NBA maçları nasıl izlenir?

Her zaman olduğu gibi, dünyanın en iyi basketbol liginin Türkiye’de yayınlandığı televizyon kanalından ve uygulamalardan haberdar olmak için birçok neden var. NBA sezonu sırasında gerçekleşen hiçbir şeyi kaçırmamak için dikkate almanız gereken ayrıntılar aşağıdadır.

NBA maçları Türkiye’den S Sport TV’den yayınlanır. Ancak S Sport TV tüm NBA maçlarını yayınlamaz. Sadece seçilen maçlar yayınlanır. Playoff’larda bile tüm maçları S Sport TV’den takip edemezsiniz. Bu çok büyük bir eksiklik ve bundan kurtulmak için birkaç şansınız var. Aşağıda NBA izlemenin tüm yolları anlatılmıştır.

NBA’i nasıl izleyebilirim?

NBA maçlarını izlemek için birkaç seçeneğiniz vardır. Bulunduğunuz yere ve hangi cihazlara erişiminiz olduğuna bağlı olarak NBA maçlarını izlemenin birkaç yolu vardır. İşte bazı seçenekler:

  • Televizyon: Birçok NBA maçı, S Sport TV’den yayınlanır. Kullandığınız akış hizmetinde S Sport TV olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz: S Sport TV nasıl izlenir?
  • NBA League Pass: Bu, NBA’in resmi yayın hizmetidir. Normal sezon, playofflar ve önemli anlar da dahil olmak üzere NBA maçlarına canlı ve isteğe bağlı erişim sağlar. NBA League Pass’a resmi web sitelerinden abone olabilirsiniz.
  • Kablo/Uydu Sağlayıcı Uygulamaları: Bir kablo veya uydu TV aboneliğiniz varsa, NBA maçlarını genellikle sağlayıcınızın uygulamaları veya web siteleri aracılığıyla yayınlayabilirsiniz. Türkiye’den S Sport Plus’ın da dahil olduğu Tivibu ve Türksat Kablo TV üzerinden izleyebilirsiniz. ABD’de ise ESPN, TNT ve ABC gibi ağlar mevcuttur.
  • Spor Akış Hizmetleri: Türkiye’den S Sport Plus üzerinden izleyebilirsiniz. ABD’de ise ESPN+, Hulu+ Live TV, fuboTV, YouTube TV ve Sling TV gibi hizmetler, NBA maçlarını içerebilecek canlı spor akış seçenekleri sunar. Bölgenizdeki tekliflerini ve bulunabilirliklerini kontrol edebilirsiniz.
  • Mobil Uygulamalar: Türkiye’den S Sport Plus mobil uygulaması üzerinden hem canlı maçları hem de daha önce yayınlanmış maçların tekrarını izleyebilirsiniz. NBA’in, canlı maçlara, öne çıkanlara, haberlere ve daha fazlasına erişim sağlayan NBA Uygulaması adlı kendi mobil uygulaması vardır. iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir.
  • Sosyal Medya: NBA genellikle canlı maçlar yayınlar veya Twitter, Facebook ve YouTube gibi sosyal medya platformlarında önemli anları paylaşır. Oyun akışları ve önemli anlardan haberdar olmak için bu platformlardaki NBA hesaplarını takip edebilirsiniz.

Bu arada size NBA izlemenin en iyi yolunu söylemek istiyorum. S Sport normal sezonda ve play-off’larda seçtiği maçları yayınlıyor. S Sport Plus’a abone olarak bu maçları takip edebilirsiniz. Normal sezonda tüm maçları izleyememek önemli olmayacaktır, hatta S Sport’un seçtiklerinin bile tamamını izleyecek zaman bulamayabilirsiniz. Ancak Play-off’lar zamanı bu bir sorun olur. S Sport 4-5 maçtan birini yayınlıyor. Her seriden 1-2 maç izleme şansınız oluyor. Bu nedenle Play-off’lar başlarken NBA uygulamasından NBA League Pass’a abone olabilirsiniz. Bir aylık abonelik ile tüm Play-off maçlarını izleyebilirsiniz. NBA uygulamasından Android TV’de, web sitede ve uygulamadan maçları izleyebilirsiniz. LG TV’ye de AirPlay ile yayını aktarabilirsiniz.

Lütfen NBA maçlarına erişimin ve kullanılabilirliğin bulunduğunuz yere ve yürürlükteki karartma kısıtlamalarına bağlı olarak değişebileceğini unutmayın. Bölgenizdeki NBA yayınları hakkında doğru ve güncel bilgiler için resmi NBA web sitesini kontrol etmeniz veya yerel TV listelerinize başvurmanız önerilir.