En iyi İtalyan dizileri

İtalya. Tarihin en büyük imparatorluklarından birinin beşiği ve hem çocukların hem de yetişkinlerin en sevdiği yemek olan pizzanın merkezi. Bununla birlikte, Akdeniz ülkesi sadece klasik ve gastronomik kültürle eş anlamlı olmakla kalmıyor, aynı zamanda Gomorrah veya The Young Pope gibi büyük başarıların tanık olduğu bilgi birikimini sinema ve televizyon dünyasına ihraç etmek için rakipsiz zamanlar yaşıyor.

Aşağıdaki İtalyan dizilerinin mafya gibi karanlık konularda tüylerinizi diken diken edecekleri, korkudan çığlık attıracakları, inanılmaz süper güçleri keşfetmenizi sağlayacakları ve sizi böyle dinlemeye değer hikayeler olduğuna ikna edecekleri konusunda sizi önceden uyarmıştık. Bütün bunlar ve çok daha fazlası Netflix ve HBO’da bulabileceğiniz şeyler olacak.

Baby veya Gomorrah’da olduğu gibi toplumun yeraltı dünyasında yolculuklara çıkmak veya Cero’da olduğu gibi sıradan süper kahramanların destansı hikayelerini tercih etmek istiyorsanız, İtalya hakkında daha fazla bilgi edinmeniz için ideal bir dizi listemiz var.

Baby

Baby

Kahramanlarının da lise çağında olmalarına ve bu nedenle genç olmanın gerektirdiği her şeye maruz kalmalarına rağmen, bu dizi bir adım daha ileri gitmeye çalışıyor ve bize Roma’da biraz daha karanlık ve daha tehlikeli bir gerçekliği gösterecek. Yüksek sınıf kızlar, gün geçtikçe, beyaz köleliğe acil bir çağrıda, şehrin yeraltı dünyasıyla oyalanmaya başlayacaklar, insanın evcil bir hayvan olduğunu ve hayat sizi test ederken başka yere bakmanın imkansız olduğunu keşfedecekler.

Cero

cero

Tekrar etmekten yorulmayacağız ve dahası bu vesileyle, başka bir dile yaklaşmanın harika bir yolunun akış platformlarını kullanmak olduğunu İtalyan dizileri ile beraber tavsiye ediyoruz. Ayrıca bizi ilgilendiren dizide mütevazi bir mahallede geçtiği için genellikle sokaklarda konuşulana daha yakın bir İtalyancayla karşılaşmanız mümkün olacak. Bu prodüksiyonun sunduğu hikaye, bizi sanat tutkunu bir genç olan ve görünmez olma yeteneğine sahip olduğunu keşfedecek olan Omar’a yaklaştırıyor.

Gomorra

Gomorra

Roberto Saviano, gerçek olaylara dayanan ve bizleri Napoli’nin kuzeyinde onlarca yıldır durgun olan ve Roma’nın temelleri üzerine inşa edilen şiddeti gözlemlemeye davet eden bu İtalyan dizisinin hem aynı adlı romanından hem de yaratılmasından sorumludur. Camorra, şehirde olup biteni her hükümetten önce kontrol eden bir suç örgütü olarak bilinir. Klan liderinin sağ kolu Ciro, HBO’da bulunan bu şiddet yolculuğunda bize eşlik edecek.

La amiga estupenda

La amiga estupenda

Aşağıda size romanlardan uyarlanan bu dizilerden bir diğerini sunuyoruz, burada Elena Ferrante’nin Dos Amigas kitaplarından bahsediyoruz ve bu bizi bir gün yaşlı bir bayan olan Elena Greco ile tanışmamıza götürecek. Özellikle en iyi arkadaşı kaybolduğunda, iki genç kızın, kendisi ve arkadaşı Lila’nın tanıştıkları andan, okulda ve yıllar içinde ilerleyen bir dostluk hikayesini anlatmaya odaklanacak.

Curon

Curon

İtalya, diğer ülkeler gibi, gizemli efsanelerden ve lanetli kasabalardan muaf değildir. Bu vesileyle, bizi Netflix’te bulunan bu İtalyan televizyon dizisine yaklaştıran hikaye, bizi iki ikiziyle birlikte bir gecede ortadan kaybolacak ve sahip oldukları bir dizi gizemi ortaya çıkaracak olan Anna’nın memleketine yerleştiriyor. 17 yıldan fazla bir süredir saklanıyor. Korkunç gerçeği keşfetmek istiyorlarsa, aile mirasının uğursuz ve karanlık olması, çocuklarının uğraşması gereken şey olacak.

Luna Nera

Luna Nera

Başka bir sihir hikayesiyle karşı karşıyayız. Luna Nera’da aksiyon bizi 17. yüzyıla götürüyor; burada genç bir kadın, ailesinin nasıl nesiller boyu cadılardan oluştuğunu ve erkek arkadaşının babasının kara büyü sanatlarını uygulamak için onları avlamak istediği ölümcül kaderi keşfettiği 17. yüzyıla götürüyor.

The Young Pope

The Young Pope

Kilise’yi dramatik unsurlarla, belki de biraz gerilim dokunuşuyla karıştırdığımızda, bazı durumlarda, Jude Law’ın yanı sıra Javier Cámara’yı yeni bir Papa rolünde bulduğumuz bu HBO televizyon dizisi gibi mücevherler elde ederiz. Alternatif fikirleri nedeniyle toplum tarafından pek hoş karşılanmayacak olan Katolik Kilisesi, müstehcenlik sınırındadır.

Suburra

Suburra

Gomorra’nın, organize suçların, Katolik Kilisesi’nin ve arka planda yozlaşmış politikacıların yer aldığı İtalyan toplumunun yeraltı dünyasının özü olduğunu düşündüyseniz, bence Netflix’te mevcut olan bu son dizi, öneriler listemizde olacak. İtalya gezimize mükemmel bir son dokunuş. Roma yakınlarındaki bir sahil kasabasındaki bazı topraklar, politikacılar, mafya ve Kilise arasında, alınacak kararların ölümcül olacağı ve kimsenin güvende olmayacağı bir savaşın başlangıcı olacak.

Il Processo

Il Processo

Davaya bakan savcıyla bağlantılı genç bir kadının cinayeti, bu davanın kariyerini başlatan kişi olmasını isteyen bir avukat ve suçlamalardan masum olduğunu iddia eden bir şüpheli figürünü de bulabileceğimiz bir yer.

Generación 56K

Generacion 56K

Bugün, teknolojinin yardımıyla aşkı bulma yöntemleri, özellikle 90’larda gençlerin hayallerindeki kızı bulmak için yapmaları gereken şeylerle karşılaştırıldığında, son derece sofistike. O zaman, İnternet ilk adımlarını atmaya başlıyordu ve o zaman bir grup arkadaş teknoloji ile uğraşmaya başladı. Şu anda, bu arkadaş grubu kendini mobil cihazlar için uygulama geliştirmeye adamıştır ve içlerinden biri, kendisine çok tanıdık gelen, belki de eski bir çağdan gelen bir kızla yeni bağlantı kurdu.

A tres metros sobre el cielo: La serie

A tres metros sobre el cielo La serie

Mario Casas’ın başrolde olduğu ve Federico Moccia’nın bir dizi romanına tekabül eden film formatındaki bu diziye ve adaşına kimse kayıtsız kalamaz. Yaz aşklarını, başta kimsenin umursamadığı ilişkileri seviyorsanız ya da devrim yaratan hormonlarla ergen bedenlerde dolaşan adrenalinden ve önlerinde bir yaşamdan hoşlanıyorsanız, şu anda ihtiyacınız olan şey bu dizi.

Carlo & Malik

Carlo Malik

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Roma, zaten savaşlarda sertleşmiş bir polis memuru için mükemmel bir ortam olacak ve onun çaylak görev ortağı, kendilerini halkı tehlikeye atan bir dizi uğursuz cinayeti araştırmaya adayacak. Katil işini yapmaya devam ederken, geçmişten gelen gömülü görünen sırlar ve karşılıklı güvensizlik, ekip çalışmasını ve soruşturmayı teste tabi tutacaktır.

First team Juventus

First team Juventus

Son yıllarda akış platformlarında büyük Avrupa futbol takımları hakkında çoğalan spor belgesellerin sayısına en güzel cevap, platformda görülebilecek en ilginç belgesel dizilerinden biri olarak var. Bu vesileyle Torino ekibine hem sahadaki hem de saha dışındaki performanslarıyla daha da yakınlaşma fırsatı bulacağız. Arka arkaya yedinci İtalya ligi şampiyonluğu arayışı ve Avrupa’nın fethi, Gonzalo Higuaín veya Gigi Buffon gibi karakterleri de bize gösterecek bir çalışmanın odaklanacağı kilit noktalar olacak.

Romulus

Romulus

İtalya’nın tarihini keşfetmek istiyorsanız, modern televizyon dizileri bize gelişimini tüm ihtişamıyla göstermiştir. HBO’da mevcut olan ve MÖ 8. yüzyılda geçen bu dizi, Roma’nın efsanevi kurucuları Romulus ve Remus için, şimdiye kadar çok az kişinin var olduğu ilkel ve vahşi bir dünyanın kurulduğu bir zamanda yaşamın nasıl olduğunu gösterecek. Hikaye üç farklı kişinin prizması ve bakış açısıyla anlatılacak: Iemos, Wiros ve Ilia.

Sanpa: Pecados de un salvador

Sanpa Pecados de un salvador

Bu İtalyan tavsiyeleri listesine Netflix’te bulunan tartışmalı bir mini diziyi ekliyoruz ve 20. yüzyılın sonuna, kitleleri katletmekle görevli görünmez düşmanlardan biri olan kahraman tarafından kuşatılan bir ülkeye geçiyoruz. Vincenzo Muccioli, bu korkunç maddeye ilk bağımlıları rehabilite etmeye çalıştı ve bunun için tedavisi için bir komün yarattı. Sırtındaki ciddi şiddet suçlamalarıyla birlikte Vincenzo, halkın her zaman yanında olmasına rağmen, Hükümetin yapamadığını yapmaya çalıştı. Ancak gücü arttıkça sorunlar da arttı.