Sahilde içki içmek yasaklandı – İstanbul’da içki yasağı

İstanbul’da açık alanlarda, parklarda, mesire yerlerinde ve sahillerde içki içmek yasaklandı. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, içki içmenin yasaklandığı belirtildi.

İstanbul’da açık alanlarda içki yasağına İstanbul Valisi Davut Gül’den açıklama geldi. Vali, kararın eski olduğunu, kendilerinin ise eski kararı hatırlattığını söylerken gerekçelerinden birinde de ‘kadınların huzuru’ olduğunu söyledi.

İstanbul’da içki yasağı

İstanbul Valisi Davut Gül imzası ile ilgili yerlere gönderilen kararda, “Alkol satışı ve tüketilmesi ruhsatı bulunan işletmelerin dışında park, piknik ve mesire alanı, sahil bandı, plaj vb. alanlarda çevrenin rahatsız edilmemesi, olumsuz görüntülerin oluşmasına mahal vermemek amacıyla alkol satışı ve tüketilmesinin önlenmesi, bahsi geçen yerlerde emniyet/jandarma ve zabıta birimleri tarafından sorumluluk alanlarında etkin bir şekilde denetimlerin yapılarak asayişi, halkımızın huzur ve güvenliğini bozacak olaylara meydan verilmemesi, Kanun, Yönetmelik ve Genel Emir hükümlerine uymayan kişiler ve işletmeler hakkında yasal işlem yapılması, hususlarında konunun sıralı/sorumlu amirler ve yerel yönetimlerce titizlikle takip edilmesi ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususu ilanen tebliğ olunur” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada da İstanbul’da alkol kullanım ve satışına ilişkin mevcut karar tekrarlandı. Valilik açıklamasında, kararın İstanbul Valisi Gül’ün ilçe ziyaretleri sırasında muhtarlardan gelen talepler doğrultusunda verildiği belirtildi.