Yenilenmiş iPhone alınır mı?

Yenilenmiş bir iPhone satın almak için birçok neden var, sadece daha iyi bir fiyatları değil, aynı zamanda başka ilginç şeyleri de var.

Yenilenmiş bir iPhone, bir tür sorun nedeniyle iade edilmiş ve yeniden satışa sunulmak üzere incelenmiş, temizlenmiş ve gerekirse onarılmış bir üründür. Pratik olarak yeni cihazlar olabilirler, ancak kutusu açıldıktan sonra yenilenmiş olarak satılabilirler.

Yenilenmiş cihazlar, yeni sanılabilecek ancak çok daha ucuz ürünler olmaları nedeniyle son yıllarda popülerlik kazanıyor. Ancak hala ikna olmadıysanız, yenilenmiş bir Apple cihazını tercih etmeniz için birkaç neden derledik.

Yenilenmiş bir Apple cihazı satın alma nedenleri

Yenilenmiş bir cihaz satın almak için birçok neden vardır, işte en önemlileri:

  1. Daha ucuz cihazlardır. Yenilenmiş bir cihaz genellikle yenisinden çok daha ucuzdur ve çoğu durumda aradaki farkları neredeyse hiç anlayamazsınız. Pahalı cihazları çok daha uygun fiyata almanın bir yoludur.
  2. Garantileri var. Yenilenmiş cihazlar, ikinci el pazarıyla rekabet eder, ancak ikinci el pazarının genellikle sunmadığı bir şey sunar: garanti. Tüm mağazalar, yenilenmiş cihazlar için bir veya iki yıl garanti veriyor, bu onların lehlerine bir nokta.
  3. Çevre için iyidir. Cihazların yeniden kullanılması şüphesiz çevre için iyidir. Teknolojik bir cihazın bileşenlerinin çoğu aşınmaz, bu nedenle ona ikinci bir ömür vermek çok fazla kirlenmeyi önler.
  4. Eski cihazları almanın tek yolu bu. Bu, Apple cihazlarında çok olur, yeni modeller piyasaya sürüldüğünde öncekilerin satışı durur, bu nedenle genellikle biraz daha eski cihazlar almanın tek yolu budur.
  5. Aynı kalitede ürünler. Yenilenmiş cihazlar, yeni cihazlarla aynı kaliteye sahiptir, hasarlı parçalar aynı kalitedeki diğer orijinal parçalar ile değiştirilmiştir.

Yenilenmiş Apple cihazları satın almak için en iyi mağazalar

Yenilenmiş cihaz mağazaları, son yıllarda çok popülerlik kazandı, ancak Apple gibi şirketler yıllardır kendi resmi mağazalarında bunları satıyor. Yeni bir cihaz piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra Apple’ın yenilenmiş cihazlar mağazasına ulaşır.

Çoğu popüler mağazada yenilenmiş cihazlar için harika fırsatlar sunabileceğimiz bir bölüm bulunur. Yenilenmiş bir iPhone satın almak istiyorsanız en çok tavsiye edilen mağazalardan bazıları şunlardır:

  • Apple Store. Apple yıllardır yenilenmiş cihazlar satıyor ve Apple Store’da onarılmış ve yeni gibi görünen birçok cihazımız var. Bu hizmet henüz Türkiye mağazasında sunuluyor, ancak Almanya ve bazı Avrupa ülkelerindeki şubelerinden alabilirsiniz.
  • Amazon. Amazon dünyanın en büyük çevrimiçi mağazasıdır ve yenilenmiş cihazlar için bir bölümü vardır, ayrıca durumlarını ve olası hasarların açıklamalarını da görebilirsiniz.
  • Hepsiburada. Büyük yenilenmiş cihaz mağazalarından biri, ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz.
  • MediaMarkt. Burası en ünlü teknoloji mağazalarından biri ve ayrıca yenilenmiş bir bölümümüz var.

Umarız sizi ikna etmişizdir. Yenilenmiş bir Apple cihazını tercih etmek çok iyi bir seçenektir, ayrıca bu mağazaların çoğu bir garanti sunar ve bir veya iki yıl beklendiği gibi olmazsa cihazı iade edebilirsiniz.