Sultanbeyli’de AK Parti’den ayrılan belediye başkan yardımcısı CHP’ye geçti

AK Parti’nin kalesi olarak bilinen İstanbul Sultanbeyli’de şok bir istifa yaşandı, bir süre önce Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan Dr. Ayhan Koç CHP’ye üye oldu.

Ekrem İmamoğlu ile pazardaki kadının sohbetiyle gündeme gelen Sultanbeyli’de şok bir olay yaşandı. Bir süredir AK Partili Meclis Üyesi olarak görev yapan Dr. Koç’un partiye katılımı bizzat CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapıldı.

Sultanbeyli’de ilk CHP’li meclis üyesi

20 yıldır Sultanbeyli’de doktor olarak görev yapan Ayhan Koç’un partilerine katılımının önemli olduğunu belirten CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Murat Kantekin, “Ayhan bey doktorluğu sürecinde on binlerce hastayla ilgilenmiş bir isimdir. Siyaset yaptığı süre boyunca da farklı toplumsal kesimlere karşı eşit nazarda yaklaşmış, hekim sorumluluğu ile hareket etmiş bir kişidir” dedi.

24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın %68 oy aldığı Sultanbeyli’de CHP ise %7 oy almıştı. 37 sandalyeli Sultanbeyli Belediye Meclisi’nde 36 AKP’li, 1 SP’li Meclis Üyesi bulunuyordu. Dr. Ayhan Koç’un CHP’ye katılımıyla CHP ilk meclis üyesine de sahip oldu.