Harun Tüysüz kimdir?

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü olarak Haziran 2023’den beri Dr. Harun Tüysüz görev yapmaktadır. Tüysüz, daha önce de Kartal’da ilçe milli eğitim müdürlüğü ve İstanbul’da İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı görevlerini üstlenmişti.

Kartal’da ilçe milli eğitim müdürü olarak 2019’dan bu yana görev yapmakta iken 2023 yılında Harun Tüysüz Hatay’a il milli eğitim müdürü olarak atandı.

Harun Tüysüz kimdir?

Harun Tüysüz 1975 yılında Sakarya’nın Akyazı ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Akyazı’da tamamladı. 1998 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Bölümü’nden mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde 2006 yılında Nükleer Fizik alanında Yüksek Lisans eğitimini, Marmara Üniversitesi ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ortak programında 2019 yılında Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında doktora eğitimini tamamladı.

1998 yılında özel kurumlarda öğretmenliğe başlayan Tüysüz, 2002 yılında MEB bünyesinde görev almaya başladı. Sırasıyla Bingöl Solhan, Sakarya Akyazı ve İstanbul Kartal’da öğretmenlik ve idarecilik yaptı. 18 Nisan 2014’te Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. 29 Mart 2016 ila 31 Mayıs 2019 tarihleri arasında İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Haziran 2019’da Kartal’a tekrar ilçe milli eğitim müdürü olarak atandı. Haziran 2023’te Hatay’a il milli eğitim müdürü oldu. Evli ve dört çocuk babasıdır.

harun-tuysuz-ve-cocuklar

Harun Tüysüz ve Ensar Vakfı

Ensar Vakfı’na yakınlığıyla bilinen Tüysüz aynı zamanda, Ensar Vakfı’nın 2017 yılında attığı bir tweete göre Ensar Vakfı Kartal Yönetim Kurulu Üyesi. Tüysüz’ün şu anda Ensar’daki görevine devam edip etmediği bilinmiyor. Çünkü Ensar’ın sitesinde artık yönetici isimleri yer almıyor.

Twitter’da Harun Tüysüz adı arandığında çok sayıda Ensar paylaşımı çıkıyor. Bu paylaşımlara göre Tüysüz, Ensar Vakfı’nın çok sayıda etkinliğine katılmış görünüyor. Tüysüz, ayrıca ilçe protokolünde 44.sırada yer alacak.

harun tuysuz ensar 1
harun tuysuz ensar 2