En iyi Türk dizileri 2024

Türk dizilerinin dünya çapında fenomen olduğu bir gerçektir ve aralarından seçim yapabileceğimiz çok çeşitli diziler bulabiliriz. Bu sıcak yaz akşamlarını geçirmek için bağımlılık yapan bir dizi arıyorsanız, burada birbiri ardına bolca dizi var.

Kadın

kadin

Hikaye, dul kalan ve iki çocuğundan sorumlu tek başına kalan Bahar’ı takip etmektedir. Dizi zaten 3 sezonla tamamlandı ve 81 bölüme ulaştı, bu yüzden tüm yaz boyunca size yetecektir.

Fox TV’de izleyebilirsiniz: Kadın.

Hakan: Muhafız

hakan muhafiz

Bütün Türk dizilerinin romantik drama olması gerektiğini kim söyledi? İstanbul’u korumakla görevli kadim bir düzen ile karşılaşınca hayatı 360 derece dönen genç tüccar Hakan’ın başrolde olduğu aksiyon ve fantezi dolu bir macerayla karşınızdayız. Hakan, şehrin koruyucusu olmalı ve gizemli bir tılsımdan mistik güçler kazanmalıdır.

Netflix’te izleyebilirsiniz: Hakan: Muhafız.

Fatmagül’ün Suçu Ne?

fatmagul

Fatmagül, gece yarısı bir grup arkadaşının peşine düşüp tecavüz etmesiyle hayatı cehenneme dönen, Mustafa ile nişanlı genç bir kadındır. Dizi, oldukça sert ama aynı zamanda Türk toplumunda bu konuya verilen muameleye sert bir eleştiri.

Kanal D’de izleyebilirsiniz: Fatmagül’ün Suçu Ne?.

Aşk 101

ask 101

1990’larda geçen hikayemizde bir grup lise öğrencisi, kötü davranışlarından dolayı okuldan atılma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Yakında okuldan ayrılacak olan öğretmenleri Burcu dışında kimse onları umursamıyor gibi görünüyor. Bundan kaçınmak için çocuklar, Burcu’nun kalabilmesi için basketbol öğretmenine aşık olmasını amaçlayan çılgın bir planda birleşecektir.

Netflix’te izleyebilirsiniz: Aşk 101.

Kara Sevda

kara sevda

Klasik pembe diziye dönüşen, sürprizlerle, ihanetlerle, yasak aşkla ve başka bir şey aramayı düşünmenize gerek kalmayacak kadar bölümle dolu olanı kaçırmak istemezseniz, bu sizin diziniz. Listenin en uzunu (200’den fazla bölüm!), varlıklı bir aileden gelen orta sınıf Kemal ve Nihan’ın beklenmedik aşkının bir parçası. Her ikisi de birlikte olmak için engelleri aşarlar, ta ki Kemal’in madende çalışmak için ayrılması gerekene kadar, Nihan’ın ailesinin onu başkasıyla evlendirmek için yararlandığı bir an. Birlikte olabilecekler mi?

puhutv’de izleyebilirsiniz: Kara Sevda.

Atiye

atiye

Burada gizemli maceralar arasında bir kokteylimiz var: Her şey, bir arkeolog antik bir tapınakta onunla bağlantılı bir sembol keşfedene kadar yaşamı çözülmüş bir ressam olan Atiye ile başlar. Atiye, geçmişinin sırlarını ve bu mistik kalıntılarla ilişkisini ortaya çıkarmak için bir maceraya atılacaktır.

Netflix’te izleyebilirsiniz: Atiye.

Sadakatsiz

sadakatsiz

‘Sadakatsiz’, İngiliz dizisi ‘Doctor Foster’dan uyarlanır ve kocasının beklenmedik sadakatsizliğiyle karşı karşıya kalan başarılı bir doktor olan Asya’ya odaklanır. Bir şüpheyle başlayan şey, kesin bir kesinliğe dönüşüyor: Kocası, bazı arkadaşlarının kızına karşı sadakatsiz olmakla kalmamış, aynı zamanda onu hamile bırakmıştır.

Kanal D’de izleyebilirsiniz: Sadakatsiz.

Sen Çal Kapımı

sen cal kapimi

Eda’nın yurtdışında eğitim görme arzusunu gördüğü bu romantik komedide, zengin varis Serkan’ın aniden musluğu kesmesi yüzünden hüsrana uğradığı ‘Sen Çal Kapımı’ ile devam ediyoruz. Ona bir anlaşma teklif ediyor: nişanlısı olarak onunla iki ay geçirmeyi kabul ederse, çalışmalarını tekrar finanse edecek. İlk başta ikisi arasındaki gerilim hissedilir ama birbirlerini daha iyi tanımaları uzun sürmez.

Fox TV’de izleyebilirsiniz: Sel Çal Kapımı.

Kardeşlerim

kardeslerim

Son zamanların en popüler dizilerinden biriyle kapatıyoruz. ATV’de yayınlanan dizi, birbirlerine verdikleri karşılıklı destekle, içinde bulundukları koşullara rağmen hayatta kalan dört yetim kardeşin günlük hayatını anlatıyor. Ancak anne ve babalarının ölümüyle ilgili gerçek ortaya çıkınca kardeşler, kaçamayacakları bir dizi sorunla karşı karşıya kalacaktır.

ATV’de izleyebilirsiniz: Kardeşlerim.