Corel Draw kaydetme sorunu

Corel’de çalışma sayfası dışındaki bir nesneyi export yapmaya çalıştığınızda, ister jpeg ister png olsun export yapmaz. Corel’de export yapmama sorununun çözümü ile ilgili size kapsamlı bilgi vereceğiz.

Corel Draw programında kaydetme yapamıyorsanız, bunun çözümünün nasıl olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Burada Corel Draw’da jpeg, png veya PDF olarak kaydetme yapamayanlar için çözüm sunuyoruz.

Corel kaydetme ve Export sorunu

Sorunun çözümü için Corel çalışma ekranındayken nesneyi export yapmalısınız. Yani orta kısımdaki beyaz alanın içindeki ögeyi export yapabilirsiniz. Çalışma ekranının dışındaki bir nesneyi export yapamazsınız.

Bir belgeyi PDF dosyası veya resim dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz. Bir belgeyi export ederek dışa aktardığınızda, belirli ayarları uygulayan birkaç hazır ayarı arasından seçim yapabilirsiniz.

Export yapma işlemi sırasında meydana gelen hata ile ilgili sorunun çözümü için çok basit bir yolu sizinle paylaşacağız. Export edilecek nesnenin çalışma ekranının içinde olmasına dikkat etmeniz yeterlidir.