En iyi Starz dizileri

Ana akım akış platformlarının dışında, son on yılların en seçkin dizilerinden bazılarına ev sahipliği yapan, ancak ülkemizde henüz genel kitleye ulaşmamış olan Starzplay’i tanıma fırsatı sunmak istiyoruz.

Çok çeşitli Starzplay içeriği sizi şaşırtacak, ancak her tür izleyiciye ulaşmaya çalışan harika içeriklerin sayısı o kadar çok olmasa da, ister şok edici gerilim filmlerini, tarihi dramaları veya örneğin, daha önce hiç anlatılmamış süper kahraman hikayelerini seviyor olun, sizin için bir şeyler olacak.

Starzplay dizilerini içeren bu liste güçlü, rahatsız edici ve dramatik deneyimlerle dolu. İster Rosemary’nin Bebeği’nde olduğu gibi korku ve gerilimden hoşlanıyor olun, ister casus hikayelerini tercih edin, The Night Manager’da gibi sizin için mükemmel bir dizimiz var.

The Girlfriend Experience

the girlfriend experience

Genellikle, televizyon dizileri hem bölüm hem de süre olarak daha uzun olma eğilimindedir, ancak size sunduğumuz bu ilk dizide bu yok. Starzplay’de mevcut olan bu dizi, mevcut üç sezonu boyunca bize eskort kadınlarının dünyasını gösteriyor, ancak kişisel hikayelerinin arka planında büyük bir destekle ve seksi, hayatlarında köklü değişikliklere giden bir yol olarak kullanıyor.

Rosemary’s Baby

Rosemarys Baby

Sinema dünyasını seviyorsanız ve zamanınızın ötesinde içerik tüketiyorsanız, tarihimizin en üzücü korku filmlerinden biri olan ve Ira Levin’in romanından uyarlanan Roman Polański’nin başyapıtı ile tanışacaksınız. Bu durumda, bizi Paris’te yeni bir hayata başlayan hamile bir kadınla tanıştıracak olan, uzun boylu klas bir evli çiftle tanışacakları her zaman muhteşem Zoe Saldana ile klasikteki bu yeni bükümü gözden geçirmeye değer. En karanlık kısım ne mi? Gelecekteki oğlunun komplonun merkezi olabileceği.

The act

The act

Şüphesiz tavsiye ettiğimiz dizinin kalitesi tavan yapsa da ilk tercihlerimizden biri bu olacaktır. Gerçek olaylara dayanan, neredeyse gerçek karakterleri çivileyen karakterizasyonlara sahip bir hikaye çatısı altında, Gypsy Rose Blanchard’ın hayatını ve annesi Dee Dee Blanchard’ın öldürülmesini öğreneceğiz. Annesinin o kadar çok koruduğu ki var olmayan hastalıkları icat edebilecek bir kız, hayatta kendisi yüzünden kaçırdığı her şeyi keşfedince sonunda ona isyan eder.

Gangs of London

Gangs of London

Biraz daha aksiyon istiyorsanız ve bu sefer Londra şehrinde bulunan modern gangsterlerin gelişini ve gidişatını seviyorsanız, bu Starzplay dizisi en sadık arkadaşınız olacak. Şehrin en büyük suç örgütlerinden birinin capo’su öldürüldüğünde, Londra sokaklarına hakim olan barış paramparça olacak ve doldurulması gereken bir güç boşluğu bırakacak. Şiddetin gerçeğe ulaşmak için en etkili yöntemden başka bir şey olmadığı ve bir sonraki savaşa kadar barışın yalnızca ateşkes olduğu bir hikaye.

Power

Power

Uyuşturucu kaçakçılığı, kara para aklama ve dünya çapında banknotlardan ve bankalardan çıkan gerçek güç mücadelesi hakkında çok şey yazıldı, okundu ve anlatıldı. Bu vesileyle, yıllardır yayında olan ve bizi uyuşturucu kaçakçılığı, gece kulüpleri ve şüpheli suçlulara zulmetmeye adamış güvenlik güçleri ajanlarının karmaşık dünyasına tanıtan bir drama tanık olabileceğiz. Starzplay’in dizisi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en tanınmış rapçilerden biri olan ve aynı zamanda eserin yapımcısı olan 50 Cent’in ortaya çıkması da dahil olmak üzere, çok çekicidir.

The Night Manager

The Night Manager

Casus türünün en etkili romancılarından biri olan ve The Russian House veya The Spy Who Came from the Cold gibi eserleri borçlu olduğumuz John le Carré, en azından oldukça sadık bir uyarlamayla eldeki eserden sorumludur. Bizi, Hugh Laurie ile düşman olarak silah tüccarı Richard Onslow Roper’ın en iç çemberine sızmak için bir istihbarat ajanı tarafından işe alınan Tom Hiddleston’ın canlandırdığı eski bir İngiliz askeri olan Jonathan Pine ile tanışmaya davet ediyor. Birçok ödül ve adaylık kazanan bu televizyon dizisi, casusluk türünün en iyi örneklerinden biridir.

MotherFatherSon

MotherFatherSon

Klasik Richard Gere’in yorumlarının keyfini bir kez daha çıkarabilmenin kutlama için bir neden olmadığını söylemeyin bize. Starzplay’de mevcut olan bu televizyon dizisi, yalnızca medyanın gücünü kahramanın kendi ailesine karşı bile bir silah olarak kullandığı için değil, aynı zamanda tüm tavsiyeler listesindeki en güçlü hikayelerden birini sunuyor. Elena Anaya’nın varlığı da dahil olmak üzere, tadını çıkarabileceğimiz muhteşem performansların gücünü alkışlıyoruz. Başroldeki çiftin oğlunun ciddi durumu, daha iyi gömülen ayrıntıları ve sırları gün ışığına çıkaracak.

Pennyworth

Pennyworth

Çizgi roman dünyasının en tanınmış süper kahramanlarından biri olan Gotham’ın Kara Şövalyesi’ni çevreleyen hikaye sayısız kez anlatıldı, ancak olay örgülerinde çok fazla dikkat edilmeyen ve kim olduğu ortaya çıkan tekrar eden bir karakter var. Bu Starzplay dizisinin kahramanı Wayne ailesinin uşağı Alfred Pennyworth. Eski bir İngiliz Ordusu özel kuvvetleri askeri olarak karanlık bir geçmişe sahip olan Alfred, 1960’larda Bruce’un kendisi ortaya çıkıp Batman olmadan önce kendi güvenlik şirketini kurmaya ve milyoner Thomas Wayne ile çalışmaya karar verir.

Dublin Murders

Dublin Murders

Tana French tarafından yazılan Dublin Murder Squad serisi kitaplar, bu televizyon dizisinin ilham kaynağıdır. Rob Reilly, yeni ortağı Cassie Maddox ile genç bir kadının cinayetini araştırmak için Dublin’de duracak olan İngiliz bir dedektiftir. Eski ve yeni İrlanda arasındaki mücadele, kahramanın kendi iç hayaletlerine ek olarak, polis işinin ötesine geçecek bir soruşturmanın tetikleyicisi olacak. Bu diziyi Türkiye’de blutv’de izleyebilirsiniz.

Penny Dreadful

Penny Dreadful

Televizyon dizisi sinematografik sahnenin büyük yapımcılarının, aktörlerinin ve aktrislerinin dikkatini çekmeye başladığında, bu dizi, büyüleyici olduğu kadar farklı hikayeleri olmasına rağmen, çeşitli incelemelerin bir karışımını elde etmek için Starzplay’de mevcuttu. Aksiyon 19. yüzyılın sonunda Viktorya dönemi Londra’sında geçiyor ve Dorian Gray, Doktor Frankenstein veya Dracula gibi zamanın folklor ve edebiyatından ünlü karakterlerin ortaya çıkışını anlatacak. Merak edilen bir gerçek olarak dizinin ilk iki bölümünün Juan Antonio Bayona tarafından yönetildiğini bilmelisiniz.

Heels

Heels

Rekabet aileye ulaştığında hikayeler destansı dramalara dönüşür. Starzplay platformunda yolculuğuna başlayan bu televizyon dizisinde iki kardeş, merhum babalarının güreş terfisi için mücadele ederken, ringde rakip olacak, çeşitli programlı maçlarda karşı karşıya gelecekler. Kardeşler arasındaki bu kavga, Georgia’nın küçük bir kasabasından ulusal arenaya taşınacak.

Channel Zero

Channel Zero

Aslen HBO tarafından yaratılan ve dağıtılan bu korku televizyon dizisi, bir antoloji olarak düzenlenmiş, hem bizi rahatsız etmeye çalışan entrikalar hem de sağduyulu sonuçlar nedeniyle bizi keşfedilmemiş olduğu kadar garip bir alana dalmaya davet ediyor. Sezonlarının kalitesi artsa da, bu Starzplay televizyon dizisi tüm izleyiciler için önerilmez. Bunun yerine, yaratıcılarının çılgınlığını keşfetmek isteyen B-serisi korku hayranlarına yönelik olduğunu söyleyebiliriz.

Sweetbitter

Sweetbitter

Bu, konusunun bir kısmını, yazar Stephanie Danler tarafından yazılan, aynı adlı bir romana borçlu olan dizilerden bir diğeri ve bu, bize, ilk sezonunda, Tess’in New York’a nasıl geldiğini, birinde bir iş bulduğunu anlatıyor. Tess, ilk andan itibaren, hiç dinlenmeyen bir şehirde yaşamayı ve ortaya çıkan sorunları çözmeyi öğrenirken, seks, uyuşturucu ve lüks tarafından aldatılmış olarak tüm varlığını uyandırmanın nasıl bir şey olduğunu öğrenecektir.

Normal People

Normal People

İrlanda, bu televizyon dizisinin bize göstereceği yer, Starzplay’de mevcut ve bu bize County Sligo ortaokulu öğrencileri Marianne ve Connell’in hayatını gösterecek, ancak daha sonra Trinity Koleji’nde de okudular. Marianne lisedeki nadir kızlardan biri olarak kabul edilirken, Connell spor için büyük yetenekli tipik bir öğrencidir. Konusunda tartışılan sosyal konulara ek olarak ikisi arasında gelişen ilişki, bu diziyi Starzplay’in küçük taşlarından biri haline getiriyor. Bu diziyi Türkiye’de blutv’de izleyebilirsiniz.

Run the World

Run the World

Starzplay tarafından yayınlanan bu televizyon dizisi bize New York şehrinin en ikonik yerlerinden biri olan Harlem semtinde bir grup Afrikalı-Amerikalı kadının hayatını gösterecek. Karşılaştığımız hikaye, çevrelerindeki dünyaya hükmetmek için çabalarken, en iyi arkadaşlar ve ölüme sadık olan bu kız grubunun işgal ettiği ve işgal etmesi gereken yer hakkındadır. Hayata ve dostluğa bir ilahi olduğu kadar, başrolde kadınların yer aldığı sinema ve dizilerin bize hep toplumun diğer yüzünü, dostluk ve doğuştan gelen gücün ana eksenleri olduğu bir tarafı gösterdiğinin bir örneği olan bu yapım.