House of the Dragon karakterleri

İzlenme rekorları kıran House of the Dragon’un ilk bölümü ve ikinci sezonun şimdiden onaylanmasıyla birlikte, bu ön bölüm olmayı vaat eden bir sonraki televizyon fenomenine bağlanmak için iyi bir zaman. Şu an için her şey Targaryenler etrafında döndüğü için orijinal dizi Game of Thrones’taki kadar house dance yapmayacağız gibi görünüyor.

Targaryen Soyağacı

Hala çok sayıda karakter olduğu için (çok benzer isimlere sahip ve tam olarak hatırlaması kolay değil), sezon boyunca üç büyük hane ile ilişkilerine göre sıralanan tüm ilgili karakterler için bir rehber hazırladık. Ondan önce ExpressVPN’in Targaryen soyağacı infografiğini inceleyelim:

house-of-the-dragon-targaryen-soyagaci

Casa Targaryen

Valyria soyuna ve ünlü ejderha binicilerine sahip olan bu hane, ‘Game of Thrones’ta tanıştığımızda Yedi Krallık’ta yaklaşık 300 yıl hüküm sürdü ve arkasında kardeşler ve kuzenler arasında sürekli evlilikler nedeniyle çeşitli genetik problemler bıraktı. House of the Dragon’un başlangıcında, açıkça en etkili evdir.

Amblemi Kral Aegon I ile kız kardeşleri Rhaenys ve Visenya’yı temsil eden üç başlı bir ejderhadır. Sloganı “Ateş ve kan” dır.

Viserys Targaryen

Viserys Targaryen

Paddy Considine’in oynadığı kahraman, Demir Taht’ın şu anki kralıdır. Büyükbabası I. Jaehaerys’in halefi ve Yedi Krallık’ı yöneten beşinci Targaryen’dir. Viserys I, Aemon ve Alyssa’nın oğlu, Daemon’un kardeşi, Rhaenyra’nın babası ve kuzeni Aemma ile evli.

Daemon Targaryen

Daemon Targaryen

Matt Smith’in karakterini dizinin ana kötülerinden biri olarak düşünebiliriz, çünkü tahtın varisi olacağı dedikodusu tarih boyunca çok alakalı olacaktır. O, Viserys’in küçük kardeşidir, dolayısıyla erkek torunları olmadığı için ona karşılık gelir. Savaşçı ve ejderha binicisi, aynı zamanda Kral’ın Şehri muhafızlarının komutanı ve Laena Velaryon ile evli.

Rhaenyra Targaryen

Rhaenyra Targaryen

Targaryen çatışmasındaki üçüncü çekişme, başlangıçta Milly Alcock ve daha sonra Emma D’Arcy tarafından oynandı. Viserys’in tek soyundan gelen erkek miras geleneği nedeniyle hüküm sürmemeliydi, ancak babası yasaları değiştirerek ona izin verir ve sezon boyunca gerçekleşecek farklı güç savaşlarını tetikler.

Rhaenys Targaryen

Rhaenys Targaryen

Eve Best, Viserys’in kuzeni ve Corlys Velaryon’un karısıdır. Jaehaerys I’in halefi olmalıydı ama kadın olduğu için yapamadı. Aerion Targaryen ve Valaena Velaryon’un kızı, dizide Rhaenyra’nın danışmanı olarak görev yapıyor. O “asla var olmayan kraliçe” olarak bilinir.

Casa Velaryon

Game of Thrones’taki soyu tükenmiş evlerden biri, ancak House of the Dragon’da parlıyor. Hightide, Driftmark (Blackwater Bay’deki en büyük ada) üzerinde bir yerleşimleri var. Ayrıca Valyria kökenlidirler, Baratheon Hanesi’nin vassallarıdırlar. Amblemi bir denizatı ve sloganı “Eski, Doğru, Cesur“.

Corlys Velaryon

Corlys Velaryon

Steve Toussaint’in karakteri Velaryon klanının başıdır. Bir denizci olarak kazandığı zaferlerle hatırı sayılır bir servet biriktirmeyi başarmıştır ve Rhaenys Targaryen ile evlidir. “Deniz Yılanı” lakaplı, Viserys’in konseyindedir, ancak bu onun bağlılığının mutlaka onunla olması gerektiği anlamına gelmez.

Casa Hightower

En güçlü ve tarihi evlerden biridir. Deniz Feneri’nde yerleşiktir ve Westeros’taki en eski şehir olan Antigua’ya (fazlalığı bağışlayın) hakimdirler. Şafak Çağından beri var oldukları ve savaştan çok ticarete meyilli oldukları söylenir. Amblemi, tepesinde alevler olan beyaz taş bir kule ve sloganı “Yolu aydınlatıyoruz“.

Otto Hightower

Otto Hightower

Rhys Ifans Viserys I’in sağ gözünü oynuyor. Alicent’in babası ve Kral Eli, Daemon’un varisi olmasına tamamen karşı çıkıyor ve Westeros’ta bütün bir muhbir ağına sahip.

Alicent Hightower

Alicent Hightower

Emily Carey ve Olivia Cooke’un oynadığı karakter, Otto’nun kızı ve Rhaenyra’nın en iyi arkadaşıdır. Viserys’in ikinci karısı olurken, kaderi beklenmedik bir şekilde Targaryen soyu ile iç içe geçer ve kralın birkaç çocuğuna hamile kalırken tahtı arzulayan herkesle çatışır.