İstanbul Süper Amatör Lig ne zaman başlıyor?

İstanbul Süper Amatör Lig, İstanbul’daki yerel amatör liglerin en üst seviyesidir. Süper Amatör Lig’de (SAL) 2023-24 sezonunun ne zaman başlayacağı belli oldu.

İstanbul Süper Amatör Lig’de sezon 30 Eylül’de başlıyor. SAL’da bu sezon toplam 8 grupta 90 takım mücadele ediyor. Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar, BAL’a yükselmek için klasman grubunda mücadele edecekler. Klasman grubunu şampiyon olarak tamamlayan takım ise BAL’a yükselecek.

TFF İstanbul İl Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada, İstanbul Süper Amatör Lig’in 30 Eylül’de başlayacağı bildirildi. Bu sezon, geçen sezona göre daha az grupta daha az takımın mücadele edeceği SAL’da takımlar BAL’a çıkmak için mücadele edecekler.

SAL’da sezonun ilk hafta maçları 30 Eylül ve 1 Ekim tarihlerinde oynanacak. Tek sayı numaraları grupların maçları 30 Eylül’de oynanacak, çift sayı numaraları grupların maçları ise 1 Ekim’de oynanacak.

Sezonun açılış karşılaşması, 30 Eylül saat 12:00’da Beylerbeyi 75.Yıl Stadı’nda Yeldeğirmenispor ile Bayburt 1918 FK arasında oynanacak karşılaşma olacak.