Büyükada’daki en iyi plajlar

İstanbul’da yaşayanlar için denize girmek için en yakın yer Büyükada’dır. İstanbul’un en iyi plajlarından bazıları Büyükada’da bulunur. Burada Büyükada’daki plajlarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Büyükada’da nerede denize girilir? Büyükada’da denize girmek için en iyi plajlar hangileridir? Büyükada’da denize girmek için gidebileceğiniz plajların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Beltur Plajı

Beltur Plajı
Beltur Plajı

Ulaşım: Adanın Sedef Adası’na bakan tarafındadır. Eski Kartal Belediyesi plajı, şimdi İBB tarafından işletilmekte. İETT’ye bağlı BA-2 nolu elektrikli otobüse binerek “Nikola Manastır Yolu – Beltur” durağında inerek gidebilirsiniz.

Nakibey Plajı

Nakibey Plajı
Nakibey Plajı

Ulaşım: Adanın Sedef Adası’na bakan tarafında, Mimozalı Sokak civarındadır. İETT’ye bağlı BA-4 nolu elektrikli otobüse binerek “Mimoza Sokak” durağında inerek gidebilirsiniz.

Halik Koyu Plajı

Halik Koyu Plajı
Halik Koyu Plajı

Ulaşım: Adanın Heybeliada tarafına bakan yerde, Aya Nikola Kilisesi hizasında, deniz kenarındadır. Ulaşımın zorluğu mevcuttur. Buraya İETT’nin ada taksisi ile gidebilirsiniz. Tepeden inen merdivenler kullanılır.

Aya Nikola Plajı

Aya Nikola Plaji
Aya Nikola Plajı

Ulaşım: Adanın Sedef Adası’na bakan tarafındadır. Adalar Müzesi’nden hemen sonradır. İETT’ye bağlı BA-2 ve BA-4 nolu elektrikli otobüslere binerek “Adalar Müzesi” durağında inerek gidebilirsiniz.

Yörükali Plajı

Yörükali Plajı
Yörükali Plajı

Ulaşım: Adanın Heybeliada tarafındadır, Dilburnu Tabiat Parkı’ndan hemen sonra gelir. Dilerseniz İETT’ye bağlı BA-2 nolu elektrikli otobüslere binerek Dilburnu Tabiat Parkı’nda inip ulaşabilirsiniz.

Viranbağ Plajı

Viranbağ Plajı
Viranbağ Plajı

Ulaşım: Adanın güneyine yakın bir konumda, ancak Heybeliada tarafına bakan bir yerde bulunur. Ulaşım için ada taksi kullanabilirsiniz.

Bıyık Plajı

biyik plaji
Bıyık Plajı

Özel şirketlere bağlı olmayan daha özgür bir plaj arıyorsanız, çadır kurup kamp yapmak istiyorsanız, adanın tam olarak güney ucundaki Bıyık Plajı tam size göre. Ulaşım için ada taksi kullanabilirsiniz.