayal ettiğimiz tüm romantik ilişkilere yer veren duygusallık dolu hassas bir hikaye. Ama aynı zamanda avantajlarından biri de, sonuna kadar sürekli ve trajik bir dram değil, eğlenceli bir dizi olmasıdır.

Lovesick bizi cinsel bir hastalıktan mustarip Dylan ile tanıştırıyor ve birlikte olduğu tüm kadınlarla iletişime geçerek onları haberdar etmesi gerekiyor. Kimlerle birlikte olduğunu ve hayatından kadınların neler geçtiğini hatırlamak için geçmişinde bir yolculuk yapması gerekecek. Bu sayede her bölüm Dylan’ın o kişiyle olan ilişkisini, ayrıca ayrılığın nedenlerini ve aşkın neden sona erdiğini öğreneceğimiz bir flashback.

Modern Love

Modern Love

Ağlamak istiyorsanız, Amazon Prime Video en iyi seçeneğinizdir. Modern Love aynı zamanda 2019’un en büyük hitlerinden biri ve aşkı tüm formlarında, tüm bağlarında bulacağımız bir dizi: öz aşk, geçmişte kaybettiğimiz aşk, ebeveyn aşkı veya evlat aşkı. kaçırılan fırsatlar, platonik aşklar veya ilk buluşmanın eşsiz aşkı. Modern Love, sekiz bölümünün her birinde, 35 dakikadan kısa bölümleriyle rahat, hafif bir formatta ve istediğiniz sırayla izleyebileceğiniz bağımsız hikayelerle bize bir aşk hikayesi anlatıyor. Bize ulaşacak, kendimizi özdeşleşmiş hissedeceğimiz ve bizi kanepede ağlatacak kişisel hikayeler. Modern Love, klişelere düşmeden heyecanlanacağımız en güzel ağlatan dizilerden biri.

Modern Love’ın hikayeleri klasik romantik ve kolay komedilerden uzaklaşır ve kendimizi özdeş hissedeceğimiz ve bizi baştan çıkaracak, her yaştan ve her türlü ilişkide veya zevkte, her “düzeyde aşkla ve tüm olası biçimleriyle” rol alan karakterler üzerine bahse girer.

Normal People

Normal People

Sally Rooney’nin romanının uyarlanmış TV dizisi versiyonu, 2020’de görebileceğimiz en güzel dizilerden biri ama aynı zamanda tüm klasik “kız ve erkek çocuk buluşuyor” konularından uzaklaşan bir aşk hikayesi arıyorsanız, ağlamak için gerekli dizilerden biri. Normal People, gençlikleri boyunca karşılaşacakları ve anlaşmazlıkları olacak iki genç Marianne ve Connell’i takip ediyor. Uyumsuzluktan, ekonomik farklılıklardan, sosyal farklılıklardan, politik farklılıklardan bahseden bir drama. Tipik aşk dizilerinde gördüğümüz klasik, klişe ve romantik hikayeden uzaklaşan, hassasiyet ve güzelliklerle, problemlerle ve gerçek bir aşkla dolu anlarla dolu kısa bölümler.

Away

Away

Away aslında uzayla ilgili bir dizi olsa da, konu burada uzamsaldan daha önemlidir. Emma Green (Hilary Swank tarafından oynanır), uluslararası bir mürettebatı Mars’a götürecek ve orada yaşamın mümkün olduğunu kanıtlamaya çalışacakları bir astronottur. Ancak karada Green, ona her zamankinden daha fazla ihtiyaç duydukları bir zamanda genç kızını ve kocasını geride bırakır. İki “dünya” arasındaki iletişim ve aile üyeleri arasındaki ayrılık, birçokları için biraz yavaş ama ağlamak istiyorsanız veya kişisel hikayelerle dolu bir drama arıyorsanız kesinlikle tavsiye edilen bu dizinin her bölümünde bizi duygu ve drama ile etkileyecek.