Steam kütüphane gizlenen oyunları geri getirme

Steam’de kitaplığınızdan gizlediğiniz oyunları nasıl geri getireceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bu rehberi takip ederek Steam kütüphanede gizlenen oyunları geri getirebilirsiniz.

Steam’de kitaplığınızı güvenli ve düzenli tutmanın bir yolu da istenmeyen oyunları gizlemektir. Bir oyuna sağ tıklayarak “Gizle” seçeneğini kullanabilirsiniz. Böylece oyun kütüphanede gizlenecektir. Peki gizlenmiş oyunu geri getirmek isterseniz ne yapmalısınız? Çok basit bir şekilde gizlenmiş bir oyunu geri getirebilirsiniz.

Gizleme seçeneği, herhangi bir oyunu kütüphanenizdeki herkesin görüşünden gizlemenize olanak tanır. Bu seçeneği kullansanız bile oyunu oynayabilirsiniz, ancak platformdaki etkinliklerinizi kimse göremez. Hatta gizli oyunlarınızı kaydedebileceğiniz özel klasörler bile oluşturabilirsiniz.

Gizlenen oyunları geri getirme

  1. Steam istemcisini başlatın. Steam’deki kütüphanenizden gizlediğiniz oyunları geri getirmek için ‘Kütüphane’ bölümüne gidin. Yan menüde, Steam hesabınızda bulunan tüm oyunların saklandığı Kütüphane sekmesinin bağlantısı bulunur.
  2. Steam istemcisinin üst menüsünde “Görünüm > Gizlenmiş Oyunlar” seçeneğini seçerek bu listeyi görüntüleyebilirsiniz.
    gizli oyunlar 1
  3. Bu listeden oyun kaldırmak için oyuna sağ tıklayın, “Yönet” kısmından “Gizlenenlerden Kaldır” seçeneğine tıklayın.
    gizli oyunlar 2