Çekmeköy Hayvanat Bahçesi nasıl gidilir?

Çekmeköy Hayvanat Bahçesi, İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde hayvan severleri ve çocuklu aileleri çekmeye devam ediyor. İstanbul içinde bulunan az sayıda hayvanat bahçesinden biri olan Çekmeköy Hayvanat Bahçesi, uğrak yerlerden biri olmayı başarıyor. Peki Çekmeköy Hayvanat Bahçesi’ne nasıl gidilir? Bu rehberde, Çekmeköy Hayvanat Bahçesi’ne nasıl gidileceğini öğrenebilirsiniz.

Çekmeköy Hayvanat Bahçesi konum olarak Çekmeköy’ün Çatalçeşme Mahallesi’nde yer alıyor. 30 Ağustos Caddesi ile Çamlıkent Villaları arasında bulunur.

Çekmeköy Hayvanat Bahçesi’ne en yakın toplu taşıma ulaşım aracı durağı ise Çatalçeşme otobüs durağıdır. Duraktan 9H Cumhuriyetköy / Hüseyinli – Çekmeköy, 9ÇN Çekmeköy – Nişantepe, 11A Alemdağ – Altunizade Metrobüs, 14A Alemdağ – Kadıköy, 14AK Alemdağ – Ziverbey / Kadıköy, 522 Alemdağ – Mecidiyeköy Mezarlık, ÇM44 Nişantepe – Çekmeköy Metro / Prof. Dr. Feriha Öz Hast. İETT otobüsleri geçer. Ayrıca caddeden C56 Alemdağ – Üsküdar minibüsü geçer.

Metro ile gitmek için Çekmeköy metro istasyonunda metrodan inip ÇM44 nolu İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz. Genelde Üsküdar yönünden ulaşım bu şekilde sağlanabilir. Hatta Avrupa Yakası’ndan gelip Üsküdar’da vapur veya Marmaray’dan inip metro ile gidilebilir. Tabi metrobüs ile de gelip Altunizade’de inip oradan 11A İETT otobüsü ile geçilebilir.

Anadolu Yakası’nın doğu tarafından, Pendik, Maltepe, Kartal’dan ulaşım için en mantıklı senaryo, Yenisahra’ya gidip oradan 14A İETT otobüsüne binmek gibi görünüyor. Samandıra üstünden gidişte 3 arabaya binmek gerekiyor ve neredeyse aynı sürede varılıyor.