Mithat Bülent Özmen kimdir? Memleketi ve biyografisi

Mithat Bülent Özmen, iş yaşamında çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuş başarılı bir bürokrat olarak tanınıyor. CHP’nin Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı olan Mithat Bülent Özmen hakkında bilmeniz gereken her şey.

İGDAŞ Genel Müdürü olarak görev yapan Mithat Bülent Özmen, iş yaşamına Dışişleri Bakanlığı’nda 1992 yılında başladı. 1994 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu’nda görev yaptı. Akfel Commodities adlı özel enerji şirketinde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Doğal Gaz İthalatçıları Derneği (GAZİD) Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü.

Mithat Bülent Özmen kimdir?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde siyaset bilimi ve kamu yönetimi okudu. AB Jean Monnet Bursiyeri olarak University of Kent, Brussels School of International Studies’den uluslararası ilişkiler yüksek lisans derecesi aldı. Doktorasını bankacılık ve finans üzerine yaptı.

Çeşitli Üniversitelerin MBA ve yüksek lisans programlarında risk yönetimi, finansal yönetim, finansal piyasalar ve kurumlar dersi veren Dr. Özmen’in, yayımlanan bir de kitabı mevcut.