Kartal’da Akşener’in ziyareti sırasında arbede

Kartal’da Meral Akşener’in esnaf ziyareti sırasında Yeniden Refah Partili (YRP) bir vatandaş ile İYİ Parti bayrağı taşıyan grup arasında arbede çıktı. YRP’li vatandaş polis tarafından bir binaya alınarak kurtarıldı.

Kartal’da gergin bir gün yaşandı. 31 Mart yerel seçimleri kapsamında İYİP Genel Başkanı Meral Akşener ile partisinin İstanbul adayı Buğra Kavuncu ve Kartal adayı Altınok Öz, Kartal’da esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

İYİ Partili bir genç, Kartal’da Altınok Öz’ün aday yapılmasını protesto ederken, bir esnaf da Akşener’e seçimden seçime ziyaret edildiklerini söyleyerek tepki gösterdi. Ziyaret sırasında sıra dışı bir başka olay daha yaşandı. YRP’li bir vatandaş ile İYİ Parti bayrakları taşıyan grup arasında arbede çıktı.

Kartal’da Akşener’in ziyareti sırasında arbede

Akşener’in Çırçır Caddesi’nde esnaf ziyareti sırasında Yeniden Refah Partisi bayrağı asmakta olan bir partili ile İYİ Parti bayrağı taşıyan grup arasında arbede çıktı.

Olaya polis müdahale ederken, YRP’li vatandaş son anda öfkeli grubun elinden kurtarılarak bir apartmana götürüldü. Apartmanda uzun süre bekletilen Yeniden Refahlı vatandaş, öfkeli grubun uzaklaşmasıyla beraber rahat bir nefes aldı.