Avatar 3 ne zaman çıkacak?

Avatar’ın etkileyici başarısı, büyük bir franchise’ın başlangıcı olacaktı. Ancak, James Cameron işleri daha ağırdan almaya karar verdi ve devam filmi ‘Avatar: Water Sense’ yapılana kadar on yıldan fazla beklememiz gerekti.

Sam Worthington ve Zoe Saldana’nın geniş bir kadronun başına geçmesiyle, tüm zamanların en yüksek hasılat yapan filminin bu devam filminin tamamlanması üç yıl sürdü ve çekimler esas olarak Yeni Zelanda’da gerçekleşti. Avatar 2, Aralık 2022’de vizyona girdiğinde şaşalı bir gösteri sunmayı başardı.

Jake Sully ve Neytiri, ilk bölümde yaşadıkları her şeyden sonra bir aile kurdular ve birlikte kalmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırlar. Sorun, işlerini tamamlamak için eski bir tehdidin yeniden ortaya çıkması ve onları evlerini terk etmeye ve Pandora’nın yeni bölgelerini sömürmeye zorlamasıdır. Peki Avatar 3 ne zaman gelecek ve ne kadar beklememiz lazım?

avatar cikis tarihi 2
Fotoğraf lisansı: Disney

Avatar 3 ne zaman vizyona giriyor?

Avatar’ın devam filmi Avatar: The Way of Water dünya çapında gişede mutlak bir başarı elde etti. En önemlisi, Avatar 4 ve 5’in resmen yapılacağı ortaya çıktı. Ancak bu devam filmlerinden önce, şu ana kadar adı belli olmayan Avatar 3 zaten yapım aşamasında ve Aralık 2024’te çıkması planlanıyor.

Avatar 3’ün resmi çıkış tarihin 20 Aralık 2024 olacağı açıklandı. Vizyon tarihi şimdiden 20 Aralık 2024 olarak belirlendi, çekimler bitti ve James Cameron post prodüksiyonda “sihrini” yapmak için çok çalışıyor.

Şaşırtıcı bir şekilde, bu, Avatar 3’ün son çekim gününün 2019’da olduğu anlamına geliyor.

Diğer Avatar filmleri için de çıkış tarihleri belli. Avatar 4, 18 Aralık 2026’da geliyor ve Avatar 5, 22 Aralık 2028’de çıkıyor.

Oyuncular ve kahramanlar

Sam Worthington ve Zoe Saldana, ‘Avatar 2’de Jake Sully ve Neytiri’nin karakterlerini üstlendiler. Kadronun Avatar 3’te de aynı şekilde devam edeceğini umuyoruz.

Son filmde Sam Worthington, Zoe Saldaña, Joel David Moore, CCH Pounder, Stephen Lang, Giovanni Ribisi ve Sigourney Weaver, Metkayina kabilesinin liderleri olarak Kate Winslet ve Cliff Curtis ile birlikte geri döndüler.

Ayrıca Scoresby adlı Avustralyalı Kaptan Ahab rolündeki Brendan Cowel’den ve onun uzun süredir acı çeken deniz biyoloğu yardımcısı Ian Garvin rolündeki Jemaine Clement’ten daha fazlasını beklemeye değer olabilir.

avatar cikis tarihi 3
Fotoğraf lisansı: Disney

Avatar 3 hakkında bilgiler

The Way of Water’ı izleyen milyarlarca insandan biriyseniz, Jake (Sam Worthington) ve Neytiri’nin (Zoe Saldaña) en büyük oğulları Neteyam’ın (Jamie Flatters) ölümü için yas tuttuğunu bilirsiniz. Miles Quaritch’in (Stephen Lang) Na’vi versiyonu hâlâ onların izindedir ve Bridgehead City’de kolonize olan insanlarla hiç şüphesiz Pandora’nın üzerine daha fazla sefalet salmaya hazırdır.

Dickensian orman dolandırıcısı Spider (Jack Champion), bu işin ortasında kalmış ve bir tür babası Quaritch ile vekili Na’vi ailesi arasında kalmış durumda. Ruhu için verdiği savaş muhtemelen Avatar 3’te derinlemesine oynayacak gibi görünüyor. Spider’ı bundan sonra ne olursa olsun önemli bir figür haline getiriyor.

Cameron, Avatar 3’ün ‘şimdiye kadar gösterdiğimden farklı kültürleri’ tanıtacağına söz veriyor. Yeni bir elemental klan, mavi kahramanlarımız için ateşli tehlikeler getirecek.