En iyi Meksika dizileri

Aklınızdaki dizilerin dışında Netflix’te görebileceğimiz çok sayıda Meksika dizisi, keyifli vakit geçireceğimiz çok sayıda aksiyon gerilim ya da komedi var. Efsanevi La casa de las flores’den komik Anne’ye sadece iki örnektir. Görebileceğiniz en çok önerilen Meksika dizilerinden bazılarını inceliyoruz.

Who Killed Sara?

Who Killed Sara

2021’in Netflix’teki en büyük hitlerinden biri Sara’yı Kim Öldürdü? ve platform tarihinde İngilizce konuşulmayan dizilerin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi ve en başarılı prömiyerlerinden biri olmayı başardı: İlk gösteriminden bu yana ilk ayda bu Meksika yapımını 55 milyondan fazla hesap izledi. Şu anda iki sezonu var ve şimdiden onaylanan bir üçüncüsünün gelmesi bekleniyor.

Başrolünde, işlemediği bir suçtan 18 yıl parmaklıklar ardında kalıp hapisten çıkacak olan genç bir adam olan Álex’in olduğu ilgi çekici bir gerilim. Álex kız kardeşinin ölümünün intikamını almak istiyor, adını lekelememek için ona tuzak kuranların intikamını almak istiyor. Ve bunu, hikayeye adını veren kahramanın ölümünün ayrıntılarını keşfedeceğimiz bir hikayede Lazcano ailesiyle savaşarak yapacak.

La casa de las flores

La casa de las flores

Manolo Caro, 2018 yazında Netflix’te yayınlanan ve büyük başarılardan biri haline gelen ve viral hale gelen efsanevi ifadeler bırakan Meksika yapımı La Casa de las Flores’in yapımından sorumlu. İlk bölümlerden sonra, Nisan 2020’de hikaye sona erene kadar iki sezon daha geldi. LGTB+ konularının yanı sıra iş ve dramalardan oluşan bir bütünlüğe sahip.

De La Mora ailesinin başarılı bir işletme olmayı başarmış bir çiçekçi dükkanı vardır ancak ailenin babası Ernesto de la Mora’nın sevgilisinin cesedini bulduklarında sırlar gün yüzüne çıkmaya başlar. Küçük bir kızı olan, ailenin geri kalanıyla birlikte yaşayacak ve her şeyi yalanların, sırların ve yolsuzlukların ortaya çıkacağı kaosun başlangıcı yapacak bir aşık.

La Reina del Sur

La Reina del Sur

La Reina del Sur, orijinal olarak 2010’dan 2018’e kadar bu Netflix dizisi kendi seri versiyonuna sahip olan Arturo Pérez Reverte’nin bir romanıdır ve şu anda yüzü aşkın bölümüyle akış platformunda tamamlanmıştır. Aynı zamanda Telemundo tarafından üretilen en pahalı telenovela ve dünya çapında tüm zamanların en büyük hitlerinden biridir.

Başrolde Teresa Mendoza’ya hayat veren popüler Kate del Castillo oynar. Sinaloa’da doğmuş ama yaşamak için İspanya’ya giden genç bir Meksikalı. Erkek arkadaşının öldüğünü ve tehlikede olabileceğini bildiren bir telefon aldıktan sonra ülkesinden İber Yarımadası’na kaçar. İspanya’da uyuşturucu kaçakçılığı komplosuna karışacak, ancak aynı zamanda hayatını yeniden inşa etmeye, bir iş bulmaya ve yeniden sevmeye çalışacak.

Jugar con fuego

Jugar con fuego

İlk sezonunda sadece on bölüm, Netflix’teki en kısa romantik pembe dizilerden biri olan Meksika dizisi Jugar con fuego’ya sahip. 2019’da Telemundo tarafından prömiyeri yapılan ve kapalı bir sonla daha fazla sezon beklenmeyen bir dizi. Bir aşk hikayesi, romantik bir dram, bir aşk üçgeni.

Fabrizio, Camila, Martina ve Andrea adında üç kadının hayatında yer almış baştan çıkarıcı bir genç adamdır. Camila evli bir kadın ve aynı zamanda en iyi arkadaşı Martina. Yanlarında ikincinin kızı Andrea. Fabrizio, üçünün aynı adama aşık olmasıyla başlayan sürekli çatışmalar yaratmak için üçünün hayatına dalar. Aşk, kalp kırıklığı, kıskançlık, güç, erotizm, çatışmalar, rekabetler… Klasik bir pembe dizi, Netflix’te yaklaşık 45 dakikalık on bölümden oluşan romantik bir drama.

El Dragon

El Dragon

Bu dizi de Arturo Pérez Reverte’nin bir romanına dayanıyor ve bize Netflix’te iki sezonluk bir drama sunuyor. Uyuşturucu kaçakçılığının, cinayetlerin veya aksiyonun eksik olmadığı yayın platformunun Meksika dizileri arasında en büyük başarılarından biri. Şimdilik, Univisión tarafından oluşturulan iki sezonda yaklaşık 80 bölüm mevcut.

“Ejderha: Bir Savaşçının Dönüşü”nün kahramanı, ailesinin ölümünden sonra Meksika’dan Japonya’ya gönderildi. Orada, dünyanın diğer tarafında, ilgili bir iş adamı, uluslararası bir finans uzmanı oldu. Ancak aile şirketleri onu memleketi Meksika’ya geri götürecek, büyükbabasının liderliğindeki kartel örgütünü devralmak için eve dönmesi gerekecek. Sadece bu “şirkete” liderlik etmekle kalmayacak, aynı zamanda ülkesinden veya komşu ülkelerden uyuşturucu rakiplerini kontrol etmek zorunda kalacak.

Ingobernable

Ingobernable

Kate del Castillo, aynı zamanda Netflix’teki bir başka Meksika dizisi olan Ungovernable’ın da kahramanı. Aksiyon ve gerilimin, siyasetin ve polisin içinde olduğu bir hikaye. Akış platformunun çılgın bir temposu ve çok fazla bölümü olmayan (toplamda 30 civarında) yanı sıra İspanyol Maxi Iglesias gibi ünlü yüzlerle büyük başarılarından biri. Birçokları için bağımlılık yapar. Hızlı, gözleri yormayan ve hafta sonu atıştıracak bir şeyler arıyorsanız kısa bir dizi.

Kate del Castillo, dizinin ilk dakikalarında ülkenin başkanından kocasından boşanmasını isteyecek olan ilk Meksikalı kadın Emilia Urquiza. Ancak anlaşamayınca odanın balkonunun penceresinden aşağı düştüğü bir kavgayla son bulacak. Urquiza, çılgın bir zulüm silsilesinden kaçmak zorunda kalacak ve bu, bizi tamamen bir araya getirmek için imkansız aşklar ve romantik dramalar temasını bir kenara bırakıyor.

Dark Desire

Dark Desire

Dark Desire, yarım saatlik bölümleri, aşk, intikam ve sırlarla dolu bir gerilim içeren orijinal 18 bölümlük bir Netflix Meksika dramasıdır. En iyi arkadaşıyla bir hafta sonu kaçamağı yapacak olan evli bir kadın olan Alma’nın hikayesi. Ama o hafta sonu karmaşıklaşacak ve bir adam, kocasına sadakatsiz olacağı bir hayatı geçecek. Kendisinden çok daha genç, Alejandro Speitzer tarafından hayata geçirilen ve hepsinin bir nedenle birleştiğini, hepsinin sır sakladığını anladığımız bir komplonun başlangıcı olacak bir aşık.

Madre solo hay dos

Madre solo hay dos

İki annenin, iki ailenin merkezinde olduğu 2021’de vizyona giren bir Meksika komedisi. İntikam, ölüm, uyuşturucu kaçakçılığı ya da aşk dramaları olmadan. Mariana ve Ana, aynı zamanda anne olan ve yanlışlıkla çocuklarını doğumda değiş tokuş ettikleri için hayatları kesişen iki kadın kahramanlardır. Kendilerine denk gelen, birlikte doğurdukları bebeği tutmak isterler, ancak bunun için kızlara dönmeden önce aynı ailede birlikte yaşamaya karar verirler. Bu, iyi vakit geçirecek bir şey arıyorsak Netflix’te izleyebileceğimiz sadece dokuz adet yarım saatlik bölümlerden oluşan bir dizide komik ve utanç verici durumlardan oluşan bir aile komedisine yol açacaktır.

Luis Miguel

Luis Miguel

Meksika dizileri arasında en iyilerinden, olmazsa olmazlarından biri. Luis Miguel’in bu biyografisi 2018’de yayınlandı ve 2021’de ikinci sezonunu başlattı. Dünya müzikal yıldızı Diego Boneta’nın başrolünde, çok genç şarkıcıya yıldız olmadan önce ve ilk sezonda 22 yaşına gelene kadar hayat veriyor. İkinci sezon 1992’de başlıyor ve bu on yıl boyunca şarkıcının hayatını takip ediyor.

El final del paraíso

El final del paraiso

Gustavo Bolivar’ın roman üçlemesine dayanıyor. Telemundo ve Fox Colombia, bu 80’den fazla bölümden sorumlu yapımcılar. Her şey meme büyütme ameliyatı olmak isteyen ve kendisini “finanse edecek” birine ihtiyacı olan genç bir kadın olan Catalina ile başladı. Bu, hayatını bir fuhuş, uyuşturucu ve kötü etkiler işine dönüştürmekle sonuçlanacak.

Betty en NY

Betty en NY

Telemundo, klasikleri seversek izleyebileceğimiz Meksika Netflix dizilerinden Betty in NY ile bize döndü. Bizi yeni aktörler ve aktrislerle tanıştıran Kolombiya yapımı bir uyarlama, ancak kahramanı için aynı konu ve aynı isim.

Beatriz Rincón, hiç de bekledikleri gibi olmayan yeni sekreter Betty’dir. Armando Mendoza bir moda şirketinin varisi ve sekreteri bulduğu yeni görevine başlıyor. Betty zekidir, fazla niteliklidir ama hiç çekici, güzel ya da zarif değildir. Sürekli aşağılanır ama şirkette hem işte hem de meslektaşlarının ve yeni patronunun kalbinde kendine bir yer edinmeye çalışacaktır.

El club

El club

Zengin genç Meksikalı uyumsuzlar, MDMA satarak kendilerini eğlendirmeye çalışırlar, ancak çok geçmeden uyuşturucu işinin vakit geçirmek için eğlenceli bir oyun olmadığını keşfederler ve sorunların nasıl çoğaldığını göreceklerdir. Diğer insan tacirleriyle değil, aynı zamanda yasalarla veya ailelerinin şu anda karşı karşıya olduğu risklerle de yüzleşmek zorunda kalacaklar. Ergen ve genç uyuşturucu kaçakçılığı hakkında bir dizi arıyorsanız, sadece yarım saatlik birkaç bölüm (yaklaşık 25 bölüm) olan bir dizi.