En iyi mobil inşaat oyunları

İnşaat ve yaratıcılık konusunda tutkulu musunuz? Kendi sanal dünyalarınızı tasarlama ve inşa etme fikrini seviyor musunuz? Evet ise, o zaman doğru yerdesiniz. Bu yazıda, iPhone ve Android için sizi uzun saatler eğlendirecek en iyi 10 inşa etme oyununu sunuyoruz.

İnşaat oyunları, hayal gücünü ve yaratıcılığı teşvik etmenin harika bir yoludur. Bunlar aracılığıyla şehirler, kasabalar, tüm dünyalar ve hatta ortaçağ kaleleri tasarlayabilecek ve inşa edebileceksiniz. Eğlenceli ve heyecan verici olmanın yanı sıra, oyuncuların güvenli ve kontrollü bir ortamda planlama becerileri, kaynak yönetimi ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine izin verdiği için mükemmel bir eğitim aracıdır.

Şu anda iPhone ve Android için en popüler seçeneklerin hangileri olduğunu öğrenmek istiyorsanız, kendinizi ekranınızdan ayırmayın. Şu anda, yaratıcılığınızı test etmek için hangi başlıkların mevcut olduğunu keşfedeceksiniz. Aşağıda iPhone ve Android için en iyi bina oyunlarını görebilirsiniz. Bu oyunlar popülerlikleri, grafik kaliteleri ve ilgi çekici oyun mekaniği açısından özenle seçilmiştir.

SimCity BuildIt

SimCity BuildIt

Mobil cihazınızda bir şehir kurma oyunu mu arıyorsunuz? O zaman SimCity BuildIt tam ihtiyacınız olan şey. Electronic Arts tarafından geliştirilen bu oyun, kendi sanal şehrinizi kurup yönetmeniz için tasarlanmıştır. Burada küçük bir kasaba ile başlayacaksınız ve onu genişlettikçe vatandaşlarınızın ihtiyaçları ile şehrinizin ekonomisini dengelemek zorunda kalacaksınız. Ayrıca canavarlar, yamyam bitkiler, suçlar, savaşlar ve daha fazlası gibi zorluklarla yüzleşmeniz gerekecek.

Construction Excavator Game 3d

Construction Excavator Game 3d

İnşaat oyunlarının hayranı mısınız? Cevabınız evet ise, Construction Excavator 3D sizin için mükemmel bir seçimdir. App Store’da bulunan bu oyunda, bir ekskavatörü kontrol edebilecek ve dik yokuşlara tırmanma alanlarında çeşitli inşaat görevlerini tamamlayabileceksiniz. Ayrıca, farklı yerleri keşfedip kazabileceğiniz, gizli hazineleri ortaya çıkarabileceğiniz ve bir sonraki seviyeye geçmek için bulmacaları çözebileceğiniz için oyunun konusu çok ilginç. Ayrıca oyunda ilerledikçe yeni makinelerin ve aletlerin kilidini açabileceksiniz.

Dominations

Dominations

Mobil cihazınız için popüler ve eğlenceli bir oyun mu arıyorsunuz? O halde Dominations tam size göre. Bu, Taş Devri’nden Uzay Devri’ne kendi medeniyetinizi inşa edebileceğiniz ve geliştirebileceğiniz en iyi tam ölçekli strateji oyunlarından biridir. Burada 8 tarihi ulus arasından seçim yapabilecek ve diğer uluslara karşı çevrim içi destansı savaşlarda onları zafere taşıyabileceksiniz.

Cubecrafter Craft Mine

Cubecrafter Craft Mine

İnşaat ve madencilik oyunlarının hayranıysanız, rastgele oluşturulmuş bir 3B dünyayı keşfedebileceğiniz, kaynakları toplayabileceğiniz ve hayal edebileceğiniz her şeyi inşa edebileceğiniz bir video oyunu olan Cubecrafter Craft Mine’a göz atın. Bu oyunda karakterinizi kişiselleştirmenin, arkadaşlarınızla oynamanın ve heyecan verici savaşlarda düşmanlarla yüzleşmenin ve daha fazlasının keyfini yaşayacaksınız.

Pocket City

Pocket City

Pocket City, iPhone ve Android için mevcut olan en heyecan verici şehir kurma ve simülasyon oyunlarından biridir. Okuduğunuz gibi Codebrew Games tarafından geliştirilen bu oyun, kolay oynanışı ve çekici grafikleri sayesinde mobil oyun hayranları arasında popülerlik kazanmıştır. Pocket City’de binaları, yolları ve diğer kentsel özellikleri ekleyerek kendi şehrinizi sıfırdan tasarlayabilecek ve inşa edebileceksiniz. Ayrıca şehrinizin kaynaklarını yönetebilecek, suçları, felaketleri çözebilecek ve vatandaşlarınızın mutlu ve güvende olmasını sağlayabileceksiniz.

Frozen City

Frozen City

Frozen City, arsada ilerlemek için düşmanlarla savaşmanız, bulmacaları çözmeniz ve çevreyi keşfetmeniz, kaynakları toplamanız, alanları fethetmeniz gereken karlı ve buzlu bir şehirde geçen üçüncü şahıs bir macera oyunudur. Burada sadece karakterinizi kişiselleştirmek ve onu yüksek kalibreli ekipmanlarla donatmakla kalmayacak, aynı zamanda yol boyunca ortaya çıkan zorluklarla yüzleşmek için özel yetenekler ekleyebileceksiniz.

Block Craft 3D

Block Craft 3D

Block Craft 3D, cep telefonlarından inşa etmek için başka bir iyi alternatiftir. Bu oyunda bloklu bir dünyada kendi sanal şehirlerinizi yaratabilecek ve tasarlayabileceksiniz. Ayrıca oyunda yeni yerleri keşfedip keşfedebilecek, tek başınıza veya arkadaşlarınızla online olarak oynayabileceksiniz. Oyun ilerledikçe, şehrinizi inşa etmek ve onu güvenli ve mutlu tutmak için çeşitli zorluklarla yüzleşmeniz gerekecek.

Designer City

Designer City

Designer City ile gökdelenler ve topluluk binalarından alışveriş merkezlerine, parklara ve anıtlara kadar kendi şehrinizi inşa edebilecek ve tasarlayabileceksiniz. Ayrıca, kaynakları yönetebilecek ve doğal afetler ve trafik sorunları gibi zorluklarla karşılaşabileceksiniz. Tasarımlarınızı paylaşmak ve diğer oyuncularla işbirliği yapmak için harika bir çevrimiçi topluluğa da katılabileceksiniz. Grafik arayüzü harika ve oyunda ilerledikçe olay örgüsü gelişiyor.

Forge of Empires

Forge of Empires

Taş Devri’nden modern çağa kendi şehrinizi yaratmaya ve yönetmeye gelince, Forge of Empires başka bir iyi seçenektir. Bu inşaat oyununda diğer oyuncularla çevrim içi olarak karşılaşabilecek ve kimin en iyi şehre sahip olduğunu kanıtlayabileceksiniz, sadece bu da değil çünkü aynı zamanda önemli kararlar vermeniz ve kaynak kıtlığı ve savaşlar gibi zorluklarla başa çıkmanız gerekecek.

House Designer: Fix & Flip

House Designer

Son olarak, başarılı bir iç mimar olabileceğiniz bir simülasyon oyunu olan House Designer: Fix & Flip’i sunuyoruz. Burada sadece terk edilmiş mülkleri satın alamazsınız, aynı zamanda onları yeniden şekillendirebilir ve daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz. Ayrıca evlerin her birini tercihlerinize göre dekore edip özelleştirebileceksiniz ve hatta su sızıntısı, elektrik sorunları ve yapısal hasar gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalacaksınız.