İstMarina’dan Piazza’ya nasıl gidilir?

İstMarina’ya gidip almak istediğiniz ürünleri bulamadığınız olmuştur. İstMarina’da Nike, Decathlon, Flo ve Boyner gibi mağazalar yok. İstMarina’da Paribu Cineverse sinemaları da yok. Yanı sıra çok fazla yemek seçeneği sunmaması da cabası.

Bu durumda Piazza’ya gitmek isteyebilirsiniz. Peki İstMarina’dan Piazza’ya nasıl geçilir? Bu sayfada, İstMarina’dan Piazza’ya geçmek için kullanmanız gereken toplu ulaşım seçeneklerini öğrenebilirsiniz.

İstMarina’dan Piazza’ya geçmenin toplu taşıma ile direkt yolu, İETT otobüsü kullanmaktır. İstMarina’dan Marmaray, metro veya minibüsle direkt olarak Piazza’ya geçemezsiniz. Ancak taksiye yüzlerce lira vermenize de gerek yok. Otobüsle kolayca iki AVM arasında mekik dokuyabilirsiniz.

İstMarina’nın giriş kapısının biraz gerisinde (Pendik tarafına doğru) bir köprü göreceksiniz. O köprünün altında tabela şeklinde bir İETT otobüs durağı var. İlk iş olarak oraya doğru yürümeye başlayın. Oradan otobüse binmeniz gerekecek. İstMarina’dan çıktıktan sonra durağa yürümek 5 dakika sürüyor.

Otobüs beklemeniz gereken durak adı ise “Yunus” durağıdır. Duraktan geçen KM34 İETT otobüsüne binmelisiniz. KM34 İETT otobüsü, Kartal Metro’dan Gülsuyu Metro’ya kadar gider. Yunus durağında otobüse binin ve Esenkent Metro durağında inin. Metro istasyonuna girip alt geçitten yolun karşı tarafına geçin. Metro alt geçidinde Piazza’ya giriş kapısı bulunuyor.

  • Otobüse binmeniz gereken durak: Yunus
  • Durak konumu için Google Haritalar bağlantısı: Yunus (Google Maps)
  • Duraktan geçen otobüs saatleri: Yunus (İETT sitesi)
  • Binmeniz gereken otobüs: KM34
  • İnmeniz gereken durak: Esenkent Metro