Kartallı Eyüp Sedat Ramoğlu, Rasim Ozan Kütahyalı’nın hedefinde

Boşnaklar Facebook sayfasının kurucusu da olan Kartallı Eyüp Sedat Ramoğlu, son günlerde Rasim Ozan Kütahyalı’nın hedef tahtasında. “Kusturmalı Boşnak S..” sözlerini canlı yayında söylediği için Boşnak vatandaşların tepkisini çeken ve hakkında soruşturma açılan Rasim Ozan Kütahyalı’ya sayfasından tepki gösteren Ramoğlu, Kütahyalı’nın hedefinde.

Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla “Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan yargılanan ve hakkındaki zorla getirme kararına rağmen duruşmaya katılmayan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Kütahyalı, “Siyasi düşmanlıklarını ‘kusmak’ için Boşnak kimliğini kullandılar” dedi ve o sözlerin ne anlama geldiğini bilmediğini belirten bir açıklama yaptı. Kütahyalı’nın açıklamasında yine yer alan ‘kusmak’ kelimesi dikkat çekti.

Twitter hesabından açıklama yapan Kütahyalı, şunları söyledi:

– Bosna kasabı Miloseviç’in savunulduğu bir programda durmam mümkün değildi.Maalesef ne üzücü ki Boşnaklar adına internet siteleri, instagram ve twitter hesabı yöneten Eyüp Sedat Ramoğlu isimli şahıs da +++

– Bosna kasabı Miloseviç’i savunan CHP milletvekili ile kanka şekilde fotoğraflarını yayınlıyor.

– Miloseviç yandaşlarıyla kanka olan Eyüp Sedat Ramoğlu aynı zamanda sürekli bana karşı linç kampanyası açan kişidir. Burada maksadın ideolojik ve siyasi düşmanlık olduğu çok açıktır

– Zaten bu şahsın fotoğrafları bir siyasi partinin militanı kimliğiyle bana saldırdığını kanıtlamaktadır. Boşnak kimliği bu noktada istismar edilmektedir.

– Boşnakları katleden Miloşeviç’i savunan biriyle bir Boşnak nasıl kanka olur ve fotoğraf paylaşır? Barış Yarkadaş her gün ekranlara çıkmaktadır ve Boşnak katliamını savunduğu için tek bir protestoyla karşılaşmamıştır.

rasim-ramoglu-mesaj

rasim-ramoglu-mesaj

rasim-ramoglu-mesaj

Kütahyalı’ya sayfasından cevap veren Ramoğlu, şunları söyledi:

– Evet CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile olan fotoğrafımıda paylaşmış CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bey Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği İftar programımıza gelmiştir. Ve orada bir hatıra fotoğrafı çektirmiştik ve bu paylaşımla beni hedef göstererek ne yapmaya çalıştığını ROK’un çözemedim.

– Neyse gelelim Ekrem İmamoğlu ile fotoğrafıma onuda paylaşmış. Onu da açıklıyım Ekrem İmamoğlu İBB Adaylığı Sürecinde Boşnaklar sayfamız olarak kendilerini Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneğimzie davet ettik ve kendileri teşrif ettiler. Ve o gün yine Ekrem İmamoğlu ile hatıra fotoğrafı çektirmiştim.

“Kendi yaptığı hatayı benim üstümden kapatmaya çalışıyor”

– Gelelim İstanbul CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile çekilmiş olan fotoğrafımı da paylaşmış. O fotoğrafta ise Boşnaklara ilgi gösteren siyasetçilerden. Canan Kaftancıoğlu Kartal İlçesinde düzenlenen 11 Temmuz 2019 Günü Srebrenica / Srebrenitsa soykırımı anıtı önünde Sırplar tarafından vahşice soykırıma uğrayan müslüman Boşnak kardeşlerimizi anmak için oradaydı ve Boşnak basını olarak bende oradaydım Canan Kaftancıoğlu hanıma katıldıkları için teşekkür ettim ve hatıra fotoğrafı çektirmiştim.

– Rasim Ozan Kütahyalı ne amaçla beni hedef göstermiş akla ziyan Mahmut Tanal CHP Milletvekili olan fotoğrafım var. Orada da Kartal da bir açılış programı vardı. Boşnak haber sitem olarak yine oradaydım kendisiyle orada bir hatıra fotoğrafı çektirdim. Rasim Ozan Kütahyalı bu fotoğrafları paylaşırken Neden AKP eski milletvekili Metin Külünk bey ile olan fotoğrafı mı? Paylaşmamış acaba ya da MHP Kocaeli Milletvekili Boşnak hemşehrimiz olan Saffet Sancaklı ile olan fotoğrafımı paylaşmamış. Soruyorum niye mi? Çünkü kendisine zıt olan parti mensuplarıyla çektirdiğim için onları paylaşmış Ama benim hal bu ki AKP ve MHP partisinden vekilleriyle fotoğrafım da var.

– Kendisi Boşnaklara hakaret etmiş ve kendi yaptığı hatayı kapatıp beni hedef göstermeye çalışmış ama aslında çok komik bir duruma düştüğünün farkında değil.