Kartal’da Meral Akşener’e Altınok Öz protestosu

İYİ Parti’nin Kartal’da 73 yaşındaki Altınok Öz’ü aday göstermesine İYİ Partililerin tepkisi çığ gibi büyüyor. 31 Mart yerel seçimleri için Kartal’da esnaf ziyaretinde bulunan Meral Akşener, protesto edildi.

Meral Akşener’i çok sevdiğini söyleyen İYİ Partili bir genç, Altınok Öz’ün Kartalspor’u mahvettiğini ve belediye başkanıyken heykelden başka hiçbir şey yapmadığını söyleyerek neden böyle bir ismi aday yaptığını sordu. Akşener ise cevap veremedi, “canın sağ olsun” diyerek gitti.

“Kartalspor’u mahvetti, heykelden başka bir şey yapmadı”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu ve ilçe belediye başkan adayı Altınok Öz ile beraber Kartal’da ziyaretlerde bulundu.

Esnaf ziyaretinde bir genç, Akşener’e, partisinin ilçe belediye başkan adayı Altınok Öz’ü şikâyet etti: “Kartalspor’u mahvetti, yok etti. Kızına -kendisi heykeltıraş- para kazandırmaktan başka hiçbir şey yapmadı”

Kartalspor’u mahvetti

Bu sırada sokaktaki bir genç, Akşener’e seslendi. Altınok Öz’ün daha önce ilçede belediye başkanlığı yaptığını anımsatan kişi, “Kartal’a heykelden başka hiçbir şey yapmadı. Kartalspor’u mahvetti, yok etti. Kızına -kendisi heykeltıraş- para kazandırmaktan başka hiçbir şey yapmadı. Nevşehir’e Kartal Otel açtı. Kartal Belediyesi işçilerini Nevşehir’de çalıştırdı. Kartal halkına zarar ziyandan başka hiçbir şey yapmadı. Siz böyle bir şahsı neden aday çıkardınız, kurban olayım? Ben size oy vermek çok isterdim, sırf bu şahıstan dolayı oy veremeyeceğim. Ben sizi çok seviyorum, destekçinizim” diye şikâyet etti. Akşener de “Canın sağ olsun” karşılığını verdi.

“Maalesef seçimden seçime hatırlanıyoruz”

Buradaki bir seyyar satıcıya uğrayan Akşener, adayları için oy istedi. “Maalesef seçimden seçime hatırlanıyoruz” diyen esnafa Akşener, “Ben değilim. Ben üç yıldır esnaf geziyorum” dedi.