Riverdale dizisi bitti mi?

CW kanalı, ‘Riverdale’in sona ereceğini ve yedinci sezonunun hala prömiyeri beklemede olacağını resmi olarak açıkladı. Beklenmedik bir haber, çünkü dizinin sorumluları iki aydan kısa bir süre önce bu yöne işaret eden söylentileri yalanladı, ancak kahramanlarından biri olan Cole Sprouse bunun bir olasılık olduğu açıktı.

Riverdale’in 7. Sezonu Mart 2022’de duyuruldu, ancak 19 Mayıs Perşembe günü televizyon kanalı The CW, bu sezonun yaklaşık beş yıldır yayında olan hikayenin sonunu işaretleyeceğini doğruladı.

Riverdale dizisi son sezon

Dizi başlangıçta çok popülerler olmasına rağmen, aldığı beklenmedik dönüş hayranlarını ikna edemedi, bu yüzden giderek daha çok izleyici kaydetti. Riverdale’in sonunun ana nedeni bu olabilir mi?

2017’de piyasaya sürülen ‘Riverdale’, ‘Archie’ çizgi romanlarının özgür ve karanlık bir uyarlamasıdır. Arkasında, projeyi geliştirmekten sorumlu olan ve aynı zamanda yönetmen olarak görev yapan Roberto Aguirre-Sacasa var.

Sondan bir önceki sezon, Kasım 2021’de Archie ve arkadaşlarının Sabrina Spellman’ın da dahil olduğu korkunç anlarla karşı karşıya kaldığı beş bölümün yayınlanmasıyla başladı .

Bu arada, altıncı sezonun bölümlerinin ikinci yarısı Mart 2022’de başladı ve gizemli zihin kontrolü güçleri sayesinde şehri ele geçiren yeni bir düşman Percival Pickens gösterildi.

6. sezonun bitiminden iki hafta önce, 7. bölümün Archie, Betty, Jughead, Veronica ve Cheryl’ın hikayesine uygun bir son sağlamaya çalışacağı duyurulmuştu.

Bu arada, ‘Riverdale’in son sezonunu görmek için 2023’e kadar beklememiz gerekecek.