Kartal’a müthiş yatırımlar: Dev şirketler sıraya girdi, Gökhan Yüksel anlaşma tamam

Kartal’da son 30 yıldır tamamlanamayan ve Kartal’ın gelişiminin önünde önemli bir engel haline gelen Merkez Planları Etap 1 ve 2 ile Doğu Merkez planları, Gökhan Yüksel tarafından tamamlandı. Dev şirketler sıraya girdi, Gökhan Yüksel, anlaşma tamam; dev yatırımlar Kartal’a geliyor, Eczacıbaşı ve Acıbadem Holding yola çıktı. İşsiz gençler için müthiş fırsatlar doğacak, Kartal’da işsizlik sorunu çözüm bulacak. Dünyanın en güzel teknolojik ve yaşanabilir kentlerinden biri Kartal’a kurulacak. Dijital ikiz akıllı kent olacak. Önceki yönetimlerin Kartal’ın sahiline doldurduğu yüksek binalar olmayacak, tamamen yatay mimari ile olacak, yeşil ile iç içe.

1997’de kentsel sit alanı ilan edilen bölgede, 2005 ve 2012 yıllarında yapılan nazım imar planları, aradan on yıllar geçmesine rağmen ancak şimdi Gökhan Yüksel tarafından tamamlandı. Şimdiye kadarki yönetimlerin tamamlamadığı imar planları da yine bu dönemde hazırlandı. 1984 yılında planlanan ve 2006 yılında başlayan, ancak aradan geçen on yıllarca yılda tamamlanmayan Kartal merkez planları da Gökhan Yüksel tarafından sonuca bağlandı. On binlerin umudu, depremden hayatlarını kurtaracak olan ve 30 yıldır tamamlanmayan Etap 1 ve Etap 2 planları işin ehli tarafından 2023 yılında onaylandı ve kesinleşti. 30 yıldır tamamlanmayan tüm imar planları tamamlandı. Kartal’ın önünü kapatan engeller kaldırıldı ve 🦅 Kartal’ın uçması için önü açıldı.

Acıbadem Hastanesi Kartal’a geliyor

Gökhan Yüksel’in temas kurduğu dev holdinglerden biri de Acıbadem Holding. Acıbadem Hastanesi Kartal’da devasa bir hastane yatırımı yapacak. Kartal’ın merkezinde sadece devlet hastanesi değil, aynı zamanda kaliteli bir özel hastane de yoktu. Kartal Belediyesi, Kartal’ın merkezinde ultrason ve röntgen hizmetleri de veren poliklinikler kuracak, diğer tarafta ise Acıbadem Hastanesi, devasa bir özel hastane yapacak. Kartal’da sağlık adına büyük eksiklik tamamlanacak. Cevizli’den Marmaray’a binen bir vatandaş isterse Kartal durağında inip Kartal Belediyesi’nin polikliniğinde tedavi olacak, isterse Yunus durağında inip Acıbadem Hastanesi’ne gidecek.

kartal acibadem hastanesi

Eczacıbaşı Kartal’a taşınıyor

Kartal’da son 5 yılda, daha önceki 30 yılda atılmayan tüm adımlar atıldı ve kentsel dönüşüm önünü tıklayan engeller kaldırıldı. Tüm imar sorunlarının önündeki engeller kalkınca, Kartal’a yatırımlar akmaya hazırlanıyor. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile görüşen Eczacıbaşı Holding, düğmeye bastı, anlaşma tamam: Kartal’da devasa bir spor merkezi kurulacak, Eczacıbaşı Spor Kulübü Kartal’a taşınacak. Gökhan Yüksel, Bülent Eczacıbaşı’ndan özel olarak istedi ve bu da gerçek oluyor. Avcupa’nın en büyük voleybol takımının merkezi Kartal olacak.

bulent-eczacibasi-gokhan-yuksel-ziyaret
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel (solda) ile Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı (sağda)

Bu yatırımlar sadece işsizlik sorununu çözmüyor, aynı zamanda Kartal’ı dünyada temsil edecek olan Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün Kartal’a taşınmasını içeriyor. Kartal’a çok sayıda heykelin inşa edildiği Altınok Öz döneminde, Kartalspor amatör lige düşmüş ve Kartal’ı temsil eden takım kalmamıştı. Altınok Öz’ün başkan olduğu 2018 yılında Kartalspor’un stadyumu da yıkılmıştı. Gökhan Yüksel, Kartal’ın spordaki talihsizliğini de bitiriyor. Şimdi Kartal’a voleybolda dünya şampiyonu olan Eczacıbaşı’nın iç saha maçlarını oynayacağı devasa bir salon ve yeni sporcuların yetişeceği bir spor merkezi inşa ediliyor. Böylece Kartal’ı temsil eden başarılı bir voleybol takımı olacak ve dünyanın en ünlü voleybol takımları Eczacıbaşı ile karşılaşmak için Kartal’a gelecek ve Kartalspor’un eksikliğinin Kartallılara verdiği üzüntü biraz da olsa hafifleyecek.

kartal eczacibasi

Teknoloji Şirketleri Sırada

Kartal’da teknokent kurulması için çalışmalar başladı. Bu kapsamda birçok teknoloji şirketi şimdiden Gökhan Yüksel ile temas kurdu. Hatta Japon üreticilerin de ilgi gösterdiği öğrenildi. Dev şirketlerin Kartal’da Ar-Ge merkezleri kurmak istediği öğrenildi. Yüksek teknoloji alanında Kartal’da büyük bir atılım yaşanması bekleniyor. Hatta yakında bu konuda güzel haberlerin basına yansıması bekleniyor. Sony, Toshiba, Yamaha gibi şirketlerin Kartal’a yatırım yapmak için ilgi duyduğu söylentileri var.

kartal teknokent

Alışveriş Caddeleri Kurulacak

Merkez planlarının yapıldığı caddeler aynı zamanda Bağdat Caddesi benzeri alışveriş caddelerine dönüştürülecek. Böylece Kartal’ın merkezinde bir AVM olmasa da çok canlı alışveriş caddeleri yapılacak. Dünyanın en sevilen markaları, Kartal caddelerinde mağaza açmak için yarışacak. En ünlü moda markaları ve en sevilen zincir restoranların şimdiden dönüşüm alanlarında yer bakmaya başladığı bilgisi geldi.