Karyapsan asfalt tesislerinde üretim çalışmaları devam ediyor

Kartal Belediyesi’nin iştirakler şirketlerinden Kartal Yapı ve İnşaat San. ve Tic. A.Ş(KARYAPSAN) asfalt üretim tesisinde faaliyetler devam ediyor. Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Nizamettin Zorgül, yeniden işlev ve fonksiyon kazandırılan tesiste asfalt üretimine devam edildiğini ve bu yıl 23. 430 ton asfaltın üretilerek Kartal sokak ve caddelerinin asfaltlandığını söyledi.

Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Zorgül, şirket olarak asfalt üretiminde istenen kalitede ürün üretimi yaptıklarını ve Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün belirlediği alanlarda asfalt serim çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Belediyeler ve özel firmaların da asfalt taleplerini karşıladıklarını ifade eden Zorgül, firma olarak asfalt üretimi yanında 6306 sayılı Afet Riskli Yapılarını Yenilenmesi çerçevesinde depreme dayanıksız, eski veya ekonomik ömrünü tamamlamış evlerin de tespitlerini yaptıklarını söyledi.

Karyapsan üretim tesisi yanı sıra (1 adet) Asfalt plenti, (6 adet) Damperli kamyon , (1 adet) Su tankeri, (1 adet) Yol süpürge aracı, (1 adet) Tır, 40 ayak (2 adet) Loder (kepçe), (3 adet) Binek Araç, (1 adet) Kamyonet, (1 adet) Kompakt yükleyici ile hizmet vermekte.

Karyapsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Nizamettin Zorgül, Kartal Belediyesi şirketi olarak verimli çalışma, hizmetin en iyisini yapma amacı ile hizmetlerini sürdürdüklerini de ifade etti. Karyapsan üretim tesislerinin bulunduğu alanda 2015 yılında beton üretim tesisleri de devreye alındı.