Starbucks’ta süt çeşitleri

Starbucks, bir süre önce tüm espresso bazlı kahve çeşitleri için varsayılan olarak tam yağlı süt yerine az yağlı (%2) süte geçiş yaptığını duyurdu. Yakın zamana kadar Starbucks müşterileri Vanilla Latte gibi bir içecek sipariş ettiğinde, aksi talep edilmediği sürece sipariş ettikleri içecekleri tam yağlı sütle yapılıyordu. Bu dönüşümle birlikte %2 süt olarak da bilinen az yağlı süt, servis edilen tüm içeceklerde standart çeşit olarak yer almıştır.

Ancak müşteriler, tam, yağsız, soya ve hatta organik sütle yapılmasını talep ederek içeceklerini beğenilerine göre kişiselleştirmeye devam edebilirler. Temel süt ürünleri sunumu olarak az yağlı süte geçiş, doğrudan müşteri taleplerinden geliyor. İçeceklerini kişiselleştirme seçeneğine sahip olsalar da, standart olarak sunulanlar daha az kalori ve daha az yağla gelecek. Şimdiye kadar, müşterilerden gelen tepkiler çok olumlu oldu ve az yağlı sütle yapılan içeceklerin kalitesi ve tadı için dünya çapında yüksek puanlar aldı. Peki Starbucks’ın sunduğu diğer süt türleri nelerdir?

Starbucks’ta bulunan süt çeşitleri

Bu kafe zincirinde sipariş verirken tam, yağsız, %2 yağlı, soya, hindistan cevizi ve badem sütü gibi birçok çeşit arasından seçim yapabilirsiniz. Hepsi kahvenize veya chai latte’nize eklemek için uygundur.

  • Tam yağlı süt: Bunu en sevdiğimiz kahve veya chai latte için sipariş edebiliriz, ancak fincan başına yaklaşık 25 gram şeker ve yaklaşık 320 kalori içerdiğini unutmayın.
  • Yağsız süt: Bu, diğer inek sütü çeşitlerine göre daha düşük bir toplam kaloriye sahiptir. Bu nedenle, yağsız sütlü bir fincan kahve 26 gram ilave şeker içerir ve yaklaşık 180 kalori sağlar.
  • %2 süt: Yağı azaltılmış bir tür olarak bize 260 kalori ve 25 gram şeker verir. Bu nedenle tam yağlı sütlü kahveye kıyasla daha az kalori sağlar.
  • Soya sütü: Soyalı latte sadece 27 gram şeker içermez, aynı zamanda fincan başına 270 kalori sağlar. Hiç şüphe yok ki soya aroması profili, bu ince vanilya ipucuyla mükemmel. Ayrıca formülasyonunda süt veya süt ürünleri kullanılmadığı için laktoz, peynir altı suyu proteini veya kazein proteini bulunmamaktadır.
  • Hindistan cevizi sütü: Vegan veya vejeteryansanız ve bitki bazlı bir şey istiyorsanız, Starbucks’ta sizin için hindistan cevizi sütü var. Hindistan cevizi sütlü bir fincan kahve 17 gram şeker içerir ve 180 kalori sağlar. Formülasyonunda süt veya süt ürünleri kullanılmadığından laktoz intoleransı olan kişiler için uygundur.
  • Badem sütü: Diğer tüm seçenekler arasında en sağlıklı süt çeşidi badem sütüdür, çünkü bu bitki bazlı içecekle birlikte bir kahve sadece yaklaşık 7 gram şeker içerir ve 130 kalori sağlar.

Starbucks’ta en sağlıklı süt

Hepimizin farklı beslenme ihtiyaçları var, ancak çoğu için en sağlıklı seçeneğin badem sütü olacağına inanıyoruz.

Bu bitkisel badem içeceği, kalori (80), doymuş yağ (0 gram), şeker (4 gram) ve karbonhidrat (7 gram) bakımından diğer tüm seçenekleri geride bırakır. Ayrıca badem az miktarda lif sağlar. İçindekiler listesi şunlardan oluşur: filtrelenmiş su, badem, şeker, trikalsiyum fosfat, ayçiçeği lesitini, deniz tuzu, ksantan zamkı, guar zamkı, A vitamini palmitat, D2 vitamini.

Mantıken, piyasada bulabileceğimiz en iyi badem içeceği değil, ancak Starbucks’ta en çok tavsiye edilen içecek. Ancak, yalnızca bu tavsiyeye güvenmemeliyiz. Diyetiniz ve beslenme ihtiyaçlarınız için en uygun Starbucks süt seçeneğini bulmak için beslenme bilgilerine ve bileşenlerine bakmanız önerilir.