Crunchyroll’da en iyi anime diziler

Birkaç yıl önce, izleyebildiğimiz animeleri neredeyse bir elin parmakları kadar sayabilirdiniz ve şimdi her platformda her ay büyümeye devam eden eksiksiz bir anime dizi ve film kataloğu var. Anime hakkında konuşacak olursak, şimdiye kadarki en mükemmel platform, Funimation ile birleşmesinden sonra daha da büyüyen Crunchyroll’dur.

Platformda spor animelerinden romantik komedilere, fantastik dünyalara gezilerden ses getiren dramalara kadar her türlü diziyi izleyebiliyoruz… Ve evet, son yıllarda çekilen en iyi anime dizilerinden bazılarına da erişimimiz var.

Attack on Titan

Attack on Titan

Anime hakkında konuşursak, “Attack on Titan” (Shingeki no Kyojin) mambo kraliçelerinden biridir ve şimdiden milyonlarca izleyiciyi büyülemiştir. Hajime Isayama’nın mangasına dayanan hikaye, korkunç titanlar ötesinde yaşadığı için son insanların bazı yüksek duvarların içine sığındığı bir dünyada geçiyor. Eren Jaeger, Mikasa Ackerman ve Armin Arlet bu yaratıkların saldırısının ardından her şeylerini kaybedince, onlarla savaşmak için ülkenin askeri gücüne katılmaya karar verirler.

Demon Slayer

Demon Slayer

“Demon Slayer” (Kimetsu no Yaiba) çılgınlığı da sinemaları vurdu ve seri, tarihteki en yüksek hasılat yapan anime filmine sahip olmakla övünebilir. Hikaye, bir iblis tarafından saldırıya uğradıktan sonra ailesini kaybeden Tanjiro Kamado’nun etrafında dönüyor. Sadece enfekte olan ve bir iblise dönüşen kız kardeşi Nezuko hayatta kalır. Tanjiro, hayatlarını mahveden adamdan bir çare bulmak ve intikam almak için iblis avcısı olmaya karar verir.

Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

Son yılların en büyük dizilerinden biri ve sinemalarda da muhteşem bir kariyere sahip. “Jujutsu Kaisen”, yanlışlıkla efsanevi büyücü Sukuna’nın parmağı olduğu ortaya çıkan eski bir kalıntıyı yiyen bir genç olan Yuji Itadori’nin hikayesidir. Sukuna’yı içine hapsetmek ve güçlerinde ustalaşmayı öğrenmek için, büyücüleri lanetler ve her türden yaratıkla savaşmaları konusunda eğitme konusunda uzmanlaşmış Tokyo Büyücülük Okulu’na gider.

Spy x Family

Spy x Family

Harika mizah ve aksiyon karışımı sayesinde 2022’nin yıldızlarından biri. ‘Spy x Family’, herkesin bir sırrı olduğu çok tuhaf bir aileyi konu alıyor. Baba, Loid Forger kılığına girer, ancak aslında rakip bir ulusun yıldız casusu olan Twilight’tır. Anne Yor Briar, basit bir memur gibi görünse de aynı zamanda gaddar ve kana susamış bir kiralık katildir. Küçük Anya, gizemli bir bilimsel deneyden doğan bir telepat ve ailesinin sırlarını bilen tek kişidir.

JoJo’s Bizarre Adventure

JoJo's Bizarre Adventure

Bu tuhaf manga destanı, her yeni ark aynı ailenin farklı bir nesline odaklanarak onlarca yıldır gelişiyor. ‘JoJo’s Bizarre Adventure’, üvey kardeşi Dio Brando’nun eski bir eseri kullandıktan sonra vampire dönüştüğü Jonathan Joestar ile 19. yüzyıl Viktorya dönemi draması gibi açılıyor. Joestar ailesinin her bir üyesi aracılığıyla, ister dünya çapında destansı bir yolculukla ister Napoliten mafyasının içini ve dışını araştırarak olsun, kuşak çatışmaları genellikle DIO’ya yol açar.

Chainsaw Man

Chainsaw Man

Kuşkusuz sonbahar sezonunun büyük yıldızı ve 2022’nin en çok beklenen bombalamalarından biri. ‘Chainsaw Man’den önce Tatsuki Fujimoto’nun mangasını çevreleyen tüm aldatmacalar geldi ve bize muhteşem bir animasyon bıraktı. Denji, iblisi Pochita ile birlikte yaşayan, elinden geldiğince geçimini sağlayan ve borçlarını ödemek için her türlü işi yapan sefil bir hayatı olan bir gençtir. Denji öldürüldüğünde, bir iblisle anlaşma yapmayı başarır ve Chainsaw Man olarak yeniden doğar ve bunun üzerine profesyonel bir iblis avcısı olmak üzere işe alınır.

Mob Psycho 100

Mob Psycho 100

Öncesinde ‘One-Punch Man’ başarısı vardı, ancak ONE’ın diğer çalışmaları hiç de yetersiz kalmıyor. ‘Mob Psycho 100’, hayattan kesitler, doğaüstü olay örgüsü ve gerçeküstü mizah ile mükemmel animasyonun mükemmel bir birleşimi. Hikaye, duygularını ifade etmekte ve başkalarıyla ilişki kurmakta güçlük çeken, aslında çok güçlü bir psişik olan “Mob” lakaplı Shigeo Kageyama’yı takip ediyor. Güçlerini kontrol etmek için, ruhçu kılığına giren ve önüne çıkan küçük işleri çözmek için Mob’u kullanan bir dolandırıcı olan Reigen Arataka’ya döner.

Ranking of Kings

Ranking of Kings

Fantastik bir hikaye, çok hassas anlar, yürek burkan dram ve klasik Ghibli’yi anımsatan güzel animasyon arasında büyüleyici bir karışımla ‘Ranking of Kings’ son bombalamalardan bir diğeri. Prens Bojji sağır ve dilsizdir, bu nedenle neredeyse hiç kimse onu tahtın varisi olarak görmez ve insanlar onu genellikle aptal yerine koyar. Bir gün, ilk ve tek animesi olan, gözden düşmüş bir suikastçı klanından hayatta kalan tek kişi olan Kage ile tanışır.

One Piece

One Piece

1999 yılından beri yayında olan ve haftalık yeni bölümüyle büyümeye devam eden güncel animenin tartışmasız kraliçesi. ‘One Piece’, çocukken Gomu Gomu no Mi’yi yiyen ve şimdi bir lastik adam olan Monkey D. Luffy’nin hikayesidir. Luffy, Korsanlar Kralı olmayı ve efsanevi One Piece’i bulmayı hayal eder, bu yüzden denize açılır ve birlikte dünyayı gezmek için bir ekip kurar.