En iyi çekirdek kahve hangisi?

Kahve hakkında konuştuğumuzda, tat özneldir. Evrensel olan şey, ne kadar çok kahve denerseniz, damağınızın o kadar talepkar hale gelmesidir. Ve bazen markette satılan bir kahve damak tadınız için yeterli olmaz.

Burada en iyi kahve çekirdekleri seçkimizi ve kahve çekirdeklerinizi nasıl muhafaza edip hazırlayacağınıza dair ipuçları içeren bir rehber bulacaksınız. Damak tadınıza en uygun kahveyi bulmak ya da sadece yeni tatlar ve aromalar denemek istiyorsanız okumaya devam edin!

Bu bölümde, fiyat/performans oranı açısından piyasadaki en iyi kahve çekirdekleri seçimimizi bulabilirsiniz. Kahve çok kişisel bir içecektir, bu yüzden tüm çeşitleri dahil etmeye çalıştık: %100 Arabica, %100 Robusta, karışık, doğal…

1. Lucifer’s Roast Espresso

Lucifer’s Roast Espresso

Meyveli notalar, düşük asitlik ve yüksek kafein içeren güçlü ve yoğun kahve. Lucifer’s Roast Espresso, Avrupa’nın en iyilerinden biri olan karakterli bir İtalyan kahvesidir. Çekirdekleri yoğun ve homojen kavrulma özelliğine sahip %100 Robusta’dır.

Bu kahve, yoğun kahve aroması, gövde ve meyve notaları ile dikkat çekiyor. Kahveye sütle eşlik etmeyi seviyorsanız mükemmel kılan ince bir krema üretir. %100 Robusta olup asitliği ve acılığı düşük, kafein konsantrasyonu çok yüksektir. Piyasadaki en güçlü kahvelerden biridir. Güne yoğun bir espresso ve ekstra bir enerji atışıyla başlamak istiyorsanız mükemmel bir seçenek.

Elle hasat edilir ve mahsulde hiçbir katkı maddesi veya lezzet arttırıcı yoktur. Lucifer’in doğal bir kahve olduğunu, çevre ve kahve yetiştiricileri ile sürdürülebilir olduğunu bilmelisiniz. Bu kahve 1 kg ve 500 gr’lık paketlerde mevcuttur. Fincanınızda kafeine ve yoğunluğa önem veriyorsanız ve tahıllarınızın tazeliğini kaybetmemesini de seviyorsanız, bu mükemmel bir seçenektir.

2. Cafés Guilis Colombia

Cafes Guilis Colombia

Orta yoğunlukta ve asit ile gövde arasında mükemmel bir denge ile çok aromatik kahve. Meyveli ve çiçek notaları ile yuvarlak ve kalıcı lezzet. Café de Guilis, %100 Arabica ve doğal olarak kavrulmuş özel bir kahvedir.

Kolombiya’nın Belén Umbría eyaletindeki Finca Mocatán’dan geliyor. Olağanüstü hammaddesi, tahılların kavrulduğu Madrid’e (İspanya) doğrudan ihraç edilmektedir.

Çekirdek tüm tazeliğini, özünü, lezzetini ve aromasını korur. Bu kahve 5 duyu ile yaşanan bir deneyimdir. Aroması pürüzsüz, dengeli, yuvarlak ve kalıcı, çiçeksi ve meyveli notaların ağızda kalan tadı. Her türlü kahve makinesi ile kullanılabilir. Ancak tüm nüanslarını takdir etmek istiyorsanız, kendi başına bir espresso hazırlamanızı öneririz.

3. Lavazza Crema e Gusto

Lavazza Crema e Gusto

Arabica ve Robusta tanelerinin gövde, dengeli bir tat ve çikolata notaları ile oluşan bir kahve karışımı. Lavazza, Brezilya’dan gelen Arabica çeşidinin kahve çekirdeklerini ve Güneydoğu Asya’dan gelen gövde ve yoğunlukta sağlam tohumları seçip birleştirdi.

Onlara çikolata aromasını ortaya çıkarmaya yetecek kadar koyu bir kavurma verildi. Arabica’nın aroma ve çikolata notaları ile Robusta’nın gövdesini, yoğunluğunu ve ekstra kafeini karıştıran bir kahvedir.

Altın kreması, dengeli ve kalıcı bir tada sahip bir espresso hazırlamak için uygun hale getirir ve macciatos veya latte gibi sütlü içeceklerinizi hazırlamak için ideal bir tuvaldir. Doğal kahvedir, kavrulmamıştır.

4. Starbucks Espresso Dark Roast

Starbucks Espresso Dark Roast

Doğal ve yoğun kavrulmuş kahve, derin karamel notaları ile %100 Arabica. Starbucks Espresso Dark Roast, evinizden çıkmadan bir Starbucks kahvesinin kalitesinin keyfini çıkarmanızı sağlar.

Tanelerinin homojenliği, her bir tanenin asitliğini, tadını, aromasını ve gövdesini en üst düzeye çıkararak sıcaklık ve zaman arasında mükemmel bir denge içinde kavrulduklarını gösterir. Sonuç, karamel notaları olan, kafein oranı düşük ve ağızda tatlı bir tat bırakan yoğun bir kahvedir. Lezzetli bir latte veya kapuçino hazırlamak için mükemmel bir kahvedir.

Paketleme formatı, 200 gramlık 6 paket halinde dağıtıldığından, tahılın tüm tazeliğini kullanmadan hemen öncesine kadar korumanıza olanak tanır. Bu kahveyi Starbucks mağazalarında ve muhtemelen daha ucuz olduğu yerlerde bulabilirsiniz. Vaktinize değer veriyorsanız ve internetten satın almayı tercih ediyorsanız tavsiyemizdir.

5. Illycaffè Classico

Illycaffe Classico

Tatlı ve çiçek notalarını karamel, kızarmış çekirdek ve çikolata notalarıyla birleştiren yüksek kaliteli kahve, pürüzsüz ve çok dengeli lezzet.

Illy Classico kahvesi, İtalya’da üretilen %100 Arabica çekirdekli bir kahvedir. Çok aromatik ve kaliteli bir kahvedir. Asit ve acı arasındaki mükemmel dengesi ile öne çıkar ve çiçek notalarının hakim olduğu yumuşak ve tatlı bir tat verir.

Bu lezzet karamel, tost ve çikolatanın hafif dokunuşlarıyla birleşiyor. Sade bir kahvenin tüm nüanslarını takdir etmek isteyenler için mükemmel, doğal olarak kavrulmuş bir kahvedir. Illy’nin kalitesi olağanüstü.

6. Café Saula

Cafe Saula

Çiçek aromaları ve kızarmış çekirdekler ile yüksek kaliteli %100 Arabica kahve. Saula kahvesi, organik hasatlarından en iyi çekirdekler seçilerek oluşturulur. Çekirdekler, kaliteli bir kahveyi garanti eden tek tip kavrulma ve boyuta sahip %100 Arabica’dır.

Taze aromalı, dolgun gövdeli ve hafif asiditeli, çok aromatik bir kahvedir. Sonuç, çiçekli, meyveli ve kızarmış çekirdek notaları ile emprenye edilmiş tatlı bir fincan olacaktır. Saula Coffee, çekirdekleri güneş ışığından izole eden ve tabanında bir valf bulunan 500 gr’lık iki kutuda gelir. Orta Amerika ve Güney Amerika’dan gelen mahsullerin “organik tarımdan kahve” sertifikasına sahiptir.

%100 Arabica olduğundan, tüm lezzetini ve aromasını çıkarmanıza olanak tanıyan en yavaş yöntemlerle hazırlamanızı öneririz. Bir ikindi kahvesi için ya da bazı tatlılar ya da hamur işlerine eşlik etmek için mükemmeldir.

7. Kicking Horse Coffee

Kicking Horse Coffee

Hafif kahve, asit oranı düşük ve dolgun. Topraksı ve tatlı tütün notaları, son bir meyan kökü dokunuşuyla öne çıkıyor. Endonezya, Orta Amerika ve Güney Amerika olmak üzere üç farklı kahve bölgesinden gelen %100 Arabica çekirdeklerini harmanlayan bir kahvedir.

Fasulyeler organik, adil ticaret ve gölgede yetiştirilerek onlara üstün kalite sağlar. Kavurma, farklı Arabica çekirdeklerini birleştirerek yoğun bir gövdeye sahip ancak aroması pürüzsüz bir kahve elde ettikleri Kanada Kayalık Dağları’nda gerçekleşir.

Az asitli, narin bir tada ve hafif toprak notalarına, tatlı tütüne ve siyah meyanköküne sahip bir kahvedir. Aromatik kokusu bize kakao ve hindistan cevizini hatırlatıyor. Bu kahveyi daha yavaş yöntemlerle hazırlamanızı öneririz. Sonuç, harika bir aromaya sahip yumuşak, tam gövdeli bir kahve olacaktır.

8. Happy Belly – Brasil

Happy Belly Brasil

Pürüzsüz, narin bir tada ve fındık ipuçlarına sahip %100 Arabica tek kökenli kahve. Happy Belly Coffee, çok rekabetçi bir fiyata lezzetli kahve sunmak amacıyla Amazon tarafından üretilen bir kahvedir. Brezilya’nın kahve tarlalarından elde edilen %100 Arabica çekirdeklerinden yapılan bir kahvedir.

Yumuşak, narin ve dengeli tadıyla öne çıkıyor. Fındık ve kuruyemiş notaları içeren aromatik bir kahvedir. Aynı kalite-fiyat oranına sahip menşe kahveleri denemek istiyorsanız, şanslısınız, Happy Belly’de Kolombiya’dan Happy Belly kahvesi gibi farklı yoğunluk ve köken kahveleri var.

Üreticinin tavsiye ettiği demleme yöntemi espresso, filtre, moka veya damlamadır. Seçtiğiniz öğütmenin kabalığına bağlı olacaktır. Tavsiyemiz, hazırlanışı ne olursa olsun, Happy Belly’nin içerdiği tüm aromaları ve notaları çıkarmak ve tatmak için sütsüz sade bir kahve tercih etmenizdir.

9. Kona Gold Coffee

Kona Gold Coffee

Temiz bir tada sahip, süper aromatik, tatlı meyveli ve çiçeksi notalara sahip, tek kökenli %100 Arabica kahve. Kona Gold Coffee eşsiz kalitede bir kahvedir. Çekirdekleri Hawaii’nin Kona bölgesinde yetiştirilen %100 Arabica’dır.

Çekirdekler, gölgede yetiştirildiği, elle toplandığı ve güneşte kurutulduğu tek bir Kona çiftliğinden geliyor. Diğer markaların aksine, bu çekirdekler havada kavrulur ve bu da temiz bir tat ve harika aromaya sahip çekirdekler verir. Bu teknik, ısı uygulayarak çekirdeğin yanma olasılığını azaltır ve en önemlisi kahvenizin acılığını önler. Bu orta/koyu homojen kavrulmuş kahve, melas, kavun, karanfil ve esmer şeker tonlarıyla ahududu, şeftali, narenciye ve elmanın meyveli ve çiçeksi notaları ile dikkat çekiyor. Kısacası, pürüzsüz aroması ve seçkin tazeliği ile zarif ve lezzetli bir kahve.

Kalite, tüketiciler ve uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Hawaii Tarım Derneği’nden kahve çekirdekleri için Ekstra Fantezi takdirine sahiptir, bu da Kona çekirdeklerinin satın alabileceğiniz en büyük, en taze ve en kusursuz olduğu anlamına gelir. Bu birinci sınıf tahılların tüm potansiyelini elde etmek için, damla, filtre, otomatik, French press kahve makinelerinde veya lezzetli bir fincan soğuk kahve hazırlayarak hazırlanması önerilir.

10. Eight O’Clock Coffee

Eight OClock Coffee

%100 Arabica tek kökenli kahve. Meyveli ve şarap notaları ile tatlı, aromatik lezzet. Eight O’Clock Coffee %100 Kolombiya kökenli bir kahvedir. %100 Arabica çekirdeklerinin tamamı, Kolombiya’nın zengin volkanik topraklarından beslenen yüksek rakımlarda yetiştirilmiştir.

Taneleri optimum olgunluğa ulaştıklarında hasat edilir. Hassas ekimi bu kahveyi dengeli, zarif ve aromatik bir ürün haline getirir. Kahvenin tadını seven biriyseniz, bu sizin için ideal bir seçenek. Bu kahve, kahvenin özünü kaybetmeden meyveli ve şarap notaları ile tatlı tadıyla öne çıkıyor.

Kalitesi, uygun fiyatı ve işçileri ve mahsulleri için en iyi koşullar arasında mükemmel bir denge sağlayan en talepkar damak zevkleri, kahve severler ve gurmeler için bir kahvedir.