Kartal’da köpeğe tecavüz eden esnaf salındı

İstanbul Kartal’da tekel bayisi işleten bir esnafın dükkanında bir ay boyunca bir sokak köpeğine tecavüz ve darp ettiğinin ortaya çıkması infial yarattı. Esnaf M.H. önce mahalleli ve hayvan severlerden dayak yedi, ardından gözaltına alındı, sonra da dükkanı kurşunlandı.

Bir ay boyunca tecavüze uğradı, hayatını kaybetti

Bir ay boyunca Atalar’daki tekel bayinde tecavüze ve darba uğrayan köpek, buna bağlı vücudunda oluşan ödemlerden dolayı hayvan severler tarafından kaldırıldığı veterinerlikte yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayın duyulmasının ardından gözaltına alınan M.H. ile ilgili alınan karar belli oldu. M.H. 600 TL idari para cezası ödedikten sonra salındı.

kartal kopek tecavuz sapik

Sosyal medyada gündem oldu

Hayvan severlerin ortaya çıkardığı köpeğe tecavüz olayı, sosyal medyada gündem olurken “M.H. tutuklansın” şeklinde 20 binden fazla paylaşım yapıldı. Sosyal medyada harekete geçen havan severler, dükkanı basarak M.H.’ye dayak attı. Daha sonra M.H. gözaltına alınırken, dükkanı da kurşunlandı. Ertesi gün dükkanın camlarına “Tecavüzcü Sapık” diye afişler asıldı. Ancak esnaf M.H. olayın ardından 600 TL idari para cezası ödeyerek serbest kaldı.