En iyi vampir dizileri

Alacakaranlık filminin vampirleri televizyonda görme şeklinizi değiştirdiği kimse için bir sır değil. Bundan sonra, benzer temalara sahip birçok dizi geldi, ancak hepsi sizi kendine bağlamak konusunda gerekenlere sahip değil. Aynı nedenle bugün sizlere en iyi vampir dizilerinin hangisi olduğunu söyleyeceğiz.

Vampirler, aktif kalabilmek için diğer canlıların yaşamsal özünden beslenen yaratıklardır. Bu varlıkların doğası gereği gerçekten ilgi çekici binlerce vampir filmi, kitabı ve dizisi bulunmaktadır. Vampirlerin hayranı mısınız? O zaman doğru yere geldiniz. Özellikle popüler akış platformları Netflix, Prime Video ve HBO’da izleyebileceğiniz en iyi vampir dizilerinin bir listesini görmek üzeresiniz.

Dracula

Dracula

Paul McGuigan, Jonny Campbell ve Damon Thomas, edebi bir klasiği heyecan verici bir diziye dönüştürmeyi üstlendiler. Drakula İngiltere’ye taşınmak istiyor ve avukat Jonathan Harker, evrak işlerinde ona yardım etmek için Transilvanya’daki kalesine gidiyor. Harker bir manastıra giden yolunu bulur ve Rahibe kılığına girmiş nişanlısı Mina ile birlikte Rahibe Agatha Van Helsing tarafından sorgulanır.

Van Helsing

Van Helsing

Bu dizi, şehirdeki bir vampir tehdidine son vermek için diriltilen efsanevi avcı Van Helsing’in uzak bir akrabasının hikayesini anlatıyor. Ölümünden üç yıl sonra, Vanessa kıyamet sonrası bir dünyada bir vampir karşıtı direnişe liderlik etmek zorunda kalır. Birçok kişi Van Helsing’in gelmiş geçmiş en iyi vampir filmlerinden biri olduğunu söylüyor. Siz de bu düşünceye katılanlardansanız Netflix’te izleyebileceğiniz bu ilginç vampir dizisini bir denemelisiniz.

V Wars

V Wars

V-Wars, Doktor Luther Swann’ın en iyi arkadaşı Michael Fayne ile yüzleşmek zorunda kaldığı hikayesini anlatan bir Netflix vampir dizisidir. Sorun, insanları vampire dönüştüren gizemli bir hastalığın yayılmasıyla başlar. Bu nedenle toplum ikiye bölünür ve insanlarla vampirler arasındaki çatışmalar doğar. Swann hastalığı ve sonuçlarını araştırırken Fayne vampirlerin lideri olur. Kaçıramayacağınız bir savaş!

Castlevania

Castlevania

Eğer gerçekten bir vampir aşığıysanız, hayatınızın bir döneminde Castlevania oynamış olmanız çok muhtemeldir. Bilmiyorsanız, tarihin en popüler vampir oyunundan bahsediyoruz, şu anda Netflix’te izleyebileceğiniz bağımlılık yapan bir animasyon dizisine dönüşmüş. Castlevania, Sam Deats ve Warren Ellis tarafından yaratılan bir Amerikan animasyon televizyon dizisidir. Burada Wallachia ulusunu Drakula ve ordusunun tehdidine karşı savunmaya çalışacak olan Trevor Belmont’un maceralarını takip edebilirsiniz.

Vampire Diaries

vampire diaries

En popülerlerden biri olan Vampire Diaries’den bahsetmeden vampir dizisinden bahsetmek olmaz. Bu, Elena’nın, arkadaşlarının ve Mystic Falls adlı bir kasabanın diğer sakinlerinin hikayesini anlatıyor. Elena, iki vampir kardeşin aşık olduğu bir gençtir: Stefan ve Damon Salvatore. Çünkü onları vampire dönüştüren ve ikisinin de aşık olduğu kadınla aynı. Vampire Diaries, vampirlerin en iyilerini yoğun bir romantizm dokunuşuyla birleştiren bir dizidir. Şüphesiz, ekranın önünde iyi vakit geçirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Popüler vampir Edward Cullen’ın oynadığı Alacakaranlık filmini beğendiniz mi? O zaman bu diziyi seveceksiniz.

What We Do in the Shadows

what we do in the shadows

Son yılların en komik vampir komedisi. Hırs, kana susamışlık ve güçle karışık birinci dünya aristokrat-vampir sorunlarına değinen bir dizi. İlk bölümden sizi kendine bağlayabilecek farklı, bağımlılık yapan bir vampir dizisi. Yüzlerce yıldır oda arkadaşı olan dört vampirin maceralarıyla eğlenin. Daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemeyen vampirler arıyorsanız, bu sizin için mükemmel olacaktır.

True Blood

true blood

True Blood, bir dizi acımasız cinayetten sonra Louisiana’da vampirler ve insanlar arasındaki bir arada yaşamanın nasıl karmaşıklaştığını anlatan bir dizi. Önceden, bir arada yaşamak barışçıldı, ama her şey karmaşık hale geldi ve insan kanıyla beslenmek isteyen bazı vampirler var. Tartışmanın ortasında, Sookie Stackhouse ve Bill Compton’ın (bir insan ve bir vampir) romantizmini öğreneceksiniz.

Inmortals

inmortals

Immortals, vampire dönüşen ve hayatının tamamen değiştiği bir insan olan Mia’nın hikayesine odaklanan bir Türk Netflix vampir dizisidir. Bu genç kadın insanlığını kurtarmak ister, bu yüzden Dmitry’yi (Türkiye’nin en güçlü vampirlerinden biri) aramak için İstanbul’a gitmeye karar verir. Çünkü onu ölümsüz yapacak bir cihaz keşfetmek istiyor. Ana niyeti Dmitry’yi bulmak olan Mia, Numel ve Karmen ile harika bir ekip kurar. Ancak bu macerada insanlarla vampirler arasında bir mücadeleye girmesi gerekmektedir. Tahmin edebileceğiniz gibi, platformdaki en ilginç Türk dizilerinden biridir.

Vampires

Vampires

Vampires, vampirlerin var olduğu ve toplum içinde (kimsenin farkına varmadan) yaşadığı bir bağlamda sizi Paris’e götüren bir dizidir. Martha Radescu’nun ailesi yeraltında yaşıyor ve sınıf arkadaşı Doïna’nın aslında bir vampir olduğunu öğreniyor. O andan itibaren Doïna, ikili doğasıyla yaşamayı öğrenmek ve sahip olduğu yeni güçleri nasıl yöneteceğini keşfetmek zorunda kalacak. İnsan/vampir genç, gündüz arkadaşları için bir tehlikedir ve geceleri onun eşsiz benzersizliğine hayran olan vampir topluluğu tarafından daha çok arzulanan bir hedef haline gelir.

From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn, banka soyguncusu Seth Gecko ile bir bankayı soyduktan sonra FBI’dan ve iki Texas Ranger’dan kaçmaya çalışan şiddet yanlısı ve öngörülemeyen kardeşi Richard “Richie” Gecko’nun hikayesine odaklanan bir Netflix vampir dizisidir. Seth ve Richie, Meksika’ya kaçarken eski vaiz Jacob Fuller ve rehin aldıkları ailesiyle karşılaşır. Ancak, bir yoldan saparlar ve hayatlarını sürdürmek için şafağa kadar savaşmak zorunda kalacakları vampirlerle dolu bir gece kulübüne gelirler. Gerilim, aksiyon ve çeşitli duygularla dolu bir dizi!

Hemlock Grove

Hemlock Grove

Hemlock Grove, korkunç bir suçun işlendiği aynı adı taşıyan küçük bir Pennsylvania kasabasında geçen bir Netflix kurt adam ve vampir dizisidir. Brooke Bluebell adında bir kız, Godfrey Metalworks’ün yakınında sakatlanmış olarak bulundu. İlk önce cinayetin kule tesisinden bir kaçak tarafından işlendiğinden şüphelendiler, ancak soruşturma ilerledikçe, şüpheliler çemberi Peter’a (akranlarına kurt adam olmakla övünen genç bir çingene) ve Roman’a (zengin bir varis) indirgendi. İzlemeye başlayın ve gizemin ardındaki gerçeği keşfedin!

Chica Vampiro

Chica Vampiro

Daisy okulda okuyan ve şarkıcı olmayı hayal eden normal bir kızdır. Ancak, o insan olmasına rağmen, ebeveynleri gerçek vampirlerdir. Daisy için de vampir olup olmama kararı 16 yaşında verilir. 16 yaşına geldiğinde, komşusu ve sınıf arkadaşı olan aşkı Max’in yanında yaşamak için insan olarak kalmaya karar verir. Ne yazık ki, kahraman ölümcül bir kaza geçirir ve onun ölümünü görmeye tahammül edemeyen ailesi, onu bir vampire dönüştürmek ve hayatını kurtarmak için onu ısırmaya karar verir. O andan itibaren Daisy, doğasını sınıf arkadaşlarından saklayan bir insan okuluna gitmesi ve ayrıca yakın zamanda ısırılan vampirler hakkında ders almak için bir vampir okuluna gitmesi gereken risklerle dolu çifte bir hayata sahip olacaktır. Listedeki tüm diziler arasında sizi güldürme kapasitesi en yüksek olanlardan biri de Chica Vampiro.