Disney Plus Atatürk dizisi ne zaman? Emma Watson da oynuyor

Oyunculuktan bir süre uzak durma kararı alan İngiliz oyuncu Emma Watson, ülkenin kurucu cumhurbaşkanının hayatını konu alan bir kurgu olan ‘Atatürk’te rol alıyor. Disney Plus Atatürk dizisi ne zaman yayınlanacak? İşte elimizdeki son haberler…

Emma Watson hayranlarına müjde. Sahne dünyasından bir süre uzaklaştıktan sonra, son projesi 2019’da Küçük Kadınlar’ın yeniden çevrimiydi, Harry Potter filminin kahramanı sanat kariyerine devam etmeye karar verdi. Ancak bu yeni profesyonel projenin, ona yirmi yıl önce ün kazandıran sihir dünyasıyla hiçbir ilgisi yoktur. Popüler oyuncu, son yılların en büyük televizyon fenomenlerinden birinin cazibesine kapılmış gibi görünüyor: büyük bir başarıya dönüşen Türk dizileri.

Bu biyografik dizinin Disney’in en büyük yatırımlarından biri olduğuna şüphe yok, çünkü dizinin oyuncu kadrosunda ünlü oyunculara ek olarak perde arkasında harika profesyoneller olacak. Bunlar arasında, ödüllü film Dune’daki çalışmasıyla 2022’de en iyi film müziği dalında Oscar kazanan müzisyen ve besteci Oscar Hans Zimmer’in katılımı dikkat çekiyor. Dizinin 28 Ekim’de yayınlanan fragmanı da büyük ilgi çekti.

Atatürk dizisinde Emma Watson sürprizi

Şüphesiz bu, film endüstrisine ön kapıdan dönmenin bir yoludur. Bütün bunlar, Emma Watson’ın diğer büyük tutkularından vazgeçeceği anlamına gelmiyor, çünkü oyunculuk yapmadan geçen bunca yıl, çalışmadan geçen yıllar anlamına gelmiyor, çünkü aktris, kariyerini İngilizce eğitimini bitirmenin yanı sıra, aktivizm yapmaya yöneldi. Kadın ve erkek arasında eşitlik talep etmeye çalıştığı sosyal profilleri aracılığıyla projeler veya yavaş moda ve sürdürülebilirliğe kendini adamış moda endüstrisindeki en büyük holdinglerden biri olan Kering’de Sürdürülebilirlik Başkanı olarak yakın geçmişteki konumu ile kendini gösterdi. Onu değişim ve sosyal ilerleme için bir standart taşıyıcı yapan nedir?

Özel hayatı söz konusu olduğunda, oyuncu her zaman kendini sağduyulu tutmak istemiştir. Ancak, üç yıldır California’dan genç bir girişimci olan Leo Robinton ile sevgi dolu bir ilişki paylaşıyor. Çift, birkaç kez toplum içinde görülmesine rağmen, hem sevginin hem de suç ortaklığının bol olduğu çeşitli anların kahramanı oldular.

Öte yandan, dizi kadrosunda Netflix’in İspanyol yapımı fenomen dizisi La Casa de Papel‘de Helsinki karakterini canlandıran Sırp aktör Darko Peric’in de rol alacağı öğrenildi.

disney-plus-atatürk-dizisi-oyunculari

Disney Plus Atatürk dizi yayınlanma tarihi

Disney Plus’ın Atatürk dizisinin Cumhuriyetin 100. yılında, 2023 yılında yayınlanacağı açıklandı.

Dizi için yayınlanma tarihi olarak beklenen tarih ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına denk gelecek şekilde 28 Ekim’de yayınlanması.