Sancaktepe ve Sultanbeyli’den Kartal sahile geliyorlar

Sancaktepe ve Sultanbeyli’de neredeyse her yer paralı hale gelmiş durumda. Vatandaşlar çareyi Kartal sahile gelmekte buluyor. İstanbul’un Kartal sahili, Sancaktepe ve Sultanbeyli ilçelerinde yaşayanlar için nefes alma yeri halini aldı.

Aydos tepesine ücretsiz girmek neredeyse imkansız hale geldi. Aydos’ta her yer paralı işletmelerle doldu. Çekmeköy’deki seyir tepesi ve hayvanat bahçesi çok yakın, ama giriş paralı.

Sancaktepe ve Sultanbeyli’de oturan vatandaşlar ise masalarını, sandalyelerini, kilimlerini, piknik malzemelerini özel araçlarına yükleyip Kartal sahiline gelmeye başladı.

sancaktepe-sultanbeyli-kartal-sahil 2
Kartal sahilinde piknik yapan vatandaşlar
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

1 milyondan fazla insanın kullandığı sahil

Kartal, Sultanbeyli ve Sancaktepe’nin toplam nüfusu, 1 milyon 331 bin 467 oldu. Sahil ihtiyaçlarını Kartal’da giderenlerin sayısı son yıllarda katlanarak arttı. Buna Pendik’teki kalabalıktan ve karmaşadan kaçıp Kartal’a gelenleri de eklersek sayı daha da artıyor.

sancaktepe-sultanbeyli-kartal-sahil 3
Kartal sahilinde piknik yapan vatandaşlar
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Kartal sahili, Yunus’tan Dragos’a kadar on binlerce insanın her gün geldiği, masa kurduğu, kilim serdiği, piknik yaptığı, denize girdiği ve saatlerce vakit geçirdiği mesire alanlarından birine dönüştü.