Avukat konulu diziler

Genellikle doktor, polis veya avukat gibi mesleklerle ilgili çok fazla dizi vardır. Halk onların maceralarını görmeyi sever, bu nedenle farklı ağlar ve platformlar, bu işlemler etrafında dönen yeni teklifler sunmaya devam ediyor. En iyi avukat dizileri, türün prosedürel doğasının ötesine geçen ve ciddi riskler alan dizilerdir. Bu sefer avukatlara odaklanacağız, çünkü aşağıda Netflix, HBO ve Amazon bulabileceğiniz en iyi avukat dizilerini bulacaksınız. Lafı fazla uzatmadan avukat dizilerine geçelim.

Artık Netflix’te en iyi avukat dizisini aradığınızı düşünürsek elbette yanılmış değiliz. Bugünlerde televizyonda çok fazla derinlemesine hukuk draması varken, birileri bu dizileri tükettikten sonra bir avukat gibi hissedebilir. Bununla birlikte, bazı avukat dizileri yasal tarafta diğerlerinden daha az zaman harcarken, diğerleri açıkça gerçek hayattaki savunma avukatlarını araştırmak ve onlarla çalışmak için aylar harcamıştır.

Avukatlar hakkında her hafta farklı bir dava sunan birkaç harika dizi var, ancak en iyi hukuk dramaları, türün prosedürel doğasının ötesine geçen ve bazı ciddi riskler alan dizilerdir. Bu, televizyon tarihinin en başarılı dizi türlerinden biri olan klasik avukat dizilerinin ve kötü adamları adalete teslim etmek ve masum kurbanları hapisten uzak tutmak için ellerinden gelen her şeyi yapan en iyi avukatlardan bazılarının listesidir.

Law & Order

Law Order

Uzun yıllar televizyondaki en ünlü hukuk dramasıydı. Sonunda, kendi yan ürünü Law & Order: SVU tarafından sollandı ve sonuçta sadece onu geçmekle kalmadı, aynı zamanda hayranlara göre IMDb’de daha yüksek bir puan aldı. Dizi, iptal edilmesinden 13 yıl sonra 21. sezon için yeniden toparlandığı için henüz bitmedi. Dizide Chris Noth’un Mike Logan’ı ve Jerry Orbach’ın Lennie Briscoe’sinden Sam Waterston’ın canlandırdığı ikonik Bölge Savcısı Jack McCoy’a kadar bazı unutulmaz karakterler vardı.

American Crime Story: The People v. O.J. Simpson

American Crime Story The People v. O.J. Simpson

Geldiğini hiç görmediğimiz inanılmaz bir kasırga. Ryan Murphy çatısı altında oluşturulan antoloji dizisinin bu sezonu, türün birçok geleneğinden yararlanarak ve onları doğru şekilde baharatlayarak Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki en medyatik ve şok edici denemelerden birine kapsamlı bir bakış attı. Ayrıca ünlü takıntımıza ve kötü şöhretli vakalarımıza ilginç bir bakış. Ve dikkatli olun, ‘She-Hulk’un yaratıcısı, ondan biraz ilham aldıklarını garanti ediyor.

Better Call Saul

better-call-saul

‘Breaking Bad’in muhteşem uyarlaması ve devamı, tuhaf bir avukatın nasıl acımasız Saul Goodman’a dönüştüğünü olağanüstü bir şekilde araştırıyor. Kusursuz karakter gelişimi, birinci sınıf teknik bitiş ve diziden sorumlu olanların ‘Breaking Bad’de öğrendiklerini uyguladığı kusursuz bir sahneleme.

Better Call Saul, Albuquerque’nin suçlu göbeğini hayal bile edilemeyecek şekilde genişletiyor. Madrigal’i keşfetmekten Gustavo Fring’in metamfetamin imparatorluğunu nasıl kurduğunu göstermeye kadar, şehirdeki organize suçları araştırır.

How To Get Away with Murder

How To Get Away with Murder

Shonda Rhimes tarafından onaylanan en popüler dizilerden biri, ancak bu durumda yaratıcısı değil. Viola Davis’in ana karakter olması, aynı zamanda hukuk profesörü olarak da çalışan zeki bir avukatın hikayesinin garantisidir, dolayısıyla öğrencilerinin de olay örgüsünde kayda değer bir ağırlığı vardır.

Annalise Keating (Viola Davis) parlak bir ceza avukatı ve beş öğrencisini firmasında birlikte çalışmak üzere seçen hukuk profesörüdür. Davis, dizi boyunca kocasının ve sevgilisinin öldürülmesi, alkolizmle mücadele, evinin yanması, bebeğinin ölümü gibi birçok travmayla uğraşmak zorunda kalan Keating’i karmaşık tasviri ile Drama Dizisinde Baş Kadın Oyuncu dalında Emmy kazandı.

The Good Fight

The Good Fight

Bir önceki dizi kadar başarılı olmasa da The Good Fight, Paramount+’ın The Good Wife’ın orijinal yan ürünüydü. Bu dizide Christine Baranski, The Good Wife’daki Diane Lockhart karakterini, yeni diziye başrol olarak getiriyor. Bu avukat dizisinde, yeni bir firmaya katılır ve ardından adını yeniden inşa etmeye ve prestijini yeniden kazanmaya devam eder. Dizi ayrıca önemliydi çünkü çoğunlukla üç kadın başrolün hayatlarıyla ilgiliydi.

Damages

Damages

Sürprizlerle dolu ve esas olarak Glenn Close ve Rose Byrne arasındaki kimyaya dayanan, her ikisinin de ayrı ayrı büyük yeteneğini unutmadan, oyuncu kadrosunun geri kalanının da göz ardı edilmemesi gereken yoğun bir adli gerilim. Dikkatli bir teknik bitiş ve zamanda akıllıca sıçrama kullanımı diğer erdemlerdir.

Anatomy of a Scandal

Anatomy of a Scandal

Londra’da geçen ve Rupert Friend’in eşi Sophie’yi (Sienna Miller) ekibinden daha genç bir kadınla aldatan James Whitehouse adlı bir milletvekili olarak oynadığı altı bölümlük bir dizidir. James bu ilişkiyi karısına açarken, kadın James’i tecavüzle suçlayınca işler daha da karmaşık bir hal alır. Sophie, kocasının davranışlarıyla özel hayatının alt üst olması gerçeğiyle nasıl başa çıkacağını bilmemekle kalmaz, James mahkemeye çıkarıldığında durum kamuoyuna açıklanır. Michelle Dockery, James’in davasına atanan ve suçlu olduğuna ikna olan, ancak davalıya karşı önyargısını açıklayan kendi sırrına sahip olan savcı Kate’i oynuyor.

Suits

Suits

Suits daha ilginç çünkü hukuk firmasının ele aldığı gerçek davalardan daha çok iç işleyişine odaklanıyor. Suits, aslında hiç hukuk fakültesine gitmemiş bir avukat olan Mike Ross’u (Patrick J. Adams) takip ediyor. Çoğunlukla, dizi, mümkün olan en kalın yasal terminolojide birbirlerine bağıran tahmin edilebileceği gibi öfkeli, yüksek sesle, iğrenç avukatlarla doludur ve onu bu kadar eğlenceli yapan da tam olarak budur.

The Good Wife

The Good Wife

The Good Wife dizisi, gerçek hayattaki mahkeme davalarına dayanan, neredeyse diğer tüm yasal dizilerden daha fazla gerçeğe dayanıyor. Dizi, kocası bir seks skandalına bulaşınca avukatlık mesleğine geri dönen bir eyalet avukatının karısı hakkında olduğundan, The Good Wife, Bill Clinton skandalı gibi gerçek hayattaki olaylardan büyük ölçüde etkilenir. Dizi, pantolonları ayak bileklerine kadar inerken yakalanmış olsalar bile, kocalarının hırslarına daha fazla fayda sağlamak için kariyerlerini arka koltuğa almalarına izin veren bu kadınlar arasındaki dinamiği ilginç bir şekilde araştırıyor.

Boston Legal

Boston Legal

Hukuk dramalarının diğer dizilerden daha çok yan dizilere sahip olması büyüleyici. Law & Order’ın birkaç yan dizisi var, Breaking Bad, Better Call Saul şeklinde bir yan dizi aldı ve elbette harika Boston Legal, The Practice’in bir yan ürünü. Bir yan ürünün orijinalinden daha iyi olduğu birkaç zamandan biri. Boston Legal, The Practice’den biraz farklıdır, çünkü dördüncü duvarı çok daha fazla yıktığı bilinmektedir, ancak mahkeme salonu prosedür dramalarının herhangi bir hayranının seveceği çok fazla yasal teknik vardır.

The Trial

The Trial

18 yaşındaki bir kız, bir vadide ölü bulundu. Davanın savcısı Elena Guerra (Vittoria Puccini) soruşturmasına başladığında, aslında ölen kızın biyolojik annesi. The Trial (Il Proceso olarak da bilinir) İtalya’dan geliyor ve vahşi bir dava ve sizi tahmin etmeye devam edecek çok sayıda heyecan verici bükülme içeren, sekiz bölümlük sürükleyici bir sınırlı dizi.