Pendik Belediyesi emlak vergisi ödeme

Pendik Belediyesi emlak vergisi ödeme hakkında bilgi arayanlar ve ödemelerini online olarak internetten yapmak isteyenler için Pendik Belediyesi’ne nasıl emlak vergisi ödeyebilecekleri ile ilgili kapsamlı bir rehber hazırladık.

Pendik Belediyesi’ne emlak vergisi ödemek için Pendik Belediyesi’nin E-Belediye sayfasını kullanmanız gerekmekte. Pendik Belediyesi de çoğu belediye gibi online ödeme için bir sisteme sahiptir. Burada detaylı bir şekilde adım adım Pendik Belediyesi’ne nasıl emlak vergisi ödemesi yapabileceğinizi anlatıyoruz…

Pendik Belediyesi emlak vergisi sorgulama

Bunun için Pendik Belediyesi’nin e-belediye portalına giriş yapmalısınız. Tercih ederseniz sisteme üye olabilirsiniz. Üyelik işlemlerini başlatmak için “Kayıt ol” düğmesini seçin ve üyelik formunu doldurarak cep telefonunuza gelecek kod ile üye olun. Ardından borç sorgulamanız gerekiyor. Borç sorgulama işleminden sonra ödeme aşamasına geçebilirsiniz.

Pendik Belediyesi emlak vergisi ödemek için şu yolu takip etmelisiniz:

1. Pendik Belediyesi e-belediye borç sorgulamak ekranına bu sayfa ile ulaşabilirsiniz: Pendik Belediyesi e-Belediye borç sorgulama. Pendik Belediyesi’nin e-ödeme sayfasından borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

2. TC Kimlik numaranızı girin. Borcunuz varsa size sayfa üzerinde gösterilecektir.

3. Karşınıza eğer borcunuz varsa borç bilgileri gelecek. Bundan sonra ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartınızı kullanarak verginizi ödeyebilirsiniz.

Eğer internetten değil de vezneden ödemek isterseniz, Pendik Belediye Binasında ödemelerinizi vezneden yapabilirsiniz.